Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Postaw na efektywne i bezpieczne leczenie żylaków

Żylaki to bardzo uciążliwe, a zarazem jedno z najczęściej występujących schorzeń dotykających kończyn dolnych. Warto pamiętać, że żylaki nóg grożą nie tylko otyłym i osobom wykonującym pracę stojącą i że im wcześniej zaczniemy walczyć z problemem, tym szybciej się go pozbędziemy. Dziś żylaki można leczyć bardzo efektywnie. Wśród metod leczenia żylaków wyróżniamy przede wszystkim laseroterapię, skleroterapię, tzw. terapię uciskową lub pressoterapię polegającą na noszeniu specjalnych pończoch, leczenie farmakologiczne oraz zabiegi chirurgiczne.

Już dziś podejmij leczenie i nie pozwól, by ból i dyskomfort odbierał Ci radość życia. Sprawdź, jakimi sposobami leczymy żylaki w Akademii Zdrowia i Urody NaturaMed!

Żylaki - charakterystyka problemu

Żylakami nazywamy patologiczne poszerzenie, wydłużenie i skręcenie żył. Najczęściej pojawiają się one na łydkach i pod kolanami. Żylaki uwidaczniają się na skórze, ponieważ dotyczą one żył powierzchownych, w których zatrzymuje się zbyt duża ilość krwi, gdyż zastawki żylne nie działają poprawnie. Zmiany w strukturze żył mogą powodować, że odczuwamy ból, pieczenie, swędzenie i jesteśmy skazane na nocne skurcze i uczucie ciężkich nóg. Warto podjąć jak najszybsze leczenie żylaków, ponieważ postępowanie schorzenia może prowadzić do stanów zapalnych, owrzodzeń i zakrzepów. Problem wpływa też na wygląd naszych nóg - żylaki wyglądają dość nieestetycznie.

Czy można zapobiec powstawaniu żylaków?

Na rozwój żylaków duży wpływ ma prowadzony przez nas styl życia, dlatego przeciwdziałanie im, jest jak najbardziej możliwe. Bardzo ważna w profilaktyce przeciw żylakom jest odpowiednia ilość ruchu i unikanie wielogodzinnego przebywania w pozycji siedzącej (szczególnie siedzenia ,,noga na nodze’’) lub stojącej. Nie powinniśmy często nosić odzieży, która może nadmiernie uciskać kończyny, takiej jak obcisłe spodnie czy rajstopy oraz butów na wysokim obcasie. Profilaktyka obejmuje też dietę. Przed żylakami chroni nas unikanie pokarmów tłustych i dostarczanie odpowiedniej ilości błonnika. Niestety nasz styl życia i sposób odżywiania nie zawsze są kluczowe, bo wpływ na tworzenie się żylaków mają też uwarunkowania genetyczne. Osoby, u których żylaki występowały w rodzinie, są częściej dotknięte tym problemem. Do poszerzania się naczyń łatwiej dochodzi, gdy mają one cienkie, delikatne ściany.

Leczenie żylaków laserem

Jedną ze stosowanych przez nas metod leczenia żylaków, dającą najlepsze efekty jest laseroterapia. Jej działanie jest proste. Poszerzone naczynia zostają potraktowane światłem lasera, świetnie absorbowanym przez barwnik krwi - hemoglobinę. Sprzyja to procesowi zamykania się żylaków i przywracania właściwego krążenia w żyłach. Zabieg jest wykonywany przy znieczuleniu miejscowym. Jest on zatem bardzo komfortowy w porównaniu z metodą chirurgiczną. Tuż po procedurze zamykania żylaków laserem jesteś gotowy do codziennych aktywności, nie musisz przechodzić kilkutygodniowej rekonwalescencji.

Leczenie żylaków skleroterapią

Popularnością wśród naszych Pacjentów cierpiących na żylaki kończyn dolnych, wciąż cieszy się metoda skleroterapii (mikroskleroterapii). Polega ona na wstrzyknięciu do żyły, za pomocą bardzo cienkiej igły, specjalnego leku. Sklerozant powoduje zapadnięcie się ścianki żyły, a następnie naczynie zostaje następnie rozpuszczone i wchłonięte przez organizm. W naszej Akademii NaturaMed zabieg trwa około pół godziny i odbywa się w pozycji leżącej. Mikroskleroterapia nie wymaga podania znieczulenia, gdyż niewielkie igły nie powodują bólu. Z powodu małej inwazyjności mikroskleroterapii, zabieg nie wiąże się z długotrwałą rekonwalescencją.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down