Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Podologia — cennik

Konsultacja podologiczna
35,31 zł
Kontrola Podologiczna
23,54 zł
Opracowanie pekających pięt
58,85 zł
Podologiczne opracowanie paznokci
58,85 zł - 176,55 zł
Podstawowy zabieg podologiczny
105,93 zł - 176,55 zł
Rekonstrukcja płytki paznokcia
47,08 zł - 105,93 zł
Usunięcie modzeli, odcisków- 1 zmiana
35,31 zł - 70,62 zł
Wrastający paznokieć
70,62 zł
Założenie tamponady
23,54 zł
UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ
Recepcja: +48 18 533 09 45

  podolog Nowy Sącz

  Podologia - zabiegi na stopach, leczenie zmian paznokci

  Podologia to dziedzina paramedyczna nakierowana na leczenie i przeciwdziałanie występowaniu schorzeń dotykających kończyn dolnych. Celem zabiegów podologicznych jest wdrażanie terapii dotyczących zdrowia stóp – przede wszystkim skóry i paznokci.

  Podologia – na czym polega badanie podologiczne?

  Podologia bada powiązania między tkankami obecnymi w anatomii kończyn dolnych. Ta dziedzina paramedyczna skupia wiedzę z różnych obszarów medycyny, takich jak ortopedia, osteologia, miologia, flebologia, angiologia, neurologia, dermatologia czy limfologia.

  Celem zabiegów podologicznych jest skuteczne diagnozowanie dolegliwości kończyn dolnych, ustalanie planu leczenia i wdrożenie odpowiedniej terapii, a także zapobieganie podobnym schorzeniom w przyszłości. 

  Usługi medyczne z zakresu podologii:

  • podologiczne opracowanie paznokci;
  • wrastający paznokieć – leczenie;
  • usunięcie modzeli, odcisków;
  • założenie tamponady;
  • założenie klamry
  • leczenie grzybicy paznokci.
  Jak przebiega zabieg podologiczny?
  1.
  Profesjonalna konsultacja

  Podczas konsultacji wstępnej pacjent poznaje plan terapii i otrzymuje zalecenia dotyczące pielęgnacji stóp i paznokci. Może też zostać skierowany na dodatkowe zewnętrzne badania.

  2.
  Przygotowanie do zabiegu

  Przygotowanie do zabiegu podologicznego obejmuje oczyszczenie skóry stóp, a w przypadku niektórych procedur – również zastosowanie znieczulenia miejscowego.

  3.
  Zabieg

  W zależności od problemu, z jakim pacjent zgłasza się do specjalisty, zabieg podologiczny może trwać od 20 minut do ok. 2 godzin.

  4.
  Rekonwalescencja

  Okres rekonwalescencji jest wymagany w przypadku niektórych (nie wszystkich) zabiegów podologicznych. Zwykle trwa nie dłużej niż 14 dni i obejmuje regularne zmienianie opatrunku, odciążanie kończyny i/lub korzystanie ze specjalistycznych wkładek obuwniczych.

  Dlaczego klinika Natura Med?

  U nas jesteś pod opieką specjalistów

  Cały czas szkolimy się, dbając o najwyższą jakość usług. Jeśli chcesz korzystać z najnowszej wiedzy w dziedzinie podologii, jesteś w idealnym miejscu!

  Zapewniamy konkurencyjne ceny

  Nasza oferta jest przystępna pod względem finansowym. Znajdują się w niej m.in. pakiety zabiegów, które pozwolą Ci kompleksowo zadbać o ciało, nie rujnując przy tym portfela. Dbamy o szybkie efekty i Twoje zadowolenie.

  Cechuje nas profesjonalna obsługa

  Naszą dewizą jest indywidualne podejście i właściwe rozpoznanie potrzeb pacjenta. Służymy radą i konsultacją na każdym etapie leczenia.

  podologia Nowy Sącz
  Częste pytania
  W zależności od rodzaju zastosowanej terapii, efektami zabiegów podologicznych mogą być m.in.: nawilżenie, odżywienie i wzmocnienie tkanek, pobudzenie skóry do regeneracji; ochrona skóry i jej przydatków przed bolesnymi pęknięciami, krwawieniem i stanami zapalnymi; leczenie chorób stóp, takich jak grzybica, łuszczyca czy brodawki; zmniejszenie dolegliwości związanych z występowaniem palców młotkowatych; odciążenie obolałych stóp i stawu skokowego, zmniejszenie dolegliwości bólowych; pobudzenie mikrokrążenia skóry; zmniejszenie dolegliwości bólowych i dyskomfortu wynikającego ze zmian cukrzycowych lub związanych z reumatyzmem; zdiagnozowanie przyczyny nadpotliwości i złagodzenie jej objawów; usunięcie wrośniętych fragmentów paznokci, likwidacja dolegliwości bólowych związanych z ich deformacją; leczenie ostrogi piętowej.
  Zabiegi podologiczne mogą wiązać się z dyskomfortem fizycznym dla pacjenta. Niektóre z nich wymagają zastosowania znieczulenia miejscowego.
  Przeciwwskazania

  Osoby chore na cukrzycę lub przyjmujące leki przeciwzakrzepowe proszone są o poinformowanie lekarza przed zabiegiem.

  Zabieg okiem eksperta

  Zabiegi podologiczne służą nie tylko leczeniu różnorodnych schorzeń związanych z kończynami dolnymi, ale także profilaktyce. Dbanie o kondycję swoich stóp polega na wdrożeniu odpowiedniej pielęgnacji i utrzymywaniu paznokci w odpowiednim kształcie. 

  Wskazaniem do zabiegów podologicznyc jest regularne uprawianie  sportu, noszenie na co dzień obuwie na obcasie lub wykonywanie pracy, która wymaga od nich wielogodzinnego stania.

  lek. Mirosław Rodak

  0
  %

  Podologia — rekonwalescencja

  W zależności od rodzaju zastosowanej terapii, rekonwalescencja po zabiegach podologicznych może, choć nie musi być wymagana. W niektórych przypadkach zaleca się tymczasowe odciążenie kończyny lub korzystanie ze specjalistycznych wkładek. Zdarza się również, że konieczne jest zmienianie opatrunków na wskazanym fragmencie stopy. Czas trwania rekonwalescencji jest uzależniony od konkretnego przypadku (zwykle nie przekracza 14 dni). Specjalista informuje o nim pacjenta w trakcie wizyty.

  0
  %

  Podologia — trwałość efektów

  W zależności od zdiagnozowanego schorzenia, wdrożona terapia może obejmować jeden zabieg lub regularne powtarzanie procedury aż do osiągnięcia zamierzonego efektu. W niektórych przypadkach wymagane jest stosowanie dodatkowych preparatów poza gabinetem, o czym pacjent zostaje poinformowany już w trakcie wstępnej konsultacji ze specjalistą.

  Dowiedz się więcej
  usuwanie odcisków i modzeli w Nowym Sączu
  leczenie grzybicy paznokci w Nowym Sączu

  Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

  ADRES

  Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
  Mirosław Rodak

  ul.Barbackiego 24a/2
  33-300 Nowy Sącz

  KONTAKT

  Recepcja +48 18 533 09 45
  Kosmetolodzy +48 535 253 825
  lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
  mail: [email protected]

  poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

  wtorek, czwartek: 9.00-17.00

  sobota: 9.00-14.00

  starchevron-down