Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Lecznicze zabiegi botoksem — cennik

1 zabieg
od 300 zł
UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ
Recepcja: +48 18 533 09 45

  Leczenie bruksizmu, nadpotliwości, usuwanie blizn - botoks nie tylko na zmarszczki

  Chociaż iniekcje botoksem kojarzą się przede wszystkim z wygładzaniem zmarszczek, substancja stosowana jest również szeroko w celach medycznych. Botoks stosuje się w leczeniu bruksizmu (nawykowego, nieświadomego zaciskania zębów oraz zgrzytania nimi), nadpotliwości oraz blizn. Wszystko dzięki właściwościom blokowania i rozluźniania mięśni przez toksynę botulinową. Liczba i częstotliwość zabiegów zależne będą od problemu, z jakim zgłasza się pacjent, a jednocześnie od obszaru zabiegowego. Zwykle zaleca się powtarzanie jednorazowego zabiegu co kilka miesięcy (od 6 do 12). Sama procedura trwa ok 15-30 minut i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji.

  Na czym polega lecznicze stosowanie botoksu?

  Podanie toksyny botulinowej bezpośrednio w miejsce występowania problemu pozwala rozluźnić napięte mięśnie oraz czasowo je zablokować. W przypadku bruksizmu preparat podaje się w mięśnie żwacze, a przy nadpotliwości z pomocą tej substancji blokuje się zakończenia nerwowe odpowiadające za wydzielanie potu. Z kolei w przypadku blizn iniekcja z botoksu pozwala nie tylko wpłynąć na mięśnie, lecz także rozerwać powstałe zrosty. Dzięki temu blizny są spłycone i  mniej widoczne. Sama procedura daje stosunkowo trwałe efekty, potrafiące utrzymać się nawet do roku. Jest mało inwazyjna, bezpieczna, szybka, a przy tym nie wymaga szczególnych przygotowań czy zachowania okresu rekonwalescencji. 

  Jak przebiega zabieg leczniczy botoksem?
  1.
  Profesjonalna konsultacja

  Wstępna konsultacja ze specjalistą jest niezbędna, aby omówić oczekiwania pacjenta oraz ustalić plan leczenia. Jej istotną częścią jest również wykluczenie wszelkich ewentualnych przeciwwskazań.

  2.
  Przygotowania

  Zabieg nie wymaga od pacjenta szczególnych przygotowań. Istotne jest, aby na ok. 2 dni przed zabiegiem zrezygnować z leków rozrzedzających krew (o ile nie istnieją żadne przeciwwskazania), a także nie spożywać alkoholu. Zabiegu botoksem nie powinno się również wykonywać u osób z ogólną infekcją czy zażywających antybiotyki.

  3.
  Zabieg

  Na początku procedury obszar zabiegowy jest starannie oczyszczany i dezynfekowany. Następnie  lekarz wykonuje iniekcje w określonych miejscach. Ten etap trwa zwykle ok. 15-30 minut.

  4.
  Rekonwalescencja

  Po wykonaniu zabiegu pacjent nie musi zachowywać okresu rekonwalescencji. Przez ok. 3-4 godziny należy jednak unikać masowania miejsca podania, a przez 24 godziny nie powinno się podejmować dużej aktywności fizycznej. W tym czasie zaleca się również powstrzymanie się od spożywania alkoholu.

  Dlaczego klinika Natura Med?

  Różnorodność zabiegów

  W Natura Med uważnie wsłuchujemy się w potrzeby swoich pacjentów, dlatego staramy się stale poszerzać naszą ofertę o najnowsze zabiegi. Dzięki temu każdy może znaleźć u nas procedurę dopasowaną do swoich potrzeb.

  Wysoko wykwalifikowana, doświadczona kadra

  Nasi specjaliści stale poszerzają swoje wykształcenie, aby być na bieżąco z najnowszymi trendami i rozwiązaniami, aby z pasją wykonywać swoją pracę.

  Atrakcyjne ceny

  W klinice Natura Med głęboko wierzymy, że każdy zasługuje na piękny wygląd i doskonałe samopoczucie. Dlatego oferujemy wykonywane przez nas zabiegi w niewygórowanych cenach.

  Częste pytania
  Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej są całkowicie bezpieczne, jeśli przeprowadza je wykwalifikowany specjalista. Istotne jest również, aby wcześniej wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. Wtedy z pewnością nie należy obawiać się botoksu.
  Efekty procedury najczęściej widoczne są dopiero po kilku dniach. Może się zdarzyć, że wyraźnie dostrzegalne będą nawet po ponad tygodniu. O dokładniejszy termin warto zapytać lekarza, który udzieli odpowiedzi bazując na indywidualnym przypadku.
  Długość utrzymywania się efektów botoksu zależy od wielu czynników. Zwykle jednak szacuje się, że zadowalające rezultaty powinny pozostać z pacjentem przez okres od 6 do nawet 12 miesięcy.
  Przeciwwskazania
  • Okres ciąży i karmienia piersią
  • Zaburzenia krzepliwości krwi
  • Schorzenia układu sercowo-naczyniowego
  • Zaburzenia przewodnictwa nerwowego
  • Nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu
  • Niektóre choroby autoimmunologiczne
  • Specyficzne schorzenia neurologiczne (miastenia gravis, zespół Lamberta-Eatona)
  Zabieg okiem eksperta

  Iniekcje lecznicze preparatem z toksyną botulinową pomagają w leczeniu wielu dolegliwości. Sama procedura jest małoinwazyjna, a jednocześnie bezpieczna i komfortowa.

  lek. Mirosław Rodak

  0
  %

  Zabieg leczniczy botoksem— rekonwalescencja

  Po wykonaniu zabiegu nie jest konieczne zachowanie okresu rekonwalescencji. Nie powinno się jedynie masować miejsca iniekcji przez ok. 3-4 godziny, a przy tym zalecana jest rezygnacja z intensywnych ćwiczeń fizycznych i spożywania alkoholu na dobę po zabiegu.

  0
  %

  Zabieg leczniczy botoksem — trwałość efektów

  Rezultaty zabiegu zwykle widoczne są już po kilku dniach. W dodatku można cieszyć się nimi od 6 do 12 miesięcy. Po tym czasie procedurę można powtórzyć.

  Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

  ADRES

  Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
  Mirosław Rodak

  ul.Barbackiego 24a/2
  33-300 Nowy Sącz

  KONTAKT

  Recepcja +48 18 533 09 45
  Kosmetolodzy +48 535 253 825
  lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
  mail: [email protected]

  poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

  wtorek, czwartek: 9.00-17.00

  sobota: 9.00-14.00

  starchevron-down