Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Karboksyterapia — cennik

1 zabieg
od 160 zł
UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ
Recepcja: +48 18 533 09 45

  Karboksyterapia – intensywna kuracja dwutlenkiem węgla

  Karboksyterapia to zabieg o szerokim spektrum działania. Polega ona na wprowadzaniu podskórnie lub śródskórnie dwutlenku węgla. Wykorzystywana jest w zabiegach odmładzających, a także niwelujących zmiany trądzikowe i blizny, w tym rozstępy, poprawiających kondycję włosów oraz zwalczających cellulit czy cienie pod oczami. Podawanie dwutlenku węgla może być także skuteczną metodą modelowania sylwetki, pomaga bowiem pozbyć się uporczywej tkanki tłuszczowej w wybranych miejscach. Karboksyterapię można wykorzystać również jako procedurę profilaktyczną, opóźniającą procesy starzenia w tkance. Zabieg jest małoinwazyjny, a pojedyncza sesja trwa najczęściej od 5 do 30 minut, co zależy przede wszystkim od miejsca zabiegowego. Procedurę należy kilkakrotnie powtórzyć, zwykle od 4 do do 12 razy. Dokładną liczbę sesji dobiera lekarz na podstawie potrzeb, oczekiwań oraz indywidualnych uwarunkowań pacjenta.

  Na czym polega karboksyterapia?  

  Procedura karboksyterapii polega na podskórnym lub śródskórnym podawaniu dwutlenku węgla za pomocą odpowiedniego urządzenia . W zależności od jego zaawansowania może mieć regulowane parametry dozowania i prędkości przepływu gazu, ciśnienia a także temperatury. Można ją przeprowadzać na niemal każdej części ciała, w tym na szyi, dekolcie czy twarzy, nawet delikatnych okolicach oczu. Dzięki podaniu dwutlenku węgla rozszerzają się naczynia krwionośne, co poprawia krążenie i wpływa na transport składników odżywczych. Zabieg usprawnia też przepływ limfy oraz mikrokrążenie, co sprzyja lepszemu dotlenieniu tkanek. Zwiększa on także produkcję kolagenu i elastyny w skórze.

  Karboksyterapia to procedura małoinwazyjna, a przy tym uniwersalna. Jej rezultaty są trwałe, a dyskomfort ograniczony do minimum. Nie wymaga również szczególnego przygotowania. 

  Jak przebiega zabieg karboksyterapii?
  1.
  Profesjonalna konsultacja

  Rozmowa przed zabiegiem jest konieczna dla omówienia oczekiwań pacjenta oraz wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań.

  2.
  Przygotowanie

  Zabieg karboksyterapii nie wymaga od pacjenta szczególnych przygotowań. Istotne jest jedynie odstawienie leków rozrzedzających krew na 48 godzin przed rozpoczęciem procedury (pod warunkiem, że jest to bezpieczne dla pacjenta). Na 2 dni przed zabiegiem nie wolno też spożywać alkoholu.

  3.
  Zabieg

  Miejsce zabiegowe jest dokładnie oczyszczane i dezynfekowane. Nie jest konieczne podawanie znieczulenia. We właściwej części zabiegu specjalista za pomocą igły wprowadza czysty dwutlenek węgla w tkanki.

  4.
  Rekonwalescencja

  Rekonwalescencja po zabiegu jest bardzo krótka i niezbyt uciążliwa. Do możliwych powikłań należą delikatny rumień oraz łagodny obrzęk w miejscu zabiegowym. Czasem mogą pojawić się również niewielkie siniaczki w miejscach wkłuć. Wszystkie te objawy powinny jednak zniknąć samoistnie w przeciągu kilku dni.

  Dlaczego klinika Natura Med?

  Nowoczesne rozwiązania

  W naszej klinice doskonale rozumiemy zmieniające się trendy oraz rosnące potrzeby i oczekiwania pacjentów. Dlatego na bieżąco śledzimy najnowsze rozwiązania i poszerzamy o nie swoją ofertę. Posiadamy nowoczesne urządzenie pozwalające na indywidualny dobór terapii, a strumień gazu jest dwukrotnie podgrzewany co znacznie ogranicza dyskomfort pacjenta.

  Wykwalifikowana kadra

  Nasi specjaliści są nie tylko doskonale wykształceni, lecz także zmotywowani do stałego poszerzania swojej wiedzy, dlatego regularnie uczestniczą w rozmaitych kursach i szkoleniach. Pasja i zaangażowanie, z jakimi wykonują swoją pracę, pozwalają im spełniać oczekiwania nawet najbardziej wymagających pacjentów.

  Atrakcyjne ceny

  Wierzymy, że piękniejsze ciało to lepsze samopoczucie. Dlatego pragniemy, aby z naszych usług mogło skorzystać jak najwięcej osób gotowych na spełnienie marzeń o doskonałym wyglądzie.

  Częste pytania
  Karboksyterapia nie jest zabiegiem szczególnie bolesnym. Do niedogodności pojawiających się w jej trakcie należą głównie odczucia towarzyszące wkłuciom oraz uczucie lekkiego rozpierania i przemieszczania się gazu pod skórą.
  Pierwsze zmiany widoczne są już po jednej procedurze, jednak na ostateczne efekty można liczyć dopiero po kilku sesjach. Zależnie od okolicy zabiegowej potrzebne będzie od 4 do ok. 12 zabiegów. Rezultaty karboksyterapii są trwałe.
  Zabiegi zazwyczaj przeprowadzane są w odstępie tygodnia, czasem co 2 tygodnie. Efekty mogą być trwałe, jednak wiele zależy od typu problemu, z jakim pacjent zgłasza się do specjalisty. Czasem potrzebne będą zabiegi przypominające.
  Przeciwwskazania
  • Okres ciąży i karmienia piersią
  • Choroby nowotworowe
  • Aktywne infekcje skóry
  • Cukrzyca, szczególnie niewyrównana
  • Opryszczka
  • Choroby wątroby, płuc i nerek
  • Ciężka niewydolność serca
  • Niektóre choroby krwi
  Zabieg okiem eksperta

  Karboksyterapia to uniwersalny i  skuteczny zabieg. Pozwala zarówno poprawić kondycję skóry czy włosów, jak i wymodelować ciało, zniwelować cellulit czy pomóc w pozbyciu się blizn. A wszystko to przy niskiej inwazyjności i wysokim komforcie.

  lek. Mirosław Rodak

  0
  %

  Karboksyterapia — rekonwalescencja

  Rekonwalescencja po zabiegu jest bardzo krótka i niezbyt uciążliwa. Do skutków ubocznych zaliczyć można niewielką opuchliznę i zaczerwienienie oraz małe siniaczki w miejscach wkłuć. Wszystkie powinny zniknąć samoistnie po maksymalnie kilku dniach.

  0
  %

  Karboksyterapia — trwałość efektów

  Pierwsze rezultaty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Osiągnięcie tych optymalnych zależy od obszaru zabiegowego oraz celu przeprowadzenia procedury. Najczęściej konieczne jest ok. 4-12 sesji.

  Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

  ADRES

  Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
  Mirosław Rodak

  ul.Barbackiego 24a/2
  33-300 Nowy Sącz

  KONTAKT

  Recepcja +48 18 533 09 45
  Kosmetolodzy +48 535 253 825
  lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
  mail: [email protected]

  poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

  wtorek, czwartek: 9.00-17.00

  sobota: 9.00-14.00

  starchevron-down