Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Obalamy mity na temat zabiegów HIFU

Zabiegi HIFU to rewolucyjna terapia z zakresu anti aging. Polega na zastosowaniu skumulowanych ultradźwięków bezpośrednio na skórę. Zabiegi są nieinwazyjne i zjednały sobie wiele zadowolonych osób. Niestety pojawiło się także wiele mitów na temat zabiegu i ich skuteczności. Czas najwyższy obalić kilka z nich.

MIT 1: zabieg HIFU jest dobry na wszystko

Niestety to nieprawda. Zabiegi HIFU służą do liftingu, a nie do ujędrniania skóry lub usuwania zmarszczek. Powodem jest samo urządzenie, które działa na skokowo ustawionej głębokości. Ta metoda liftingująca jest całkiem skuteczna. Idealnie sprawdza się do wyostrzenia konturów żuchwy, podniesienia brwi lub uniesienia chomików. Pomoże też poprawić policzki i skórę szyi. Coraz bardziej popularne staje się także stosowanie zabiegów HIFU na ciało.

MIT 2: zabieg HIFU jest odpowiedni dla wszystkich

Kolejny mit, który trzeba obalić. Zabieg nie jest odpowiedni dla wszystkich osób. Przede wszystkim z zabiegu nie powinny korzystać osoby o zbyt dużej tuszy, ale również te za szczupłe. Korzystnego efektu nie powinny spodziewać się także osoby zbyt młode lub w zbyt podeszłym wieku.  U osób młodych zabieg hifu na twarz nie jest jeszcze konieczny. Natomiast u osób starszych opadająca skóra stwarza główny problem, gdyż zabieg nie przyniesie oczekiwanego efektu. Podobnie u osób z bardziej okrągłą twarzą efekt nie będzie zadowalający. Osoby z chudszą twarzą, zamiast korzystać z HIFU, mogą skorzystać z innych zabiegów liftingujących, które dodatkowo ujędrniają skórę. Osoby, które idealnie nadają się do tego zabiegu znajdują, się w przedziale wiekowym 35-50 lat i posiadają normalną sylwetkę.

MIT 3: zabieg HIFU jest jednorazowy

Oczywiście, że nie! W wielu miejscach można przeczytać, że wystarczy jeden zabieg, aby rozwiązać problem. Niestety rzadko się zdarza, żeby jeden zabieg wystarczył. Taka korekta jest jedynie efektywna u osób z niewielkimi problemami estetycznymi. Dla osiągnięcia najlepszego efektu zaleca się wykonanie dwóch lub trzech zabiegów. Dopiero wtedy można uzyskać zadowalające efekty.

MIT 4: zabieg HIFU jest bezbolesny

Przed zabiegiem należy znieczulić pacjenta. Niestety krem znieczulający nie jest w pełni skuteczny, ponieważ zabieg HIFU wnika głębiej, niż może dotrzeć krem. Osoby mające niższą tolerancję na ból stosują od 1000 do 1500 mg paracetamolu na 1-2 godzin przed planowanym zabiegiem. Warto mieć na uwadze, że niesteroidowe leki przeciwzapalne tj. nurofen, ibuprofen lub ketoprofen wygaszają proces zapalny rozpoczęty przez HIFU, dlatego nie można zażywać ich przed zabiegiem, jak i po zabiegu.

MIT 5: zabieg HIFU może wykonać każdy

Skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu uzależnione są od kompetencji osoby wykonującej zabieg. Ważne jest także znajomość anatomii, żeby precyzyjnie określić obszar zabiegowy oraz właściwie skonfigurować ustawienia maszyny. Im nowocześniejsze urządzenie, tym więcej możliwości manipulacji parametrami, dzięki temu zabieg staje się szybszy, a także mniej bolesny. Dlatego warto wybrać wykwalifikowanego specjalistę, który będzie w stanie najskuteczniej i najbezpieczniej wykorzystać urządzenie i sprawić, że zabieg przyniesie najlepsze efekty.

Więcej informacji na temat zabiegu HIFU znaleźć można na stronie naszej kliniki Natura Med w Nowym Sączu.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down