Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Najlepszy zabieg iniekcyjny na zmarszczki

Zmarszczki mimiczne to naturalny efekt starzenia się skóry. Pierwsze zmiany mogą być widocznej już po dwudziestym roku życia. Powstają na skutek ruchów mięśni oraz osłabiania jędrności skóry i utraty elastyczności. Nawet profesjonalne kremy oraz serum odżywiające nie są w stanie dotrzeć do głębszych warstw skóry, gdzie faktycznie powstają zmarszczki. Alternatywnym rozwiązaniem jest wtedy botoks, który skutecznie daje efekt odmłodzonej skóry.

Czym jest botoks?

Toksyna botulinowa, nazywana popularnie botoksem, powoduje zablokowanie przechodzenia bodźców nerwowych do mięśni twarzy. W ten sposób zapobiega ich kurczeniu i powstawaniu zmarszczek. Substancja działa wyłącznie w obrębie mięśni, gdzie dokonano iniekcji. To sprawia, że wyraz twarzy się nie zmienia, choć skóra jest widocznie wygładzona. Efekt pojawia się stopniowo, a przywrócenie funkcji zakończeń nerwowo-mięśniowych zachodzi po kilku miesiącach. Jest to w pełni bezpieczna i bardzo skuteczna metoda, którą uwielbiają kobiety na całym świecie.  Zabieg wykonywany przez doświadczoną kosmetyczną trwa około kilku minut. Preparat wstrzykuje się cienką igłą, o powoduje jedynie niewielki dyskomfort. Botoks zazwyczaj stosuje się do poprawy wyglądu skóry czoła, okolic oczu, ust i szyi. Efekty są widoczne od razu i utrzymują się od trzech do sześciu miesięcy.

Kiedy warto stosować botoks?

Szerokie zastosowanie oraz szybka terapia zmarszczek to tylko niektóre z atutów iniekcji toksyny botulinowej. Wskazania do stosowania obejmują bruzdki pomiędzy brwiami, czyli tak zwane lwie zmarszczki, a także poprzeczne wgłębienia na czole. Wiele pań decyduje się na pierwszy zabieg w celu poprawy kondycji skóry wokół oczu. Można w ten sposób skutecznie pozbyć się kurzych łapek czy zmarszczek przy dolnej powiece. Okolice oczu najmocniej wpływają na wrażenie młodej skóry. Często klientki proszą o zmniejszenie bruzd nosowo-wargowych. O wyglądzie decyduje także stopień napięcia skóry na szyi. W przypadku zmarszczek na tej części ciała także można zastosować botoks. Przy regularnym stosowaniu tego preparatu powstające na skórze zmiany są coraz mniej widoczne, ponieważ mięśnie stają się mniej kurczliwe.

Jak prawidłowo dbać o skórę twarzy?

Zadbana i odżywiona skóra jest kluczem do młodego wyglądu. Warto jest już teraz zacząć prawidłowo ją pielęgnować. Oprócz stosowania odpowiednich kremów dostosowanych do rodzaju cery i wieku należy pamiętać o zdrowych, zbilansowanych posiłkach. Chcąc mieć napiętą, jędrną skórę warto pić dużo wody i dbać o zawartość niezbędnych witamin w diecie. Światło promieni UV może przyspieszyć proces starzenia się skóry, dlatego latem należy stosować krem z filtrem. Warto regularnie stosować profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne. Odżywcze maseczki, masaże twarzy czy peeling kawitacyjny mogą przynieść pożądane efekty. Utrata jędrności skóry jest jednak naturalnym procesem związanym z wiekiem. Rozwój chirurgii estetycznej sprawia, że kobiety mogą dłużej cieszyć się młodym wyglądem. Botoks pomaga skutecznie zniwelować zmarszczki, ponieważ dociera znacznie głębiej niż kremy z drogerii. Dbanie o zdrowy stan cery z pewnością przedłuży jej piękny wygląd, lecz na pewnym etapie warto rozważyć profesjonalną pomoc.

Botoks - skuteczny sposób na pierwsze zmarszczki

Wstrzykiwanie botoksu jest obecnie najczęściej wykonywanym zabiegiem w medycynie estetycznej. Jest to preparat stosowany od 1990 roku i od tamtej pory zdobywa coraz więcej zwolenniczek i zwolenników. Można go stosować przy dwóch rodzajach zmarszczek - dynamicznych oraz statycznych. Pierwszy typ to inaczej zmiany mimiczne, które pojawiają się na skutek ruchów mięśni twarzy. Drugi rodzaj powstaje na skutek utraty elastyczności skóry wraz z wiekiem. Botoks pozwala na natychmiastowe uelastycznienie i poprawę napięcia cery. Widocznie spłyca zmarszczki, powodując wizualne odmłodzenie skóry. Toksyna botulinowa charakteryzuje się wysoką immunogennością i może nasilać objawy niektórych schorzeń, dlatego ważne, aby przed zastosowaniem skonsultować się z lekarzem. Po ustaleniu ewentualnych przeciwwskazań można poddać się iniekcji i cieszyć młodym, pięknym wyglądem.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down