Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Najlepsze zabiegi odmładzające dla kobiet po 30.

Każda kobieta starzeje się inaczej, ale zawsze proces ten rozpoczyna się jeszcze przed 30. rokiem życia. Zwykle to w tym wieku zaczynamy zauważać pierwsze zmarszczki, utratę napięcia, a nawet przebarwienia. Tempo starzenia się skóry zależy od uwarunkowań genetycznych, ale także sposobu jej pielęgnacji. Za pomocą medycyny estetycznej możemy nie tylko spowolnić ten proces, ale też cofnąć niektóre zmiany. Wymieniamy najlepsze zabiegi odmładzające dla kobiet po 30. roku życia!

Kondycja skóry kobiet po 30. roku życia

Przyczyną tworzenia się zmarszczek jest m.in. odwodnienie i spadek gęstości skóry. To następuje w wyniku zmniejszenia stężenia kolagenu i elastyny – związków, które odpowiadają za utrzymanie zwartej i elastycznej struktury, gwarantującej jędrną i jednolitą cerę. Gdy zewnętrznej warstwie skóry brakuje należytej podpory, dochodzi do uwidocznienia niedoskonałości wynikających z postępu czasu.

Niestety główne składowe skóry nie zawsze pozostają na tym samym poziomie. Ich stężenie wzrasta w okresie dojrzewania i tuż po nim zaczyna spadać, często bardzo szybko. W konsekwencji procesy starzenia zaczynają być widoczne już po 20-25 roku życia.

Pierwsze niedoskonałości, jakich nie lubimy, to zmarszczki mimiczne. Wiadomo, ruchy mięśni czoła, na poziomie linii żuchwy, czy wszelkie inne wyrazy emocji stopniowo pozostawiają odzwierciedlenie właśnie na skórze twarzy. Tego typu zmarszczki, które uwydatniają się jedynie podczas mimiki, zwykle nie są jeszcze problemem. Znacznie bardziej przywiązujemy uwagę do głębszych bruzd, które widać nawet w trakcie emocjonalnego spoczynku.

Zmarszczki mimiczne to nic złego, jednak bez odpowiedniej pielęgnacji szybko staną się zmarszczkami utrwalonymi, głębokimi. Jeśli je zaobserwujesz, to sygnał, że przyszła pora na zabiegi odmładzające.

Czego potrzebuje skóra kobiety w wieku 30 lat?

Zmarszczki u kobiet w wieku dojrzałym są bezpośrednio związane m.in. z utratą głębszej warstwy tkanki podskórnej. Wcześniej, po 30. roku życia, zwykle defekty estetyczne wynikają ze wczesnych etapów procesów starzenia. Na tym etapie najczęściej możliwe jest niemal całkowite wyeliminowanie niedoskonałości lub przynajmniej wyraźne zredukowanie ich widoczności.

Skóra kobiet po 30. roku życia wymaga indywidualnego wsparcia. W tym wieku tkanki potrzebują przede wszystkim:

  • wody,
  • antyoksydantów,
  • koenzymu Q10,
  • kwasu hialuronowego,
  • kolagenu,
  • inicjatorów reakcji naprawczych.
  • witamin i minerałów.

Zabiegi odmładzające – korekta zmarszczek wypełniaczem tkankowym 

Jedną z metod, która daje najszybsze i najprostsze do uzyskania efekty w kategorii zabiegi odmładzające jest wypełnianie zagłębień w skórze za pomocą tkankowych wypełniaczy.

Jeśli przeszkadzają Ci zmarszczki na czole czy linii wargowej, możesz wybrać zabiegi ATR i ATR+, które wykorzystują autologiczną tkankę własną pacjenta. Tego typu zabieg odmładzający pozwala na wypełnienie zmarszczek mimicznych, jak i głębszych bruzd. Poprawia też napięcie skóry i wyrównuje jej koloryt.

Odmładzające właściwości komórek macierzystych

Komórki macierzyste i czynniki wzrostu od lat są obiektem zainteresowania medycyny, także estetycznej. Zabiegi odmładzające w NaturaMed w Nowym Sączu to m.in. CGF, który polega na wprowadzeniu koncentratu pozyskanego z krwi własnej pacjenta.

Preparat całkowicie kompatybilny z tkankami organizmu stymuluje fizjologiczne procesy odnowy skóry, wzmaga produkcję komórek kolagenu i pobudza mikrokrążenie. W efekcie skóra staje się jędrniejsza, promienna, gęsta i gładka. Zmarszczki stopniowo ulegają spłyceniu, a część z nich całkowicie zanika.

Zabiegi odmładzające dla kobiet po trzydziestce 

Zmarszczki, blizny potrądzikowe, wiotkość, czy przebarwienia mogą stać się przeszłością po zastosowaniu zabiegu odmładzającego, którego działanie polega na emisji promieni elektromagnetycznych.

Dążąc do zachowania świetnego wyglądu i samopoczucia warto wybierać ponadczasowe metody, które łączą w siebie kilka sposobów działania. Taką jest m.in. zabieg wykorzystujący promieniowanie elektromagnetyczne.

W trakcie takiego zabiegu, poza ciepłem stymulującym tkanki do odnowy, obserwuje się też działanie mikronakłuć, które mechanicznie i równomiernie intensyfikują procesy regeneracyjne. Efekty po takich zabiegach odmładzających to m.in. pobudzenie produkcji elastyny i kolagenu, a tym samym zwiększenie gęstości i elastyczności nawet głębokich warstw skóry, a także ujędrnienie, wzrost napięcia, poprawa owalu twarzy i redukcja zmarszczek.

Małoinwazyjne lub całkowicie nieinwazyjne zabiegi odmładzające są w zasięgu każdej koiety po 30. roku życia. Nie warto biernie oczekiwać efektów starzenia. Jeśli chcesz poprawić swój wygląd i samopoczucie, poznaj więcej metod, które skutecznie hamują postęp czasu.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down