Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Mezoterapia igłowa – na czym polega ten zabieg?

Mezoterapia to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Ogromne grono wielbicieli zapewniają jej między innymi duża uniwersalność, niska inwazyjność oraz naturalność rezultatów. Procedurę tę przeprowadzić można na niemal całym ciele, w tym również na skórze głowy w celu poprawy kondycji włosów. Zastanawiasz się nad takim rozwiązaniem? Dowiedz się, na co musisz się przygotować!

Na co pomaga mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to zabieg uniwersalny. Z jego pomocą możesz poprawić kondycję skóry oraz włosów, intensywnie je odżywić i odmłodzić. Procedura ta pomoże również w zwalczeniu cellulitu oraz poprawie napięcia skóry i delikatnym wymodelowaniu sylwetki. Można stosować ją nawet na wrażliwych częściach ciała, jak skóra wokół oczu, na szyi, dekolcie czy dłoniach. Stosowana na skórze głowy, bywa stosowana w przypadku łysienia androgenowego, telogenowego czy nawet plackowatego.

Na czym polega zabieg mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa to nic innego, jak wprowadzanie w warstwę śródskórną lub podskórną substancji intensywnie odżywczych. Wykonuje się ją za pomocą iniekcji. Sam preparat może być przygotowaną laboratoryjnie mieszanką witamin i innych, cennych dla naszej urody składników. Za sprawą celebrytów dużą popularność zyskał jednak również preparat pozyskiwany z krwi pobranej od pacjenta, a dokładniej osocze bogatopłytkowe. Taką procedurę często nazywa się wampirzym liftingiem. Przed jej wykonaniem z żyły odłokciowej pacjenta pobierana jest niewielka ilość krwi, którą następnie umieszcza się w specjalnej wirówce. Po jej odwirowaniu uzyskuje się wspomniany preparat, który następnie podawany jest w miejscu zabiegowym metodą iniekcji. Jego skuteczne działanie odmładzające i regeneracyjne wynika z zawartości komórek macierzystych, które nazywane bywają nawet przyszłością medycyny. W naszej klinice Natura Med w Nowym Sączu oferujemy oba typy mezoterapii igłowej.

Komu poleca się mezoterapię igłową?

Mezoterapia igłowa doskonale radzi sobie ze skutkami starzenia, takimi jak drobne czy głębsze zmarszczki, bruzdy, utrata jędrności, elastyczności i zdrowego kolorytu. Zaleca się ją także osobom zmagającym się z problemem ścieńczenia skóry, jej silnego wysuszenia i braku energii. Mezoterapia igłowa pomoże również zwalczyć cellulit, a także poradzić sobie z różnego typu bliznami. Pomaga także pacjentom z problemem łysienia oraz osłabienia włosów. Sama procedura jest wyjątkowo bezpieczna, pod warunkiem, że u danej osoby nie występują przeciwwskazania do jej przeprowadzenia.

Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii igłowej

Do najważniejszych wskazań do przeprowadzenia mezoterapii igłowej należą: okres ciąży lub karmienia piersią, choroby nowotworowe, cukrzyca, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi, występowanie ran oraz infekcji skórnych, alergia na którykolwiek ze składników preparatu lub niska tolerancja skóry na iniekcje. Do przeciwwskazań dla zabiegu osoczem bogatopłytkowym należą również niektóre choroby autoimmunologiczne, zakażenia ostre i przewlekłe oraz posocznica. Należy przy tym pamiętać, że ostateczną decyzję co do przeprowadzenia zabiegu zawsze podejmuje lekarz podczas wstępnej konsultacji.

Koszt mezoterapii igłowej

Cena mezoterapii igłowej zależeć będzie od jej rodzaju oraz miejsca zabiegowego, a także gabinetu, w którym będzie przeprowadzana. W naszej klinice Natura Med w Nowym Sączu cena procedury osoczem na obszarze twarzy, szyi lub dekoltu czy owłosionej skóry głowy wynosi 605 zł, podanie odmładzającego kompleksu Aquashine lub Aquashine BR to 715 zł, a niezwykle chętnie wybierany preparat przeznaczony do regeneracji fryzury, Dr. Cyj to kosz 770 zł. Należy przy tym pamiętać, że czasem dla uzyskania optymalnych rezultatów konieczne będzie przeprowadzenie kilku zabiegów.

Jak dbać o skórę po mezoterapii igłowej?

Po zabiegu mezoterapii warto zadbać o odpowiednie odżywienie i nawilżenie skóry również od zewnętrz. Niezwykle istotne jest również stosowanie kremów z filtrami UV o wysokim faktorze, najlepiej co najmniej SPF50. W przypadku zabiegu na twarzy lepiej jest przez co najmniej 12 godzin nie nakładać makijażu. Nie powinno się również korzystać z sauny czy solarium przez czas wskazany przez specjalistę. W przypadku mezoterapii igłowej skóry głowy w dniu zabiegu należy unikać wszelkich czynności, które mogłyby powodować jej pocenie się, np. sauny, opalania czy treningów. Głowę można umyć najwcześniej 24 godziny po zabiegu, koniecznie delikatnym szamponem. Farbowanie będzie bezpieczne po około 10-14 dniach, jednak wyłącznie pod warunkiem, że skalp wcześniej zabezpieczysz blokerem.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down