Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Marzysz o przywróceniu jędrności skórze? Wypróbuj RF Thermacool!

Technologie z wykorzystaniem fal radiowych, ze względu na właściwości odmładzające, wyszczuplające i modelujące, są coraz częściej wykorzystywane w zabiegach medycyny estetycznej. To sposób na przywrócenie młodego wyglądu skórze i wymodelowanie sylwetki nieinwazyjnymi i bezbolesnymi metodami bez skalpela. W Akademii Zdrowia i Urody Natura Med przeprowadzamy liftingujący zabieg rozbijania tłuszczu z wykorzystaniem wysokiej klasy urządzenia RF Thermacool, opierającego się na wszechstronnym działaniu fal radiowych.

Na czym polega działanie RF Thermacool?

Wraz z wiekiem, skóra produkuje coraz mniejsze ilości kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jej gęstość, elastyczność i napięcie. W wyniku tego, skóra staje się wyraźnie cienka i sucha, a na jej powierzchni pojawiają się zmarszczki, bruzdy i przebarwienia. W wyniku naturalnych procesów starzenia skóra traci jędrność, w wyniku czego opada owal twarzy, piersi, ramiona, pośladki. W zahamowaniu tych procesów niezbędna jest aktywność fizyczna oraz pielęgnacja intensywnie nawilżającymi kosmetykami, jednak samo to nie wystarczy, gdy objawy są już wyraźnie widoczne. Dobrym rozwiązaniem, przede wszystkim dla osób, które chcą uniknąć inwazyjnego zabiegu chirurgicznego, zmniejszyć ryzyko powikłań i otrzymać naturalny efekt, jest zabieg z wykorzystaniem fal radiowych.
RF Thermacool to urządzenie generujące fale radiowe o wysokiej częstotliwości, służące do redukcji nadmiernej tkanki tłuszczowej oraz przywrócenia młodości, napięcia i podniesienia skóry. Największą zaletą urządzenia jest to, że nie tylko usuwa skutki procesów starzenia, ale także działa bezpośrednio na źródło problemu. Jego działanie opiera się na emitowaniu energii cieplnej, która podgrzewa tkanki podskórne i skórę właściwą na głębokości kilku milimetrów do temperatury 55-60°C przy jednoczesnym intensywnym chłodzeniu skóry, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny i nie sprawia dyskomfortu pacjentowi. W wyniku wysokiej temperatury zostają zapoczątkowane procesy regeneracyjne i odbudowujące w skórze, polegające na obkurczaniu włókien kolagenowych oraz pobudzenia do rozmnażania się fibroblastów, co prowadzi do stymulacji produkcji nowego kolagenu i elastyny. W następstwie tego poprawia się stan i jakość skóry, zmarszczki są spłycone, a koloryt cery wyrównany.
Fale radiowe wypuszczają kontrolowane strumienie energii cieplnej, które podgrzewają także podskórne warstwy tkanki tłuszczowej, doprowadzając do ich rozkładu i ostatecznie wydalenia ich przez organizm. To umożliwia wymodelowanie sylwetki oraz zmniejszenie cellulitu.

Jak wygląda zabieg w Klinice Natura Med i jakie są efekty?

Zabieg RF Thermacool w Klinice Natura Med poprzedzony jest obowiązkową konsultacją z lekarzem, który dokona analizy stanu skóry i dobierze odpowiedni plan leczenia. Sam zabieg trwa od 30 minut do 2 godzin w zależności od rozmiaru powierzchni zabiegowej i stanu skóry pacjenta. Najpierw lekarz aplikuje znieczulenie w postaci sprayu ze środkiem kriogenicznym oraz płyn kontaktowy w celu skuteczniejszego oddziaływania urządzenia na skórę. Następnie przykłada w wybrane miejsce ciała pacjenta głowicę urządzenia, która emituje fale radiowe. Proces działania urządzenia RF Thermacool jest dwuetapowy - w wyniku podgrzewania włókien kolagenowych, co prowadzi do odnowy ich struktury. To sprawia, że pierwsze efekty zabiegu widoczne są natychmiast w postaci poprawy napięcia i elastyczności skóry. Drugim etapem jest stymulacja rozpoczęcia procesów przebudowy skóry, w tym pobudzenie fibroblastów do produkcji nowych włókien. W wyniku tego skóra staje się grubsza, napięta i bardziej jędrna.

W zależności od miejsca wykonywania zabiegu, efekty, jakie można osiągnąć dzięki zabiegowi to lifting skóry twarzy i ciała, wymodelowanie sylwetki, zahamowanie procesów starzenia i zniwelowanie ich objawów.
Aby osiągnąć zamierzony efekt wystarczy zazwyczaj jeden zabieg, jednak w zależności od indywidualnego stanu skóry proces można powtórzyć.

Aby dowiedzieć się więcej o zabiegu RF Thermacool zapraszamy do kontaktu w Klinice Natura Med w Nowym Sączu.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down