Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Lifting twarzy nieinwazyjny – metody bez skalpela

Medycyna estetyczna oferuje zabiegi, dzięki którym poprawa wyglądu możliwa jest na wiele sposobów, w zależności od potrzeb i oczekiwanych efektów. Gdy skóra traci naturalną gęstość, zaczyna być wiotka, a na jej powierzchni widoczne są zmarszczki i nierówności, sposobem na poprawę jej kondycji jest lifting twarzy, nieinwazyjny lub inwazyjny. Jeśli chcesz uniknąć skalpela, poznaj najlepsze metody liftingu, które nie wymagają ingerencji chirurga.

Czym jest lifting twarzy?

Systematyczna prewencja, właściwa pielęgnacja i świadomość, jak ważne jest wsparcie skóry na każdym etapie życia pozwalają na znaczne spowolnienie procesów starzenia się skóry. Niestety nie można uniknąć ich całkowicie, a naturalny, stopniowy zanik włókien kolagenu i elastyny prędzej czy później zaczyna być zauważalny w postaci utraty gęstości skóry, zaburzeń owalu twarzy i zmarszczek.

W kontekście estetycznym lifting twarzy polega przede wszystkim na uniesieniu skóry lub wybranych obszarów oraz jej napięciu, co jednocześnie spłyca lub usuwa zmarszczki. Dawniej działanie takie ograniczało się do usunięcia nadmiaru wiotkiej skóry. Obecnie do dyspozycji mamy o wiele więcej możliwości, dzięki którym możemy wybrać lifting twarzy nieinwazyjny, czyli taki, który nie narusza ciągłości tkanek, ale wciąż pozwala na uzyskanie spektakularnych efektów.

Nieinwazyjny zabieg liftingujący Hifu Perfect Lift

Całkowicie nieinwazyjny lifting twarzy przeprowadza się za pomocą urządzeń emitujących skoncentrowane fale o wysokiej częstotliwości HIFU (High Intensity Focused Ultrasound). Są to fale akustyczne, które docierają do wybranej głębokości skóry, z pominięciem jej widocznej warstwy. W głębszych strukturach fale akustyczne generują ruch komórek, natomiast tarcie między nimi prowadzi do wzrostu temperatury.

Nieinwazyjny lifting twarzy Hifu Perfect Lift polega na kontrolowanej modyfikacji powięzi skóry. W trakcie zabiegu dochodzi do obkurczenia tkanek pod wpływem koagulacji termicznej. Włókna kolagenu i elastyny ulegają skróceniu, co jest widoczne w postaci wyraźnie napiętej skóry. Po zakończeniu zabiegu, w wyniku pobudzenia aktywności komórek skóry dochodzi do wzmożonej syntezy kolagenu. W efekcie tworzą się nowe cząsteczki, które stopniowo, przez kilka tygodni, zwiększają gęstość i jędrność skóry.

Lifting twarzy za pomocą wypełniaczy tkankowych

Lifting twarzy można wykonać także za pomocą autologicznych wypełniaczy tkankowych. Preparat pozyskuje się z osocza krwi pobranej od Pacjenta. Dzięki wysokiej zawartości dojrzałych komórek macierzystych uzyskuje się bezpieczny wypełniacz, który stymuluje produkcję włókien kolagenu i elastyny.

Za pomocą takiego preparatu można wykonać całkowicie nieinwazyjny lifting twarzy. Polega on na złuszczeniu obumarłego naskórka i kolejno nałożeniu na powierzchnię zabiegową maski pozyskiwanej z osocza krwi. Zabieg taki daje efekty w postaci intensywnej regeneracji naskórka i umiarkowanej poprawy gęstości i napięcia skóry.

W celu pogłębienia rezultatów można zdecydować się także na małoinwazyjny lifting twarzy, poprzez wykonanie mezoterapii. W zależności od indywidualnych potrzeb wykorzystuje się preparat zawierający czynniki wzrostu, wzbogacony o antyoksydanty i kwas hialuronowy.

Kiedy warto wybrać nieinwazyjny lifting twarzy?

Działanie nieinwazyjnego liftingu twarzy opiera się nie tylko na napięciu skóry, ale przede wszystkim na jej pobudzeniu do biologicznej odnowy. Zarówno technologia HIFU, jak i autologiczne wypełniacze tkankowe prowadzą do stopniowego wzrostu stężenia najważniejszych składników skóry, które odpowiadają za jej gęstość i jędrność.

Stymulacja produkcji kolagenu i elastyny to najlepszy sposób na spowolnienie procesów starzenia się skóry, dlatego z nieinwazyjnego liftingu twarzy mogą korzystać osoby, które chcą wydłużyć młodość. Zabiegi wskazane są także przy oznakach starzenia, takich jak wiotkość, zmarszczki, fałdy, czy zaburzenia kolorytu cery.

Jeśli chcesz poprawić wygląd, na nowo zyskać promienną, napiętą i gładką cerę, umów się na konsultację w NaturaMed w Nowym Sączu – ocenimy kondycję Twojej skóry i przedstawimy najlepsze metody.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down