Żylaki to problem, który może dotknąć każdego. Z danych wynika, że zmaga się z nimi ponad połowa Polaków. Żylakom sprzyjają uwarunkowania genetyczne oraz nieodpowiedni tryb życia. Niegdyś osoby cierpiące z powodu żylaków skazane były na inwazyjne leczenie operacyjne, wiążące się z długą rekonwalescencją. Dziś najlepsze kliniki urody dysponują innymi - skutecznymi i mniej inwazyjnymi metodami leczenia żylaków, rozszerzonych naczynek i obrzęków.
Żylaki kończyn dolnych to przypadłość, która dotyczy kobiet i mężczyzn w średnim wieku i starszych. Powstawaniu żylaków sprzyja siedzący tryb życia, wielogodzinne stanie, noszenie obcisłej odzieży oraz butów na obcasie, które sprawiają, że łydka jest stale napięta. Na żylaki częściej cierpią osoby z nadwagą, kobiety po urodzeniu dziecka oraz przechodzące menopauzę. Żylaki powstają wskutek nieprawidłowości w procesie odprowadzania krwi, co skutkuje trwałym poszerzeniem, wydłużeniem i skręceniem żył powierzchownych. Żyły stają się wypukłe i poskręcane, a przez to także widoczne przez skórę, najczęściej na łydkach i pod kolanami. Żylakom często towarzyszą nocne kurcze nóg, ból, swędzenie, opuchlizna i tak zwane uczucie ciężkich nóg.
Specjaliści z naszej Akademii Zdrowia i Urody NaturaMed podkreślają, że żylaki to schorzenie, które bezwzględnie należy leczyć. Zaniedbania w tej kwestii mogą skutkować powstawaniem obrzęków, ran i owrzodzeń, a nawet powstawania zakrzepów, dlatego niezwykle istotne jest szybkie rozpoznanie problemu i zastosowanie odpowiedniej metody leczenia - należy więc rozpocząć leczenie od razu po zdiagnozowaniu żylaków.
Poza inwazyjnym leczeniem chirurgicznym istnieją dwie skuteczne metody terapii żylaków. W naszej Akademii NaturaMed w Nowym Sączu stosujemy mikroskleroterapię i laseroterapię. Skleroterapia jest jedną z najstarszych metod walki z żylakami, my stosujemy jej nowocześniejszą i mniej inwazyjną metodę - mikroskleroterapię. Polega ona na podaniu za pomocą niezwykle cienkich igieł do wnętrza żył, specjalnego środka chemicznego zwanego sklerozantem. Preparat ten ma za zadanie podrażnić naczynie żylne, doprowadzić do jego zwłóknienia, zapadnięcia, a w rezultacie wchłonięcia nieprawidłowo działającego naczynia. Mikroskleroterapia pozwala na wyeliminowanie nieprawidłowo działających najmniejszych naczyń, tzw. pajączków. Skleroterapia z użyciem cewnika pozwala natomiast na usunięcie większych zmian. Bardzo istotne, by po zakończeniu zabiegu pacjent udał się na co najmniej półgodzinny spacer, a przez kolejne dni nosił specjalną pończochę uciskową. Przeciwwskazaniami do skleroterapii i mikroskleroterapii są:
Laseroterapia natomiast opiera się na wykorzystaniu laserów diodowych, które umożliwiają trwałe zamknięcie naczyń. Jest to metoda często będąca uzupełnieniem zabiegu skleroterapii. Dzięki temu, że impuls lasera dociera w dokładnie określone miejsce, jest to bezpieczna i małoinwazyjna metoda leczenia żylaków. Ideą działania lasera jest termiczne uszkodzenie nieprawidłowo funkcjonującego naczynia, a następnie jego zniszczenie i zanik. Na największe i głębiej położone naczynia wykorzystujemy laser o dużej mocy – do 60 Watt, krótkim czasie impulsu – do 0,01 s. oraz krótkim czasem przerw pomiędzy kolejnymi impulsami – do 0,01 s. Przeciwwskazaniami do laserowego usuwania żylaków są między innymi:
Każdy zabieg usuwania żylaków powinna poprzedzać konsultacja lekarska oraz wykonanie badania USG Dopplera. Lekarz wykluczy istnienie przeciwwskazań do zabiegu oraz zleci wszelkie niezbędne badania. Warto powierzyć swoje problemy z żylakami naszym specjalistom z NaturaMed, którzy mają w tej dziedzinie ogromne doświadczenie.
KONTAKT
Recepcja
+48 18 533 09 45
Kosmetolodzy
+48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379
mail: [email protected]
poniedziałek - piątek: 10.00-18.00
Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie
ADRES
Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak
ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz
KONTAKT
Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]
poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00
wtorek, czwartek: 9.00-17.00
sobota: 9.00-14.00
WAŻNE LINKI