Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Laserowe leczenie żylaków

Żylaki to problem, który może dotknąć każdego. Z danych wynika, że zmaga się z nimi ponad połowa Polaków. Żylakom sprzyjają uwarunkowania genetyczne oraz nieodpowiedni tryb życia. Niegdyś osoby cierpiące z powodu żylaków skazane były na inwazyjne leczenie operacyjne, wiążące się z długą rekonwalescencją. Dziś najlepsze kliniki urody dysponują innymi - skutecznymi i mniej inwazyjnymi metodami leczenia żylaków, rozszerzonych naczynek i obrzęków.

Jak powstają żylaki

Żylaki kończyn dolnych to przypadłość, która dotyczy kobiet i mężczyzn w średnim wieku i starszych. Powstawaniu żylaków sprzyja siedzący tryb życia, wielogodzinne stanie, noszenie obcisłej odzieży oraz butów na obcasie, które sprawiają, że łydka jest stale napięta. Na żylaki częściej cierpią osoby z nadwagą, kobiety po urodzeniu dziecka oraz przechodzące menopauzę. Żylaki powstają wskutek nieprawidłowości w procesie odprowadzania krwi, co skutkuje trwałym poszerzeniem, wydłużeniem i skręceniem żył powierzchownych. Żyły stają się wypukłe i poskręcane, a przez to także widoczne przez skórę, najczęściej na łydkach i pod kolanami. Żylakom często towarzyszą nocne kurcze nóg, ból, swędzenie, opuchlizna i tak zwane uczucie ciężkich nóg.

Żylaki - kiedy leczyć?

Specjaliści z naszej Akademii Zdrowia i Urody NaturaMed podkreślają, że żylaki to schorzenie, które bezwzględnie należy leczyć. Zaniedbania w tej kwestii mogą skutkować powstawaniem obrzęków, ran i owrzodzeń, a nawet powstawania zakrzepów, dlatego niezwykle istotne jest szybkie rozpoznanie problemu i zastosowanie odpowiedniej metody leczenia - należy więc rozpocząć leczenie od razu po zdiagnozowaniu żylaków.

Żylaki - jak się ich pozbyć?

Poza inwazyjnym leczeniem chirurgicznym istnieją dwie skuteczne metody terapii żylaków. W naszej Akademii NaturaMed w Nowym Sączu stosujemy mikroskleroterapię i laseroterapię. Skleroterapia jest jedną z najstarszych metod walki z żylakami, my stosujemy jej nowocześniejszą i mniej inwazyjną metodę - mikroskleroterapię. Polega ona na podaniu za pomocą niezwykle cienkich igieł do wnętrza żył, specjalnego środka chemicznego zwanego sklerozantem. Preparat ten ma za zadanie podrażnić naczynie żylne, doprowadzić do jego zwłóknienia, zapadnięcia, a w rezultacie wchłonięcia nieprawidłowo działającego naczynia. Mikroskleroterapia pozwala na wyeliminowanie nieprawidłowo działających najmniejszych naczyń, tzw. pajączków. Skleroterapia z użyciem cewnika pozwala natomiast na usunięcie większych zmian.  Bardzo istotne, by po zakończeniu zabiegu pacjent udał się na co najmniej półgodzinny spacer, a przez kolejne dni nosił specjalną pończochę uciskową. Przeciwwskazaniami do skleroterapii i mikroskleroterapii są:

  • ciąża,
  • uczulenie na składniki preparatu,
  • ostre infekcje,
  • ostra zakrzepica żylna.

Laseroterapia natomiast opiera się na wykorzystaniu laserów diodowych, które umożliwiają trwałe zamknięcie naczyń. Jest to metoda często będąca uzupełnieniem zabiegu skleroterapii. Dzięki temu, że impuls lasera dociera w dokładnie określone miejsce, jest to bezpieczna i małoinwazyjna metoda leczenia żylaków. Ideą działania lasera jest termiczne uszkodzenie nieprawidłowo funkcjonującego naczynia, a następnie jego zniszczenie i zanik. Na największe i głębiej położone naczynia wykorzystujemy laser o dużej mocy – do 60 Watt, krótkim czasie impulsu – do 0,01 s. oraz krótkim czasem przerw pomiędzy kolejnymi impulsami – do 0,01 s. Przeciwwskazaniami do laserowego usuwania żylaków są między innymi:

  • ciąża,
  • przyjmowanie niektórych leków, preparatów i ziół światłouczulających,
  • świeża opalenizna,
  • implanty.

Leczenie żylaków tylko pod kontrolą

Każdy zabieg usuwania żylaków powinna poprzedzać konsultacja lekarska oraz wykonanie badania USG Dopplera. Lekarz wykluczy istnienie przeciwwskazań do zabiegu oraz zleci wszelkie niezbędne badania. Warto powierzyć swoje problemy z żylakami naszym specjalistom z NaturaMed, którzy mają w tej dziedzinie ogromne doświadczenie.

 

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down