Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Jak usunąć oponkę na brzuchu?

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni często narzekają na tak zwaną oponkę na brzuchu, która niekorzystnie się prezentuje, często ogranicza możliwości wyboru garderoby i sprawia, że osoby borykające się z dodatkową tkanką tłuszczową w tej okolicy czują się niekomfortowo, co wpływa również na poczucie własnej wartości i budowę pewności siebie. Dobrym sposobem na zredukowanie nadmiaru wspomnianej tkanki i zmniejszenie obwodów jest endermologia brzucha. Na czym ona polega i jakich efektów można spodziewać się po przeprowadzeniu tej procedury?

Endermologia brzucha — na czym polega ten zabieg?

Masaż próżniowy — bo również taką nazwą operują specjaliści wykonujący zabieg endermologii, często jest polecany osobom, którym na co dzień przeszkadza oponka na brzuchu, nie tylko ze względu na ewentualną tkankę tłuszczową, ale również obrzęki, które dodają centymetrów w talii. To ponadto sposób na wyeliminowanie zastojów limfatycznych, które nie sprzyjają wyszczupleniu i ujędrnieniu skóry w okolicach brzucha.

W jaki sposób przeprowadzany jest wspomniany zabieg? Do jego wykonania niezbędne jest zaawansowane technologicznie urządzenie, dzięki któremu tkanki ulegają wyraźnemu rozmasowaniu z pomocą specjalistycznych rolek. Endermologia na brzuch wykorzystuje zatem w swoim działaniu i skuteczności elementy drenażu limfatycznego, który rozbija tkankę tłuszczową, tym samym zmniejszając cellulit, zwiększając przepływ substancji odżywczych w układzie krążenia oraz wspomagając eliminację toksyn nagromadzonych w organizmie.

Przebieg zabiegu endermologii medycznej

Jeszcze przed przystąpieniem do zabiegu pacjent musi umówić się na konsultację ze specjalistą, który wyjaśni krok po kroku, jak wygląda cała procedura, jakich odczuć podczas jej wykonywania można się spodziewać oraz upewnia się, że nie istnieją żadne ogólne lub miejscowe przeciwwskazania do endermologii.

Aby poddać się zabiegowi, pacjent musi założyć specjalny, przystosowany do tego celu kombinezon, a następnie położyć się na leżance. Zarówno poszczególne parametry, jak i ustawienia są dostosowywane indywidualnie do pacjenta przez przeprowadzającego zabieg specjalistę. W zależności od konfiguracji pacjenci mogą liczyć na wielopłaszczyznowe zredukowanie tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha oraz zmniejszenie obrzęków, które często są efektem zastojów limfatycznych. Intensywność procedury wzmaga ponadto procesy regeneracyjne skóry, skłaniając ją do zwiększonej produkcji włókien kolagenowych.

Efekty pozabiegowe

Jakie są rezultaty zabiegu, jakim jest endermologia brzucha? Efekty są kwestią indywidualną, zależną od pacjenta. Osoby poddające się tej procedurze mogą zauważyć poprawę elastyczności skóry i zmniejszenie oponki po pierwszym zabiegu, choć największych efektów można spodziewać się po serii przeprowadzonych kuracji. Duże znaczenie w tej kwestii ma rodzaj rozpoznania, z którym boryka się pacjent oraz stopień jego zaawansowania.

Zaletą endermologii medycznej jest także stymulowanie naturalnych procesów metabolicznych oraz rozbijanie tkanki tłuszczowej na mniejsze partie, dzięki czemu dochodzi do usprawnienia krążenia limfy w organizmie oraz skuteczniejszego wchłaniania martwych komórek wykorzystanych następnie w formie energii. Skóra w okolicach brzucha ulega zatem diametralnej przebudowie dzięki dodatkowo produkowanej elastynie, kolagenowi i kwasowi hialuronowemu. Co ważne, procesy metaboliczne nie ustępują wraz z zakończeniem zabiegu, ale trwają jeszcze przez kilka godzin po jego wykonaniu.

Jak zwiększyć efektywność walki z oponką na brzuchu?

Zabieg endermologii pomocny jest przy redukcji tkanki tłuszczowej i obrzęków w okolicy boczków, przednich lub tylnych fałdek tłuszczu zlokalizowanych w talii. Procedurze tej można poddać się w Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu. W tym celu wystarczy skontaktować się telefonicznie, mailowo, przez formularz kontaktowy lub w siedzibie kliniki i umówić się na wstępną konsultację mającą charakter kwalifikujący. Zapisz się na wizytę, by dowiedzieć się, jak omawiany zabieg wpłynie na Twoje ciało!

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down