Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Jak pozbyć się rozstępów?

Wbrew pozorom problem rozstępów nie tyczy się wyłącznie kobiet w ciąży. Mogą się z nimi borykać osoby, które nadmiernie przytyły w stosunkowo krótkim czasie bądź są w fazie zbyt szybkiego wzrostu, przez co ich skóra nie nadąża z dopasowaniem się do zachodzących zmian. Występujące zazwyczaj na brzuchu i udach blizny pojawiają się przy problemach z produkcją komórek, które odpowiadają za produkcję elastyny i kolagenu. Proces ten sprawia, że na ciele pojawiają się nieestetyczne białe pręgi. Rozstępy występują zarówno u kobiet, jak i również u mężczyzn.

Rozstępy — przyczyny i objawy ich występowania

Prócz wyżej wspomnianych powodów pojawiania się rozstępów, warto uwzględnić również kilka innych, mniej oczywistych. Blizny te dokuczają chociażby osobom, u których pojawia się zbyt szybki rozrost tkanki mięśniowej — mowa tutaj w głównej mierze o osobach wykonujących treningi siłowe i pracujących w kulturystyce. Zmiany skórne tego typu mogą również pojawiać się wraz z wiekiem lub wtedy, gdy kobieta wchodzi w okres przekwitania. Rozstępy tworzą się także u osób, u których skóra jest nadwymiar rozciągnięta lub ze względu na uwarunkowania genetyczne bądź hormonalne włókna kolagenowe i elastylowe w tkance łącznej nie funkcjonują w prawidłowy sposób.

Zarówno przeciwdziałanie powstawaniu blizn, jak i również odpowiednia pielęgnacja skóry są kluczowe w tym, by zadbać o jej kondycję i nie dopuścić do pojawienia się kolejnych rozstępów na ciele. Co pomaga pozbyć się rozstępów? Istnieją specjalne zabiegi na rozstępy w zakresie laseroterapii, które wykonuje się w znieczuleniu miejscowym.

Zabieg na rozstępy — laser frakcyjny ablacyjny

Warty uwagi sposób na rozstępy to laser frakcyjny ablacyjny. Korzystanie z niego zaleca się osobom, które chcą wyeliminować stare i nowe blizny. Decydując się na laser frakcyjny na rozstępy, można zmniejszyć widoczność zmian skórnych lub całkowicie je usunąć. 

Laser frakcyjny — jak działa?

Jaki laser na rozstępy jest polecany osobom, które chcą poprawić stan i kondycję swojej skóry? Zabieg opierający się na zastosowaniu lasera frakcyjnego, polega na laserowym wykonywaniu minimalnej średnicy wgłębień na poziomie naskórka i głębszych warstw skóry, które w wyniku przeprowadzonej procedury rozpoczynają proces gojenia, tym samym pokrywając się nowopowstałym naskórkiem. Jak twierdzi lekarz Mirosław Rodak z naszej kliniki Natura Med w Nowym Sączu, laser frakcyjny pomaga zwiększyć gęstość i elastyczność skóry dzięki procesowi, który niejako zmusza komórki do produkcji kolagenu typu trzeciego. Dzięki zabiegowi skóra wygląda młodziej i jest przyjemniejsza w dotyku. 

Ile zabiegów laserem na rozstępy trzeba wykonać, by zobaczyć efekty? Ilość sesji zależy od wielu czynników, które należy omówić z lekarzem, by ustalić, jak często należy powtarzać zabieg w celu wyraźnej poprawy gładkości skóry i jej kolorytu.

Jak pozbyć się rozstępów na pośladkach, udach, brzuchu? Zabieg krok po kroku

Jeżeli zastanawiasz się, jaki zabieg na rozstępy pomoże ci zredukować widoczność blizn, konieczna jest wizyta u specjalisty. Jeśli w trakcie konsultacji lekarz zaproponuje laser frakcyjny, w pierwszej kolejności przyjrzy on się fragmentowi skóry, który ma zostać poddany procedurze. Przeprowadzi również wywiad, by upewnić się, że nie ma przeciwwskazań do jego wykonania. Następnie oczyści skórę i skieruje na nią wiązkę światła o częstotliwości dopasowanej do charakteru blizn i ich głębokości. Pacjenci często w trakcie procedury odczuwają mrowienie lub dyskomfort, dlatego może zaistnieć potrzeba zastosowania miejscowego znieczulenia. Po zabiegu należy nakładać na skórę krem z filtrem i nie poddawać jej nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne.

Jakie są przeciwwskazania do zastosowania lasera frakcyjnego ablacyjnego?

Korzystanie z lasera frakcyjnego na rozstępy odradza się osobom, które chorują na cukrzycę, leczą się onkologicznie lub występuje u nich niewydolność nerek. Nie można go również zastosować u pacjentów, którzy zażywają leki immunosupresyjne, retinoidy lub środki zmniejszające krzepliwość krwi. Zabiegowi nie poddaje się osób, u których widoczne są objawy infekcji lub świeże rany na powierzchni skóry, które wymagają wcześniejszego wyleczenia. Laseroterapię przeprowadza się ponadto u kobiet, które już urodziły i obecnie nie karmią piersią. Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat zabiegu, skontaktuj się z naszą kliniką w celu omówienia szczegółów i ustalenia terminu konsultacji.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down