Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Głowica ciepło – zimno – jak może pomóc cerze?

Stres, zmęczenie, niedosypianie, nadmiar obowiązków – wszystko to negatywnie wpływa na skórę i objawia się pogorszeniem jej kondycji. Z szybkim i intensywnym tempem życia mamy do czynienia przede wszystkim w okresie przedświątecznym oraz około noworocznym, kiedy to listy zadań piętrzą się, a rzeczy do zrobienia nie ubywa. Na szczęście dzięki kosmetologii można szybko, łatwo i niemal bezinwazyjnie zadbać o poprawę wyglądu cery. Jednym z polecanych zabiegów jest głowica ciepło – zimno. Zobacz, na co pomoże ten zabieg kosmetyczny i komu dedykowana jest terapia głowicą ciepło – zimno.

Czym jest głowica ciepło-zimno?

Głowica ciepło-zimno jest często wykorzystywana do uzupełnienia takich zabiegów jak mikrodermabrazja czy peeling kawitacyjny. Może ona jednak być też stosowana jako samodzielna procedura upiększająca. Z jej pomocą można wykonać masaż odmładzający i odżywiający cerę. Sama głowica jest urządzeniem, które w stosunkowo krótkim czasie pozwolą na uzyskanie temperatur o bardzo dużej rozpiętości – od 5 do 42 stopni Celsjusza. Mały i precyzyjny aparat pozwala na łatwą pielęgnację skóry twarzy, a także całego ciała. Zabiegi z użyciem ciepła lub zimna można wykonywać profilaktycznie, a także w celu usunięcia zmian chorobowych skóry np. łojotoku. Co ważne, rezultaty widoczne są już po pierwszym zastosowaniu urządzenia.

Jak działa głowica ciepło-zimno?

Niska temperatura, która wytwarzana jest przez głowice, wspomaga odnowę biologiczną ciała. Zimno sprawia, że do komórek skóry dociera więcej składników odżywczych i tlenu, przez co szybciej i łatwiej się regenerują. Chłód pobudza również krążenie, które przyspiesza spalanie tłuszczu i skutecznie niweluje pomarańczową skórkę. Zaletą terapii zimnem jest też nawilżenie, wygładzenie i ujędrnienie skóry. Masaż zimną głowicą jest idealnym rozwiązaniem dla skóry problematycznej u osób dorosłych i nastolatków. Przed świętami głowice ciepło-zimno warto wykorzystać do redukcji obrzęków, worków pod oczami i podpuchniętych powiek.

Na skórę również pozytywnie, jak zimno pływa też ciepło emitowaną przez głowice cold-warm. Specjaliści z Akademii Zdrowia i Urody z Natura Med z Nowego Targu jako główne zalety masaży głowicą ciepło-zimno wymieniają: delikatne rozszerzenie naczynek krwionośnych, a przez to lepsze przyjmowanie przez skórę składników aktywnych zawartych w kosmetykach.

Efekty zabiegów głowicą cold-warm

Aby osiągnąć najlepsze efekty zabiegów głowicą ciepło – zimno, najlepiej jest postawić na całą serię. Dzięki temu już po kilku tygodniach będzie można cieszyć się matową, oczyszczoną skórą, zwężonymi ujściami gruczołów łojowych, poprawą kolorytu skóry, zwiększoną odpornością na infekcje, pozbyciem się miejscowo nagromadzonego tłuszczu.

Jak wygląda masaż głowicą ciepło -zimno?

Masaż głowicą ciepło zimno to przyjemny dla twarzy i ciała zabieg. Jest on całkowicie bezbolesny i małoinwazyjny. Masaż głowicą cold – warm stosowany jest naprzemiennie, co dodatkowo pozwala na gimnastykę naczyń krwionośnych i uszczelnienie ich ścian.

Zabiegi na twarz na święta i nie tylko

Głowica ciepło-zimno to jeden z zabiegów na twarzy, który warto wykonać przed świętami. Dzięki niemu cera będzie prezentować się lepiej i znikną z niej oznaki zmęczenia. Nie jest ona jednak jedyną rekomendowaną procedurą. W okresie przedświątecznym i poświątecznym skóra do dobrej kondycji powróci dzięki mikrodermabrazji, peelingowi kawitacyjnemu czy zabiegom wykorzystującym ultradźwięki. Wszystkie te procedury są mało inwazyjne i nie wymagają specjalnych przygotowań czy długiej rekonwalescencji cery.

Wskazania do zabiegów głowicą warm-cold

Wskazaniami do ciepłych masaży głowicą są: przykurcze mięśniowe po urazach lub niedowładach, choroba zwyrodnieniowa stawów, nerwobóle, zapalenie nerwów obwodowych, postrzał, rwa kulszowa, porażenie nerwu twarzowego, trądzik, czyraczność, przewlekłe zapalenie zatok, nieżyt gardła i krtani, zapalenie ucha środkowego, ostre i przewlekłe zapalenie oskrzeli, choroba Raynauda, otyłość, przewlekła dna moczanowa, kamica, zapalenie pęcherza.

Zimne masaże głowicą cold-warm dobrze wykonywać przy: przewlekłe stany bólowe, zespół bolesnego barku, dyskopatie, zespół bolesnego łokcia, choroby zwyrodnieniowe stawów, urazy mięśni, obrzęki i wysięki, żylaki kończyn dolnych, toczeń rumieniowaty, twardzina, łokieć tenisisty, zapalenia okołostawowe ścięgien, torebki stawowej, kaletek maziowych.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down