Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Czym smarować usta po kwasie hialuronowym

Zabiegi kwasem hialuronowym czasami kojarzą nam się z nieudanymi transformacjami medycyny estetycznej, tymczasem, są one bezpiecznym sposobem na estetyczne modelowanie ust. Dzięki działaniu kwasu hialuronowego usta nie tylko mogą zyskać objętość czy poprawić swój kształt - stają się one również o wiele bardziej nawilżone i odżywione. Wpływa to pozytywnie na ich koloryt, a wszelkie niedoskonałości, takie jak na przykład niesymetryczność czy przebarwienia znikają. Kwas hialuronowy pozwala nam szybko cieszyć się pięknym, pełnym uśmiechem. O czym powinniśmy wiedzieć, zanim zdecydujemy się na zabieg kwasem hialuronowym? Jak zadbać o usta po zabiegu? 

Spis treści 

 1. Jak działa kwas hialuronowy - zastosowanie i wskazanie 
 2. Zalety działania kwasu hialuronowego 
 3. Przed zabiegiem - jak zadbać o usta 
 4. Po zabiegu kwasem hialuronowym - o czym pamiętać 
 5. Czy istnieją przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu? 
 6. Gdzie wybrać się na zabieg kwasem hialuronowym 

Jak działa kwas hialuronowy - zastosowanie i wskazanie 

Kwas hialuronowy jest substancją, która występuje w naszym organizmie naturalnie, jednak wraz z upływem czasu ilości kwasu hialuronowego zaczynają się zmniejszać.  O tym, jak zmienia się zawartość kwasu hialuronowego w naszym organizmie decydują predyspozycje genetyczne, styl życia, w tym niewłaściwa dieta, oraz zbyt intensywna ekspozycja na działanie promieniowania słonecznego, które trafiając w głąb skóry doprowadza do zniszczenia wiązań kwasu hialuronowego. 

Za co odpowiedzialny jest kwas hialuronowy? Substancja ta, nie tylko wzmacnia tkanki, ale wspiera również proces gojenia się ran i chroni nasz organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Jest to substancja, która posiada również właściwości higroskopijne, co oznacza, że wspiera procesy nawilżania skóry i zatrzymywania niezbędnych ilości wody w organizmie. 

Kwas hialuronowy jest więc substancją, która ma niezwykle ważny wpływ na stan i kondycję naszej skóry. Nie tylko w kontekście walki z oznakami starzenia się skóry - kwas hialuronowy wspomaga gojenie się ran i blizn, pozwala również pozbyć się przebarwień powstałych na przykład wskutek zmian trądzikowych. Ta substancja bardzo często jest składnikiem koktajli wstrzykiwanych metodą iniekcji w czasie zabiegów takich jak mezoterapia igłowa: kwas hialuronowy podany bezpośrednio do wnętrza komórek ma najbardziej skuteczne działanie. 

Kwas hialuronowy najczęściej w medycynie estetycznej wykorzystuje się jako preparat do powiększania ust. Wraz z upływem czasu usta tracą swój naturalny koloryt, często też pojawiają się na nich przebarwienia, na przykład po przebytych opryszczkach. Kąciki zaczynają opadać, a kształt staje się mniej wyraźny. Wówczas z pomocą przychodzi kwas hialuronowy, który zaaplikowany bezpośrednio pomaga naszym ustom odzyskać utracony blask. Zabieg pozwoli na zredukowanie widoczności rozmaitych asymetrii i niedoskonałości, a także na nadanie ustom pożądanego kształtu.

Zalety działania kwasu hialuronowego 

Jedną z największych zalet działania kwasu hialuronowego jest to, że jako substancja występująca w naszym organizmie naturalnie, daje bardzo naturalny pozabiegowy efekt. Niezależnie od tego, czy decydujemy się na korekcję ust czy wypełnianie zmarszczek lub mezoterapię, która poprawi kondycję naszej skóry, kwas hialuronowy pozwoli nam cieszyć się pięknym i naturalnym efektem, nawilżonej i odświeżonej cery lub ust. 

Zabiegi przeprowadzane z wykorzystaniem kwasu hialuronowego są bezpieczne i nie wymagają specjalistycznego i skomplikowanego przygotowania. Natomiast efekt pozabiegowy pojawia się od razu po jego przeprowadzeniu. W zależności od tego, z jakiego preparatu korzystamy, efekty mogą utrzymywać się nawet do 12 miesięcy. Ważne jest aby szczegóły związane z częstotliwością powtarzanych zabiegów ustalić ze specjalistą przeprowadzającym całą procedurę. 

Ważne jest również to, że zabiegi przeprowadzane na bazie kwasu hialuronowego są bezpieczne i nie zagrażają zdrowiu pacjentek lub pacjentów. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu, o których należy poinformować specjalistę przeprowadzającego zabieg. Do głównych przeciwwskazań zalicza się okres ciąży i karmienia piersią, a także infekcje i choroby skórne, czy też stany zapalne jak na przykład w przypadku opryszczki. 

Przed zabiegiem - jak zadbać o usta

Jak możemy zadbać o usta przed zabiegiem kwasem hialuronowym? Warto przede wszystkim zaprószyć się o wybór odpowiednich preparatów do przeprowadzenia całej procedury. Upewnijmy się na przykład czy nie jesteśmy uczulone na którykolwiek ze składników mieszanki do zabiegu. Warto również pilnować, aby nie zarazić się wirusem opryszczki, który jest przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu. Usta przed zabiegiem powinny być nawilżone, tak aby zabieg nie doprowadził do powstania stanu zapalnego. 

Przed samym zabiegiem usta zostaną zdezynfekowane, tak aby mieć pewność, że do skóry nie dostaną się żadne szkodliwe substancje. Osoby, które cierpią na niską tolerancję bólu mogą również poprosić o nałożenie na usta specjalnego żelu lub kremu znieczulającego, który będzie chroniła pacjentkę lub pacjenta przed uczuciem dyskomfortu. W czasie zabiegu specjalista lub specjalistka wstrzykuje w wybrane miejsca na wargach preparat na bazie kwasu hialuronowego, który stymuluje produkcję kolagenu - co prowadzi do zwiększenia objętości i sprężystości ust. 

Po zabiegu kwasem hialuronowym - o czym pamiętać

Po zabiegu kwasem hialuronowym, powinniśmy pamiętać o kilku ważnych kwestiach pielęgnacyjnych, tak aby usta jak najszybciej wróciły do pełnej sprawności. Po wykonaniu powiększania lub korekcji przy wykorzystaniu kwasu hialuronowego, może dojść do lekkiego obrzęku lub zasinienia. Ważne jest wówczas trzymanie się zaleceń osoby przeprowadzającej zabieg. Jak możemy zadbać o usta po kwasie? Poniżej przedstawiamy kilka propozycji: 

 • Zadbaj o higienę ust - staraj się nie dotykać ust rękoma w ciągu dnia, dbaj o częste mycie dłoni, dezynfekcję sztućców i dbanie o czystość szklanek czy kubków,  z których  pijesz. 
 • Stosuj kremy i żele łagodzące - mogą to być żele chłodzące, które nie tylko nawilżą usta ale przyniosą również ulgę w bólu pozabiegowym. Warto korzystać z substancji łagodzące i aroniowych, które pomagają uporać się z podrażnieniami. Unikać należy stosowania szminek, pomadek czy błyszczyków, nawet do kilku dni od przeprowadzonego zabiegu. W ten sposób zmniejsza się ryzyko pojawienia się zakażenia. 
 • Masuj usta - oczywiście jest to zalecenie na kilka dni po przeprowadzonym zabiegu. Kiedy usta staną się mniej wrażliwe na dotyk, a szansa zakażenia będzie znikoma. Warto masować delikatnie usta, opuszkami palców, tak aby zapobiec powstawaniu grudek czy zbijania się kwasu hialuronowego. Dzięki masażowi zadbamy również o prawidłowy przepływ krwi, który jest konieczny aby podnieść jakość działania zabiegu. 
 • Zrezygnuj z sauny, solarium, basenu czy opalania. Ekspozycja na silne promienie słoneczne nie jest wskazana, podobnie jak duże skupiska ludzi oraz drobnoustrojów. W przestrzeniach takich jak sauna czy basen mogą się one przenosić o wiele szybciej.
 • Unikaj spożywania gorących potraw i napoi. Wysokie temperatury będą prowadziły do podrażnienia ust i uczucia dyskomfortu. Przez pierwszych kilka dni wybieraj chłodne napoje, które dodatkowo pomogą ukoić ból czy opuchliznę. 

Gdzie wybrać się na zabieg kwasem hialuronowym? 

Kiedy zdecydujesz się już na zabieg kwasem hialuronowym, pamiętaj o tym, aby wybrać profesjonalną klinikę medycyny estetycznej, w której zabieg zostanie przeprowadzony w bezpieczny sposób. Kwas hialuronowy nie jest niebezpieczną substancją, jednak aby móc w pełni cieszyć się efektami zabiegu, należy pamiętać o dobraniu odpowiednich dawek. Ważny jest również sposób wstrzykiwania kwasu w usta. O tym, oraz o innych ważnych kwestiach związanych z zabiegiem pamiętać będą nasi specjaliści z Kliniki Natura Med w Nowym Sączu. Naszym pacjentkom i pacjentom gwarantujemy usługę na jak najwyższym poziomie - dla pełnej satysfakcji z pięknych ust. 

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down