Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Czym jest wolumetria?

Każdego dnia nasza skóra jest podatna na działanie czynników zewnętrznych. Co wpływa na jakość skóry? Przede wszystkim to, w jaki sposób dbamy o nią każdego dnia. Ponadto istotna jest ekspozycja na słońce i stosowanie odpowiednich preparatów nawilżających.

Co, jeśli skóra każdego dnia staje się wiotka, a my nie możemy sobie poradzić ze zmianą konturów naszej twarzy? Tu z pomocą przychodzi wolumetria.

W jaki sposób działa wolumetria?

Techniki wolumetryczne wypełniaczy do wstrzykiwania i transferu tłuszczu są ważnym narzędziem w leczeniu starzenia się twarzy. Powstawanie cieni i zmarszczek to podstawowe zmiany, które zachodzą wraz ze starzeniem się wolumetrycznym twarzy. Szczegółowe badanie tych zmarszczek pozwoli zrozumieć, jak zastosować techniki wolumetryczne, aby uzyskać naturalnie wyglądające rezultaty.

Wskazania do zabiegu:

  • opadające, zapadające się policzki,
  • wyrazista „dolina łez”,
  • opadający, wiotczejący kontur okolic oczu,
  • bruzdy nosowo-wargowe,
  • objawy lipoatrofii jarzmowej (zaniku tkanki).

Facelift wolumetryczny to innowacyjny, nowy sposób na odmłodzenie całej twarzy, bez konieczności brania dnia wolnego. Zupełnie inaczej niż w przypadku zabiegów chirurgicznych. Technika ta czerpie z wieloletniego doświadczenia w estetyce twarzy i zaawansowanego zrozumienia procesu starzenia się twarzy. Celem zabiegu jest przywrócenie objętości twarzy w sposób, który tworzy bardziej młodzieńczą strukturę skóry, która wygląda całkowicie naturalnie, ale i młodzieńczo.

Dlaczego warto wykonać wolumetrię?

Wraz z wiekiem zmienia się nie tylko skóra i tkanki miękkie

Zmienia się podstawowy kształt szkieletu twarzy, z utratą wyrostka kostnego i zgrubieniem rysów twarzy. Zamiast po prostu używać wypełniaczy do twarzy w celu wypełniania twarzy, lifting wolumetryczny polega na wstrzykiwaniu wypełniaczy na kość, aby przywrócić utraconą projekcję i stworzyć bardziej młodzieńczy kształt twarzy. Wszyscy starzejemy się inaczej, chociaż w różnym stopniu większość ludzi zauważy utratę objętości w tych samych miejscach, w tym na czole, skroniach, powiekach, policzkach, podbródku, żuchwie i ustach.

Aby osiągnąć naturalny i harmonijny wynik, najlepiej jest zająć się zmianami związanymi z wiekiem jako całością, a nie skupiać się na poszczególnych cechach, które nie są zsynchronizowane z innymi cechami. Podczas przywracania objętości w określonych obszarach, celem jest uzyskanie naturalnego efektu, ale także atrakcyjnego, poprzez subtelne zmiany proporcji twarzy w celu uzyskania piękniejszego wyglądu. W tym miejscu artystyczne oko i doświadczenie praktykującego lekarza stają się istotne.

Czym różni się lifting wolumetryczny od tradycyjnego liftingu chirurgicznego?

Wolumetryczny lifting twarzy ma wiele zalet w porównaniu z tradycyjnym zabiegiem chirurgicznym.

Główną zaletą jest to, że jest to zabieg niechirurgiczny, zakończony w około 1 godzinę, praktycznie bez konieczności brania wolnego dnia. Podczas gdy lifting chirurgiczny głównie poprawia żuchwę i obszar szyi, lifting wolumetryczny poprawia każdy aspekt starzenia się twarzy, w tym czoło, powieki, policzki i usta, a także głębsze linie i zmarszczki, których normalnie nie poprawiłby zabieg chirurgiczny. Tak więc, jeśli Twoim głównym problemem jest ogólne starzenie się twarzy, to zabieg wolumeryczny jest dla Ciebie doskonałą opcją.

Efekty zabiegu to przede wszystkim:

  • wyraźnie odmłodzenie wyglądu twarzy,
  • poprawa i odbudowa owalu twarzy,
  • lifting dolnej części twarzy,
  • wymodelowanie i odbudowa kości policzkowych,
  • spłycenie zmarszczek i bruzd.

Przed wykonaniem zabiegu specjalista powinien przeprowadzić z Tobą wywiad na temat przebytych chorób i schorzeń, aby profilaktycznie wyeliminować wszelkie ryzyka. Z uwagi na nieinwazyjny charakter zabieg jest bezpieczny.

Chcesz wykonać ten zabieg i szukasz odpowiedniej kliniki? Sprawdź, gdzie wykonać https://www.naturamed.pl/medycyna-estetyczna/zmarszczki-i-wolumetria/wolumetria/. W naszej klinice NaturaMed w Nowym Sączu otrzymasz profesjonalną pomoc i rady, w jaki sposób dbać o swoją skórę, aby ta była młoda i każdego dnia wyglądała świeżo.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down