Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Co lepsze - endermologia czy kriolipoliza?

Jako specjaliści kliniki Natura Med w Nowym Sączu, doskonale wiemy, jak ważne jest aby czuć się dobrze w swoim ciele. Na szczęście w dzisiejszych czasach medycyna estetyczna cały czas rozwija się tak, aby zapewnić pacjentkom i pacjentom jak najlepszy dostęp do nowych technologii, a co za tym idzie - skuteczniejsze rozwiązania w walce z ich problemami. Jednymi z najtrudniejszych przypadków medycyny estetycznej są kwestie związane z modelowaniem sylwetki i redukcją tkanki tłuszczowej. Na szczęście pojawiają się również takie zabiegi, które pomagają w osiąganiu wymarzonych efektów. Jednymi z najpopularniejszych obecnie są kriolipoliza oraz endermologia. Który zabieg powinniśmy wybrać? Który z nich okaże się skuteczniejszy? 

Spis treści 

  1. Wymarzona sylwetka a medycyna estetyczna 
  2. Kriolipoliza - działanie i przebieg zabiegu 
  3. Endermologia - działanie i przebieg zabiegu 
  4. Kriolipoliza czy endermologia? 
  5. Gdzie skorzystać z zabiegu?

Wymarzona sylwetka a medycyna estetyczna 

Aby zadbać o wymarzoną sylwetkę najczęściej sięgamy po dopasowana do naszych potrzeb dietę lub też aktywność fizyczną, która pozwala zadbać nam o siebie holistycznie. Prawidłowe odżywianie i sport są najlepszymi sprzymierzeńcami w walce o zbędne kilogramy. Zdarza się jednak, że sama dieta i aktywność fizyczna nie wystarczą. Szczególnie wtedy, gdy problem wiąże się z innymi dolegliwościami zdrowotnymi. Co więcej, o wiele trudniej jest zadbać nam o idealny wygląd ud brzucha czy ramion. Gdy zawodzą nas podstawowe sposoby dbania o wymarzone ciało, warto zwrócić się w stronę medycyny estetycznej. I chociaż wielu osobom kojarzy się ona ze skalpelem i zabiegami, obecnie o idealnym ciele możemy myśleć bez wizji zabiegów inwazyjnych. Najnowocześniejsze technologie wykorzystują bowiem możliwość bezpośredniego oddziaływania na komórki w głębokich warstwach skóry. 

Kriolipoliza - działanie i przebieg zabiegu 

Kriolipoliza jest bezpieczną metodą wykorzystującą nowe technologie do tego, aby pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej. Samo działanie zabiegu można porównać do chirurgicznej liposukcji - jednak w przypadku kriolipolizy całość odbywa się bez wykorzystania skalpela. Metoda ta polega na dostarczaniu chłodzącej energii do wybranych partii ciała, tak aby mogła ona dotrzeć do podskórnej warstwy tłuszczu. Dzięki temu rozpoczyna się proces kontrolowanego niszczenia komórek tłuszczowych, który może być wykorzystywany również na większych partiach ciała. 

Planowanie zabiegu rozpoczyna się od konsultacji ze specjalistą medycyny estetycznej, w trakcie której omawia się dokładnie dany przypadek, tak aby móc ustalić ilość niezbędnych do przeprowadzenia zabiegów. W czasie pierwszej wizyty ustala się również wszelkie przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu - ważne jest aby udzielać na pytania specjalisty rzetelnych informacji, tak aby nie doprowadzić do pogorszenia swojego stanu zdrowia. W trakcie samego zabiegu specjalne urządzenie zostaje przyłożone do wybranych partii ciała, przesyłając jednocześnie chłodzące impulsy. Zabieg nie wymaga czasu rekonwalescencji - pacjent lub pacjentka może wrócić do swoich obowiązków tuż po wykonaniu zabiegu. 

Efekty po wykonaniu zabiegu kriolipolizy możemy obserwować dopiero kilka miesięcy po wykonaniu zabiegu. Do obumierania tkanek tłuszczowych dochodzi już po kilku dniach od wykonania zabiegu. Następnie zostaną one wydalone z organizmu w czasie procesów metabolicznych. Po miesiącu zmniejszy się widoczność cellulitu, a skóra stanie się jędrniejsza i bardziej wygładzona. Po wykonaniu zabiegu warto spotkać się ze specjalista w celu omówienia dalszych kroków i podjęcia decyzji co do tego, czy niezbędne będą kolejne sesje zabiegowe. 

Endermologia - działanie i przebieg zabiegu

Kolejnym zabiegiem, który pomoże nam zadbać o stan naszej skóry i ciała, jest endermologia, czyli masaż próżniowy, działający naturalnie i holistycznie. Masaż próżniowy wykonywany jest przy wykorzystaniu specjalnego urządzenia wyposażonego w  głowicę masującą. Za prekursora tej metody, uważa się wykorzystywanie baniek chińskich - jednak w porównaniu do tego zabiegu, endermologia przynosi o wiele bardziej zadowalające efekty. 

Zabieg metodą endermologii pozwala dotrzeć do głębokich komórek tłuszczowych, przeprowadzając jednocześnie drenaż limfatyczny - jednym słowem endermologia pobudza komórki do pracy, pozwalając pozbyć się obrzęków, opuchlizny oraz niechcianej tkanki tłuszczowej. Pod wpływem tej technologii komórki wewnątrz skóry zaczynają pracować o wiele sprawniej, pobudzając tkankę do odbudowy oraz stymulując fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Masaż próżniowy pozwala również poprawić mikrokrążenie, dzięki czemu często bywa stosowany w schorzeniach reumatycznych, urazach czy po operacjach, jako metoda przyspieszająca powrót do zdrowia. 

Podobnie jak w przypadku zabiegu kriolipolizy, przed wykonaniem zabiegu endermologii konieczna jest konsultacja ze specjalistą, który konfrontuje się z oczekiwaniami pacjenta oraz wyklucza ewentualne przeciwskazania do przeprowadzenia zabiegu. Sam zabieg nie wymaga dodatkowych przygotowań, natomiast masaż przeprowadzany jest w sposób niebezpośredni - pacjent lub pacjentka proszeni są o założenie specjalnego kombinezonu. Dzięki temu, skóra nie zostanie podrażniona w czasie przeprowadzania zabiegu. 

Endermologia pozwala zmniejszyć cellulit oraz rozstępy, wymodelować sylwetkę oraz sprawić, że skóra stanie się jędrniejsza i gładsza. W czasie zabiegu organizm zostaje oczyszczony z toksyn - drenaż limfatyczny oraz pobudzenie komórek do aktywnej pracy sprawiają, że czas oczyszczania organizmu jest szybszy i o wiele bardziej efektywny. Endermologia pozwala również polepszyć krążenie, zmniejszyć obrzęki czy bóle mięśniowe. Ważne jest również to, że znacząco pobudza syntezę kolagenu. Efekty endermologii zostaną zauważone już kilka dni po przeprowadzeniu zabiegu.

Kriolipoliza czy endermologia?

Chociaż przeznaczenie obydwu zabiegów wydaje się być dosyć podobne, warto jest wziąć pod uwagę fakt, że kriolipoliza jest zabiegiem zdecydowanie przeznaczonym w największym stopniu do usunięcia niechcianej tkanki tłuszczowej, podczas gdy endermologia ma na celu modelowanie sylwetki i polepszanie kondycji skóry. 

Decydując się na któryś z dwóch zabiegów warto na pewno zacząć od konsultacji ze specjalista, który pomoże nam dopasować zabieg do naszych oczekiwań. Zabieg kriolipolizy, polegający na zamrażaniu tkanki tłuszczowej może pomóc nam osiągnąć długotrwały efekty - warto jednak pamiętać o tym, że będziemy musieli na niego poczekać. Endermologia może przynieść nam szybciej widoczne efekty, jednak aby je utrzymać i osiągnąć ostateczny cel, należało będzie powtórzyć zabieg kilkukrotnie. 

Obydwa zabiegi są bezbolesne, nie wymagają więc znieczulenia miejscowego. W przypadku kriolipolizy możliwe będzie odczuwanie lekkiego chłodu lub delikatnego szczypania. Natomiast w przypadku endermologii, najprawdopodobniej nie o odczujemy dyskomfortu, ponieważ intensywność przeprowadzanego masażu dopasowywana jest do indywidualnych potrzeb pacjenta lub pacjentki. W przypadku obu zabiegów nie jest również konieczny okres rekonwalescencji - pacjent lub pacjentka może wrócić do swoich codziennych czynności odrazu po przeprowadzeniu zabiegu. 

Gdzie skorzystać z zabiegu?

Aby skorzystać z któregokolwiek z zabiegów warto wybrać się do specjalistycznego gabinetu, w którym będziemy mieli możliwość konsultacji ze specjalistą lub specjalistką z zakresu medycyny estetycznej. Dzięki temu, będziemy mieć pewność, że zostanie nam dobrany odpowiedni zabieg, a w czasie jego trwania będziemy korzystać z odpowiedniego poziomu natężenia. W naszej klinice Natura Med w Nowym Sączu dajemy naszym pacjentkom i pacjentom gwarancję najwyższej jakości i specjalistycznej obsługi. 

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down