Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

CGF - czyli na czym polega magia komórek macierzystych

Zastanawiasz się, na czym polega wykorzystywanie komórek macierzystych w medycynie estetycznej i jakie korzyści zapewnia zabieg mezoterapii z użyciem skoncentrowanych czynników wzrostu? Ciekawi cię, czy naprawdę tak dobrze działają na skórę? A może chcesz się dowiedzieć czegoś więcej o samym przebiegu zabiegu? Poznaj rozwinięcie skrótu CGF i sprawdź, jakich efektów można się spodziewać, sięgając po zabieg angażujący komórki macierzyste.

Dla kogo jest stworzony zabieg CGF?

Skoncentrowanych Czynników Wzrostu, czyli enigmatyczny skrót CGF (CGF – Concentrated Growth Factors), powstało jako alternatywa do tradycyjnej mezoterapii igłowej. To metoda, która sięga do wieloletnich doświadczeń i mądrości naukowców z dziedzin biologii i genetyki. Komórki macierzyste wykorzystywane w trakcie zabiegu, w naturalny sposób stymulują skórę do regeneracji i intensywnej pracy w produkcji kolagenu. Nie oznacza to, że zabieg mogą stosować wyłącznie osoby, które z powodu swojego wieku zmagają się z utratą jędrności i elastyczności skóry. Komórki macierzyste można stosować niezależnie od płci, czy wieku.

Na czym polega ten zabieg?

Mezoterapia z wykorzystaniem komórek macierzystych jest uwielbiana przez naturalny i długotrwały efekt. Komórki wykorzystane w trakcie zabiegu pochodzą z ciała pacjenta, dlatego jeszcze zanim zabieg się rozpocznie, konieczne jest pobranie krwi, z której następnie się je pozyskuje. Cały proces jest bezpieczny i gwarantuje większą skuteczność, niż stosowanie różnych wypełnień.

Kiedy komórki zostaną już pobrane, można przystąpić do zabiegu. Zwykle mezoterapia nie jest bolesna, ale dla osób wrażliwych przewidziane zostało lekkie znieczulenie. W preparacie zostają umieszczone nie tylko komórki macierzyste, ale także inne substancje, dobierane indywidualnie dla każdego przypadku. Dokładny skład zostaje opracowany na podstawie oczekiwań pacjenta, omówionych na pierwszej wizycie.

Kiedy pacjent jest już przygotowany, preparat zostaje wprowadzony pod skórę, przy pomocy niewielkich igieł i specjalnego urządzenia. Przez te niewielkie nakłucia, po zabiegu mogą się pojawić niewielkie zasinienia, delikatny obrzęk, a nawet ból w miejscu ostrzykiwania, ale wszystkie objawy już po kilku dniach ustępują. Zabieg wykonuje się w seriach, można go powtarzać nawet dwa razy w roku, dla jak najlepszych efektów. A pierwsze z nich można zobaczyć już po pierwszym zabiegu.

Dlaczego warto sięgać po komórki macierzyste?

Do niewątpliwych zalet zabiegu mezoterapii z użyciem komórek macierzystych, należy nie tylko wykorzystanie osiągnięć naukowych i naturalnych składników, ale także fenomenalne, długotrwałe działanie. Jakie? Wprowadzanie komórek macierzystych pod skórę to rewolucyjny sposób na walkę ze zmarszczkami i oznakami starzenia. Pomaga ujędrnić skórę, przywrócić jej dawną sprężystość i blask. Efekt po zabiegu jest trwały, bo substancja wprowadzona pod skórę nie jest sztucznym wypełnieniem, a sprytnym sposobem na stymulowanie naturalnych procesów odbudowy skóry. Komórki macierzyste wprowadzone razem z resztą preparatu, doprowadzają do intensyfikacji syntezy kolagenu, pobudzenia wzrostu fibroblastów, ale też do uruchomienia mikrokrążenia. Skoncentrowane czynniki wzrostu współpracują w symbiozie z organizmem, motywują go do działania, zamiast sztucznie wygładzać linie i bruzdy.

Profilaktyka przeciwstarzeniowa i redukcja już widocznych objawów starzenia, to nie są jedyne problemy, na które mezoterapia z użyciem komórek macierzystych może pomóc. To także bezpieczny sposób na walkę z łysieniem, które dotyka w podobnym stopniu kobiet, co mężczyzn. Skoncentrowane czynniki wzrostu pobudzają krążenie wokół cebulek włosów, ujędrniają i wzmacniają skórę, a w efekcie pomagają ograniczyć wypadanie włosów i stymulują cebulki do produkcji nowych włosków. Pielęgnując swoje włosy, stosując odpowiednie szampony i odżywki, nie można zapominać o dbaniu o kondycję skóry głowy.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down