Mikroskleroterapia

Mikroskleroterapia jest metodą polegającą na iniekcjach do wnętrza pajączków naczyniowych kończyn dolnych substancji chemicznych (sklerozantów) powodujących ich obkurczenie i wywołujących stan zapalny oraz włóknienie w ich wnętrzu. Następnie komórki układu żernego usuwają z organizmu martwe komórki. Metodę stosuje się w połączeniu ze światłem spolaryzowanym uwidaczniającym żyły siateczkowate pod skórą, co umożliwia precyzyjną kontrolę miejsca i skuteczności aplikacji środka leczniczego.
Mikroskleroterapia jest znaną od wielu lat metodą leczenia pajączków naczyniowych, czyli teleangiektazji. Dzięki bardzo dobrym efektom jej stosowania ciągle jest chętnie wybierana przez pacjentów pomimo dostępności nowszych metod leczenia zmian żylnych kończyn dolnych.

Nowy Sącz, Gorlice oraz Krosno – tutaj znajdą Państwo nasze kliniki. Zapraszamy na konsultację!

Najczęściej zadawne pytania

Jak przebiega zabieg?

Zabieg przeprowadzany jest poprzez wprowadzenie strzykawkami z cienkimi igłami do rozszerzonych naczyń preparatów, które „sklejają” żyły, co w rezultacie prowadzi do ich całkowite zniknięcia. Nie powstają dzięki temu blizny. Stanowi to istotną alternatywę dla leczenia operacyjnego obarczonego większym ryzykiem powikłań i koniecznością pobytu w szpitalu.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Po zabiegu przez około 3 dni pacjenci noszą opatrunek uciskowy. W miejscu zamkniętych naczyń mogą pojawić się przebarwienia skóry, które powinny samoistnie zaniknąć w ciągu pół roku.

Zapraszamy!

Cennik

Nazwa usługiCena
Zabieg mikroskleroterapiiod 1600 zł

Opinie pacjentek

Bardzo długo męczyłam się z żylakami. Bolały mnie nogi, wstydziłam się chodzić latem w spódnicach. Trafiłam pod opiekę dr Rodaka z Natura Med i mój wieloletni problem zniknął. Przeszłam zabieg skleroterapii. Jestem zadowolona z efektów. Odzyskałam radość życia.

EwelinaSzczawnica