Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Leczenie żylaków i teleangiektazji metodą skleroterapii

Dokuczają Ci żylaki nóg lub poszerzone naczynka? Nie dość, że są uciążliwe, to jeszcze wyglądają nieestetycznie. Nie pozwól im na to, zamiast zakrywać żylaki na nogach ubraniami, a teleangiektazje pod grubą warstwą makijażu - podejmij walkę i odzyskaj komfort. Przedstawiamy skleroterapię, czyli nieinwazyjny sposób leczenia żylaków i teleangiektazji, z którego możesz skorzystać w naszej Akademii NaturaMed w Nowym Sączu.

Czym są żylaki?

Żylaki kończyn dolnych to przypadłość dotycząca kobiet w średnim wieku i starszych. Na to schorzenie cierpią także młode kobiety oraz mężczyźni. Polega ona na trwałym poszerzeniu, wydłużeniu i skręceniu się żył powierzchownych, wskutek nieprawidłowości w procesie odprowadzania krwi. Wypukłe, poskręcane żyły są widoczne przez skórę, najczęściej na łydkach i pod kolanami. Żylakom towarzyszą nocne kurcze nóg, ból, swędzenie, opuchlizna i tzw. uczucie ciężkich nóg. Powstawaniu żylaków sprzyja siedzący tryb życia, wielogodzinne stanie, noszenie obcisłej odzieży oraz butów na obcasie, które sprawiają, że łydka jest stale napięta. Na żylaki częściej cierpią osoby z nadwagą, kobiety po urodzeniu dziecka oraz przechodzące menopauzę. 

Leczenie żylaków

Szybkie rozpoczęcie leczenia żylaków daje Ci ogromne korzyści. Przede wszystkim pozbywasz się ogromnego dyskomfortu i chronisz się przed powikłaniami żylaków, takimi jak obrzęki, stany zapalne i owrzodzenia. Skleroterapia to jedna z najbardziej wydajnych metod leczenia żylaków. Tę metodę cechuje także bezpieczeństwo i mała inwazyjność. Za pomocą skleroterapii leczy się też teleangiektazje. Rozpoczęcie leczenia na tym etapie pomoże Ci uniknąć poważnych deformacji żył.

Teleangiektazje, czyli pajączki naczyniowe

Kolejną grupą zmian naczyniowych są teleangiektazje, czyli trwałe poszerzenia niewielkich naczyń krwionośnych. Tak zwane pajączki występują najczęściej na twarzy i na nogach. W powstawaniu teleangiektazji, dużą rolę odgrywają uwarunkowania genetyczne i gospodarka hormonalna. Teleangiektazje prześwitują przez skórę w postaci czerwonych lub sinoniebieskich rozgałęzień. Pajączki stają się bardziej widoczne pod wpływem takich czynników jak stres, intensywny wysiłek fizyczny, niska temperatura czy światło słoneczne. Nieleczone teleangiektazje na nogach mogą przekształcać się w żylaki.

Na czym polega leczenie żylaków metodą skleroterapii?

Skleroterapia polega na ostrzykiwaniu poszerzonych naczyń krwionośnych specjalnym preparatem, tzw. sklerozantem, za pomocą bardzo cienkich igieł. Po podaniu do naczynia preparatu, następuje jego obkurczenie i zamknięcie. Naczynka ulegają rozpuszczeniu i wchłonięciu przez organizm. Mikroskleroterapia jest zabiegiem małoinwazyjnym, gdyż nie powoduje znacznego przerwania ciągłości naskórka. Użycie cienkich igieł pozwala na przeprowadzenie zabiegu bez podania znieczulenia. Bezpośrednio po zabiegu możesz wrócić do codziennego funkcjonowania. W Akademii Zdrowia i Urody NaturaMed w Nowym Sączu, ilość zabiegów jest dobierana indywidualnie.

Efekty skleroterapii

Lek podawany podczas zabiegu powoduje zamknięcie poszerzonych naczynek. Efektem zabiegu jest przywrócenie komfortu i zmniejszenie widoczności żylaków bądź teleangiektazji. Pozbywasz się bólu i odzyskasz poczucie lekkości. Wreszcie nie będziesz musiała ukrywać swoich nóg!

Dlaczego warto wybrać skleroterapię?

Mikroskleroterapia jest świetną alternatywą dla inwazyjnych metod chirurgicznych leczenia żylaków i teleangiektazji. Bardzo cienkie igły stosowane do zabiegu czynią go małoinwazyjnym. Szybciej pozbywasz się problemu, nie musisz korzystać ze znieczulenia i jesteś zwolniona z długotrwałej rekonwalescencji. Pielęgnacja pozabiegowa obejmuje noszenie opatrunku przez 3 dni po zabiegu.  

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down