Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Sposób na żylaki - laserem w schorzenie

Żylaki to bardzo powszechny problem medyczny, a także defekt kosmetyczny, z którym boryka się coraz więcej mężczyzn i kobiet. Problemy żylne mogą być niebezpieczne, wywołują także różnego rodzaju dolegliwości, jak drętwienie, mrowienie, a nawet ból nóg. Przyczyn powstawania żylaków jest wiele, od skłonności genetycznych, wrodzonych wad naczyń krwionośnych, poprzez inne choroby sprzyjające tworzeniu się żylaków, aż do braku ruchu, wykonywania pracy w pozycji stojącej, noszenia niewłaściwego obuwia, czy otyłości. Często stosowanymi metodami leczenia żylaków są zabiegi z użyciem lasera czy tzw. skleroterapia. Najważniejsza jest jednak wczesna diagnostyka i jak najszybsze rozpoznanie problemu.

Żylaki a skleroterapia

Jedną z najstarszych metod walki z żylakami jest tzw. skleroterapia, która stanowi alternatywę dla metod chirurgicznych, inwazyjnych. Również w Natura Med wykonujemy zabieg mikroskleroterapii, która polega na podaniu za pomocą niezwykle cienkich igieł do wnętrza żył, specjalnego środka chemicznego zwanego sklerozantem. Podany płyn ma za zadanie podrażnić naczynie żylne, doprowadzić do jego zwłóknienia, zapadnięcia, a w rezultacie wchłonięcia nieprawidłowo działającego naczynia. Każdy zabieg usuwania żylaków, a więc również skleroterapię powinna poprzedzać konsultacja lekarska oraz wykonanie badania USG Dopplera. Mikroskleroterapia to zabieg umożliwiający wyeliminowanie nieprawidłowo działających najmniejszych naczyń, tzw. pajączków. Większe naczynia usuwane są przy zastosowaniu skleroterapii z użyciem cewnika, czy pod kontrolą USG. Zabiegi tego rodzaju najlepiej wykonywać w chłodnych porach roku, zazwyczaj w seriach (2-5) w określonych przez lekarza odstępach czasu. Po zakończeniu zabiegu pacjent powinien przez co najmniej pół godziny spacerować, a przez kolejne dni nosić specjalną pończochę uciskową. Sam zabieg nie jest bolesny, choć pacjent może odczuwać delikatny dyskomfort - szczypanie i pieczenie w miejscu podawania preparatu. Zabieg nie zostanie przeprowadzony w przypadku ciąży, u osób uczulonych na składniki preparatu, przy ostrych infekcjach, czy ostrej zakrzepicy żylnej.

Laser w terapii żylaków

Sposobem na żylaki jest terapia przy zastosowaniu nowoczesnych laserów diodowych. Laser umożliwia trwałe zamknięcie naczyń, często jest stosowany jako metoda uzupełniająca w zabiegach skleroterapii. Terapia jest bezpieczna, światło lasera dociera dokładnie tam, gdzie istnieje problem, penetruje głęboko do światła naczyń, przy czym nie uszkadza skóry. Dodatkowo zastosowany jest specjalny system chłodzenia, będący gwarancją większego bezpieczeństwa, a przy tym profilaktyką przeciwbólową, przeciwobrzękową, przeciwbarwieniową. Ideą działania lasera jest termiczne uszkodzenie nieprawidłowo funkcjonującego naczynia, a następnie jego zniszczenie i zanik. Warto pamiętać, że światło lasera o długości 940 nm uznane zostało za jedno z najlepiej działających na hemoglobinę (oznacza to, że właśnie takie światło najlepiej jest pochłaniane przez barwnik krwi). Zaletą lasera jest także to, że światło nie jest już w tak dużym stopniu pochłaniane przez barwnik skóry, czyli melaninę, co sprawia, że prawdopodobieństwo powstania przebarwień jest niewielkie. Na większe i głębiej położone naczynia doskonale działa laser o konkretnych parametrach: dużej mocy - do 60 Watt, krótkim czasie impulsu - do 0,01 s. oraz krótkim czasem przerw pomiędzy kolejnymi impulsami - do 0,01 s. Mowa właśnie o laserze diodowym D60, który w Natura Med wykorzystujemy w terapii żylaków.

Aby rozpocząć leczenie żylaków niezbędna jest konsultacja, wykonanie zleconych badań oraz wykluczenie przeciwwskazań. Zabiegów z użyciem lasera nie przeprowadza się u kobiet w ciąży, osób przyjmujących niektóre leki, a także preparaty i zioła światłouczulające. Przeciwwskazaniem jest świeża opalenizna i implanty. Przeciwwskazań jest jednak więcej, dlatego zawsze należy skonsultować swój problem z lekarzem. 

Szukasz sposobu na żylaki? Chcesz szybko i skutecznie pozbyć się problemu? Zajrzyj na stronę https://www.naturamed.pl i zapisz się na rozmowę z naszymi specjalistami. Nie czekaj, działaj już dziś! 

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down