Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Leczenie żylaków - która metoda jest najskuteczniejsza?

Zmagasz się z nawracającym problemem z żylakami i szukasz informacji, czy możesz się ich skutecznie pozbyć? Nie wiesz, na którą metodę likwidowania żylaków się zdecydować? A może po raz pierwszy widzisz u siebie zmiany na nodze, pękające naczynka lub przebarwienia i zastanawiasz się, czy możesz mieć problem z żylakami? Sprawdź, co warto wiedzieć o przeciwdziałaniu żylakom i jak się ich pozbyć, kiedy już się pojawią.

Żylaki - czym są i czy można im zapobiegać?

Nogi to ta część ciała, która odsłaniamy właściwie w każdym sezonie, nosząc spódnice, sukienki i spodenki, ze względu na wysoką temperaturę. Jeśli coś się na nich pojawi, jakaś zmiana, w postaci pękających naczynek, czy żylaków, nie chowaj się pod warstwami ubrań, bo to nie jest powód do wstydu. Zbyt duża ilość ubrań, zwłaszcza w okresie letnim, może prowadzić do przegrzania i narażania swojego zdrowia na udar słoneczny. Nie pozwalaj, żeby wstyd z powodu kilku zmian na nogach miał aż tak duży wpływ na Twoje życie, pozbądź się żylaków szybko i skutecznie. Pozbądź się żylaków, zanim doprowadzą do poważniejszych problemów w układzie krążenia.

Skąd biorą się żylaki? To rozszerzone żyły o krętym przebiegu, pojawiające się jako efekt problemu z naczyniami żylnymi. Powody powstawania żylaków mogą być różne, często są po prostu rodzinne. Przeciążenie żył może nastąpić w każdym wieku i nie należy go lekceważyć. Żylaki to nie tylko defekt kosmetyczny w postaci widocznie poszerzonych ciemnych żył powierzchniowych, to także obrzęk nóg i stóp. Z żylakami mogą się także wiązać uczucia ciężkości, czy nawet doznania bólowe (tępe lub piekące), zwłaszcza po długim staniu, co oznacza ograniczoną mobilność.  Poza tym może pojawić się swędzenie, owrzodzenia, mrowienie,  przebarwienia, stwardnienia tłuszczowe, egzema i skurcze mięśni, utrudniające pracę i codzienne funkcjonowanie.  Mimo że w skrajnych przypadkach żylaki mogą być usuwane operacyjnie, w gabinetach kosmetologicznych możliwe jest leczenie żylaków bez operacji.

Czy można ich uniknąć? Jeśli nie występują rodzinne predyspozycje do powstawania żylaków, czynnikiem przyczyniającym się do powstania może być przebyta zakrzepica naczyń żylnych, regularne palenie papierosów, zażywanie doustnej antykoncepcji hormonalnej, praca i tryb życia oscylujący wokół długotrwałego pozostawania w pozycji stojącej lub siedzącej. Na powstawanie żylaków może też wpływać nadwaga i otyłość, niedostateczna aktywność fizyczna i niewłaściwa dieta. Część tych czynników można wykluczyć lub im przeciwdziałać, ale z wiekiem ryzyko powstawania żylaków może rosnąć.

Jakie są sposoby na pozbycie się żylaków?

Pierwszym sposobem na pozbycie się żylaków jest laserowe zamykanie naczyń. To dobra metoda na leczenie żylaków nóg. Metoda z użyciem lasera jest jedną z najbezpieczniejszych metod, gwarantującą niemal zerowe ryzyko powikłań po zabiegu. Laser jest precyzyjny i dokładny, dociera do problematycznych zmian naczyniowych i pochłaniając hemoglobinę. Jest kilka laserów, które są wykorzystywane przy leczeniu żylaków i innych zmian, i to, który z nich zostanie zastosowany, zależy od oceny lekarza przed zabiegiem. Każdy pacjent traktowany jest indywidualnie; inny laser zostanie wykorzystany do naczyń umiejscowionych w głębszych partiach nóg, a inny do zmian na powierzchni skóry. Laser działa impulsowo, skutecznie likwidując żylaki.

Druga metoda usuwania żylaków to mikroskleroterapia. Jest o wiele przyjemniejsza, niż leczenie żylaków pijawkami. W tym przypadku lekarz nie wykorzystuje lasera, a niezwykle małe igiełki, przez które wstrzykuje specjalny płyn bezpośrednio do przepełnionych żył. Technika łączy się ze światłem spolaryzowanym, które pomaga dostrzec żyły siateczkowate pod skórą i precyzyjną kontrolę skuteczności terapii. Tak zwany sklerozant przenika do wewnętrznej warstwy żyłki, powodując jej zapadnięcie. Z czasem żylak się rozpuszcza i zostaje wchłonięta przez organizm. Obie metody warto stosować już przy pojawieniu się pierwszych pajączków, nie czekając na rozwój problemu.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down