Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Pozbądź się raz na zawsze pajączków na nogach za pomocą mikroskleroterapii

Nieestetyczne siateczki rozszerzonych naczyń, pojawiające się najczęściej na naszych nogach są pajączkami. Nazwa ta wzięła się z tego, że te rozszerzone naczynka swoim wyglądem bardzo często przypominają odnóża pająka. Ich kolor najczęściej przybiera niebieską bądź brunatną barwę. Te problemy, wbrew pozorom, spotykają sporą liczbę kobiet. Większość z nas stara się ukryć ten problem pod długimi spodniami, jednak nie zawsze mam sie to udaje - zwłaszcza, gdy za oknem panuje gorące lato. Pajączki najczęściej pojawiają się na łydkach, a także udach. Warto pamiętać, że ich pojawienie się nie jest groźne dla naszego zdrowia. Nie należy jednak ich lekceważyć, gdyż w ten sposób nasze ciało daje nam sygnały ostrzegawcze, przed poważniejszymi problemami (np. przewlekłej niewydolności żylnej kończyn dolnych). Rozszerzone naczynka mogą pojawić się w każdym wieku. Najczęściej jednak spotykają osoby, u których w rodzinie już panował ten problem. Również otyłość, a także brak ruchu może przyczyniać się do powstawania pajączków - to właśnie dlatego najczęściej występują one u kobiet w ciąży.

Skuteczne usuwanie pękających naczynek

Na szczęście, dzięki naszej Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu, możesz skutecznie pozbyć się problemu pajączków. Rozszerzone naczynka pokonasz zabiegiem Mikroskleroterapii.  W tym leczeniu do wnętrza niechcianych pajączków zostaje odpowiednio podana substancja chemiczna (sklerozant), który powoduje ich zniknięcie. Dzieje się tak na skutek obkurczania pajączków, a także wywoływania kontrolowanego stanu zapalnego, a także włókiennego w ich wnętrzu. Następnie specjalne komórki układu żernego, pozbywają się tych martwych komórek i usuwają je z organizmu. Nasi specjaliści stosują tą metodę w połączeniu ze specjalnym światłem spolaryzowanym, dzięki któremu rozszerzone naczynka zostają uwidocznione. Takie działanie zapewnia lepszą widoczność, a co za tym idzie perfekcyjność wykonania zabiegu. Ekspert widzi wtedy wyraźnie, gdzie należy podać specjalny preparat, który skutecznie likwiduje nieestetyczne pajączki z nóg pacjenta.

Sprawdzona metoda redukcji pajączków na nogach

Mikroskleroterapia jest obecnie najpopularniejszą metodą walki z niechcianymi pajączkami. Mimo stosowania jej od wielu lat, nadal nie ma sobie równych - jest przy tym najchętniej wybieranym zabiegiem likwidującym rozszerzone naczynka wśród pacjentów mimo istnienia innych zabiegów. Jest tak dlatego, że ta metoda leczenia jest jedną z najskuteczniejszych. Przed wykonaniem każdego zabiegu należy umówić się na konsultację wstępną z naszym specjalistą z Natura Med. Podczas spotkania ekspert zapozna się z wielkością i ilością pajączków, a także podejmie decyzje odnośnie leczenia. Kolejnym etapem jest przeprowadzenie zabiegu, poprzez wprowadzenie bardzo cieniutkich igiełek do rozszerzonych naczynek. Substancje sklejają wtedy żyły, co z kolei prowadzi do ich całkowitego zniknięcia. Precyzje zabiegu gwarantuje nie tylko specjalna lampa, ale również czuje oko, doświadczonego eksperta. Metoda ta stanowi świetna alternatywę dla leczenia operacyjnego, które naraża pacjenta na ryzyko powikłań, a także dłuższy czas rekonwalescencji. Co ważne, mikroskleroterapia nie powoduje blizn.

Krótki okres rekonwalescencji po zabiegu

Po każdym zabiegu Mikroskleroterapii w naszej Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu, należy nosić przez około trzy dni opatrunek uciskowy. Warto mieć na uwadze to, że w miejscu wykonywania zabiegu mogą później pojawić się przebarwienia, ale bez obaw - powinny one zniknąć samoistnie najpóźniej w przeciągu pół roku.

Chcesz dowiedzieć się więcej o skutecznym zabiegu usuwania pajączków - Mikroskleroterapii - odwiedź naszą Akademię Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu! Zapraszamy!

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down