Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Nowoczesna dermatochirurgia laserowa

Zmiany skórne nie zawsze wynikają z procesu starzenia. Oprócz zmarszczek, cellulitu i rozstępów istnieje jeszcze szereg innych, równie powszechnych problemów. Niektóre z nich są na tyle poważne, że wymagają interwencji chirurgicznej. Zadaniem lekarza-dermatologa jest wykonanie zabiegu w sposób jak najmniej inwazyjny i obarczony najmniejszym możliwym ryzykiem powikłań. Ponadto należy również dążyć do maksymalnego skrócenia okresu rekonwalescencji, tak aby pacjent mógł powrócić do swoich codziennych zajęć jak najszybciej po zabiegu.

Co to jest dermatochirurgia?

Leczenie chirurgiczne w obszarze dermatologii obejmuje skórę i jej przydatki (m.in. paznokcie). Dermatochirurgia, jak każda dziedzina medyczna, może być przeprowadzona różnymi metodami. W obecnych czasach tradycyjna chirurgia konwencjonalna (z wykorzystaniem skalpela) jest wypierana przez nowoczesne alternatywy w postaci elektrochirurgii, radiochirurgii bądź chirurgii laserowej.

W gabinetach Natura Med zabiegi dermatochirurgiczne są przeprowadzane przy użyciu lasera diodowego. Główne cele zastosowania laseroterapii to:

  • stymulacja regeneracji, gojenia się skóry,
  • działanie bakteriobójcze, wirusobójcze, grzybobójcze,
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych,
  • gojenie urazów,
  • neutralizacja bólów mięśniowo-powięziowych,
  • leczenie chorób skóry.

Laser diodowy wykorzystywany w klinice Natura Med w Nowym Sączu emituje fale o długości 940 nm. Dzięki temu możliwe jest skuteczne usuwanie wszelkich niepożądanych zmian skórnych nie uszkadzając jednocześnie sąsiadujących, zdrowych tkanek. Laser diodowy, nazywany również wysokoenergetycznym, stanowi przełom w medycynie estetycznej. W przeciwieństwie do tzw. zimnych laserów, emituje fale o wysokiej mocy wyjściowej, które docierają do głębokich warstw skóry. Dzięki temu czas oddziaływania na tkanki może być skrócony do minimum, co przekłada się na zwiększenie komfortu pacjenta oraz podniesienie skuteczności terapii.

Dermatochirurgia – zmiany skórne

Zmiany skórne, których leczenie przeprowadza się na drodze chirurgicznej, to przede wszystkim:

  • brodawki,
  • włókniaki,
  • odciski,
  • modzele.

Brodawki i włókniaki stanowią niezłośliwe nowotwory skóry, które same w sobie nie stanowią zagrożenia dla naszego zdrowia. Wyglądają jednak nieestetycznie i często chcemy się ich pozbyć ze względu na duże zagęszczenie takich zmian w określonym miejscu na ciele. Brodawki (inaczej brodawki łojotokowe) występują na powierzchni naskórka. Mają one grudkowatą strukturę, która z czasem niekiedy formuje się w szypuły (w innych przypadkach zmiana pozostaje płaska). Brodawki tego typu mogą przybierać różne kolory, od neutralnego, zbliżonego do karnacji skóry, aż do niemal czarnego. Włókniaki natomiast stanowią miękkie zmiany o workowatym kształcie. Często zwisają ze skóry i występują w grupkach. Ich kolor najczęściej zbliżony jest do koloru naskórka. Istnieją także włókniaki twarde, których występowanie stwierdza się najczęściej u osób w średnim i starszym wieku.

Zarówno modzele, jak i odciski innego typu, zazwyczaj powstają na stopach (czasem również na dłoniach). Wygląd tych zmian sprawia, że łatwo jest je rozpoznać – wyraźnie odcinają się bowiem na skórze, zarówno swoją strukturą, jak i barwą. Zwykle mają żółtawy kolor i są zbudowane z tkanki nieco twardszej, niż naskórek. Ponadto bywają otoczone czerwonawym podbiegnięciem. Odciski utrudniają nam poruszanie się, ale oprócz tego grożą również rozwinięciem się stanu zapalnego. Z tego powodu nie powinny być ignorowane, a natychmiast skonsultowane z lekarzem i usunięte.

Zabieg dermatochirurgii laserowej przebiega bezboleśnie i nie jest obarczony ryzykiem powikłań. Zalecenia pozabiegowe obejmują utrzymywanie miejsca zabiegowego w suchym otoczeniu przez pierwsze 24 godziny po opuszczeniu gabinetu medycyny estetycznej. Należy również regularnie zmieniać opatrunek, tak aby zawsze pozostawał czysty i nienaruszony.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down