Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Dermatochirurgia laserowa - nowoczesna metoda na usunięcie zmian skórnych

Każda zmiana na skórze powoduje niepokój. Pojawieniu się brodawek, odcisków czy tłuszczaków często towarzyszy wstyd oraz pogorszenie jakości życia.

Dermatochirurgia laserowa umożliwia leczenie i usuwanie niechcianych zmian na skórze z możliwie jak najmniejszym uszkodzeniem tkanek otaczających.

Dermatochirurgia laserowa - co to jest?

Dermatochirurgia to dziedzina medycyny, która zajmuje się diagnostyką i usuwaniem zmian skórnych. Główne wskazanie do zabiegu usunięcia zmiany jest zapobieganie i leczenie nowotworów, nawracające infekcje, powiększające się torbiele lub tłuszczaki czy inne zmiany kosmetyczne.

Obecnie usuwanie zmian za pomocą skalpela ustępuje nowoczesnym urządzeniom laserowym.

Dermatochirurgia laserowa umożliwia przeprowadzenie precyzyjnych zabiegów mikrochirurgicznych z minimalną strefą uszkodzenia. Dokładne wycięcie zmiany umożliwia badanie histopatologiczne, które ustali rozpoznanie i ewentualną metodę leczenia.

Jakie zmiany usuwa dermatochirurgia laserowa?

Za pomocą dermatochirurgii laserowej przeprowadza się zabiegi usunięcia: łagodnych zmian nowotworowych, guzów skóry, włókniaków, brodawek zwykłych, kurzajek, znamion potowych, łojotokowych oraz naczyniowych, kłykci kończystych, kępek żółtych powiek, tłuszczaków oraz odcisków.

Większość tych zmian nie stanowi zagrożenia dla zdrowia, jednak gdy pojawiają się w widocznym miejscu, ze względów estetycznych jesteśmy zdecydowani je usunąć.

Zmiany takie jak odciski czy modzele, które pojawiają się na stopach, mogą utrudniać poruszanie się, a także powodować stan zapalny. W związku z tym nie warto zwlekać z zabiegiem usunięcia.

Natomiast włókniaki, które często pojawiają się w dużym zagęszczeniu, mają kształt workowaty i niekiedy zwisają ze skóry, nie tylko wyglądają nieładnie, lecz mogą przeszkadzać w codziennych czynnościach takich jak czesanie, mycie, golenie czy depilacja.

Jak działają lasery w dermatochirurgii?

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu dysponuje dwoma różnymi technikami do dermatochirurgii laserowej, jest to działanie laserem CO2 oraz laserem diodowy. Rodzaj lasera wybiera się w zależności od rodzaju zmiany.

Laser diodowy to laser frakcyjny, który naświetla wyłącznie jedno, chore miejsce i dociera do głębszych warstw skóry. Nie przerywa jej ciągłości, zatem pozostawia ją w jak najlepszym stanie. Źródłem światła w laserze jest dioda.

Działanie lasera diodowego pobudza skórę do regeneracji i gojenia, usuwa wszystkie powstałe zmiany zwyrodnieniowe, choroby skóry, bóle mięśniowo-powięziowe czy urazy. Działa również przeciwbólowo, bakteriobójczo, wirusobójczo oraz grzybobójczo.

Laser diodowy poprzez swoją wysoką moc wyjściową pozwala na łatwiejsze dotarcie do głębszych tkanek skórnych, a zatem zabieg jest szybszy i efektywniejszy.

Terapię laserem diodowym stosuje się nie tylko do usunięcia nieestetycznych znamion, lecz także do zabiegów depilacji, likwidowania blizn potrądzikowych, cellulitu czy liftingu.

Laser CO2 jest jednym z najdelikatniejszych urządzeń do bezkontaktowego i bezkrwawego wykonywania zabiegów cięcia, odparowywania i koagulacji tkanek miękkich. W dermatochirurgii laserowej ta metoda jest stosowana do usuwania brodawek (działa przeciwwirusowo), włókniaków i znamion.

Na znamię lub narośl lekarz kieruję wiązkę lasera CO2, która to wnika wybiórczo do wody, znajdującej się w chorej tkance. Tkanka pochłania wiązkę lasera i ulega spaleniu lub odcięciu.

Wszystkie zabiegi są całkowicie bezpieczne. Impulsy o dużej energii są przesyłane bardzo szybko, zatem strefa uszkodzenia termicznego jest ograniczona do minimum.

Usuwanie zmian skórnych za pomocą dermatochirurgii laserowej jest bezbolesne i pozbawione ryzyka powikłań. Zalecenia po zabiegu są proste: miejsce pozabiegowe powinno pozostać suche przez pierwsze 24 godziny, następnie trzeba regularnie zmienić opatrunek.

Zatem przy nawracających brodawkach czy odciskach, na które nie działają już domowe sposoby, warto udać się do gabinetu medycyny estetycznie na usunięcie zmiany.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down