Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Laserowe leczenie rumienia na twarzy

Czerwienienie się twarzy pod wpływem silnych emocji lub bodźców środowiskowych jest zjawiskiem naturalnym. Problem zaczyna się wtedy, gdy rumień pojawia się często, zaś jego wystąpieniu towarzyszą takie objawy, jak ból czy pieczenie. U osób cierpiących na taką dolegliwość istnieje ryzyko, że na powierzchni skóry pojawią się widoczne pajączki, które trudno będzie ukryć pod makijażem. Do usuwania rumienia wykorzystywane są nowoczesne lasery, które pozwalają pozbyć się problemu związanego z nadmiernym czerwienieniem się twarzy. Poznaj najważniejsze zalety tej metody!

Rumień na twarzy - przyczyny

Charakterystyczne zaczerwienienie obejmujące obszar policzków, nosa i brody, pojawia się zazwyczaj pod wpływem oddziaływania czynników atmosferycznych (np. mrozu czy wiatru), a także silnych emocji, których skutkiem jest nagły wzrost ciśnienia tętniczego. Inne, często spotykane, przyczyny rumienia to alergie oraz nadwrażliwość skóry na bodźce. Rumień na twarzy jest jedną z chorób o podłożu naczyniowym. Jego bezpośrednią przyczyną jest nieprawidłowe kurczenie się naczyń włosowatych. Sporadyczne czerwienienie się twarzy nie jest jeszcze powodem do zmartwień. Na leczenie rumienia powinny jednak zdecydować się osoby, u których oprócz zaczerwienienia pojawia się także ból, świąd czy pieczenie.

Jak uniknąć rumienia?

W leczeniu rumienia pierwszy krok stanowi odpowiednia profilaktyka. Osoby z tendencją do pękających naczynek powinny szczególnie dbać o skórę, stosując delikatne preparaty do pielęgnacji. Należy przy tym unikać mechanicznych peelingów oraz kosmetyków z dodatkiem alkoholu. Podrażniona skóra będzie jeszcze bardziej wrażliwa na oddziaływanie czynników, które są przyczyną rumienia. Należy także zrezygnować długotrwałej ekspozycji na słońce, a także zabezpieczać skórę przed mrozem, słońcem czy silnym wiatrem za pomocą kremów z filtrami. Korzystny efekt profilaktyczny może przynieść suplementacja witaminy C, a także zmiana diety na taką, w której występuje więcej warzyw i owoców.

Laserowe leczenie rumienia

Zastanawiasz się, jak zlikwidować rumień? Jedną z najbardziej popularnych metod leczenia rumienia jest laseroterapia. Polega ona na termicznym uszkodzeniu naczyń włosowatych, znajdujących się w skórze, za pomocą wiązki światła emitowanej przez laser diodowy naczyniowy. Takie światło jest następnie absorbowane przez hemoglobinę i ulega przetworzeniu na energię cieplną. W efekcie tego z naczynia odparowuje woda, zaś jego ścianki ulegają samoistnemu wchłonięciu w głąb skóry. Laseroterapia pozwala nie tylko na znaczące ograniczenie rumienia, lecz także jego całkowite zniknięcie. Najlepsze efekty można uzyskać po wykonaniu kilku zabiegów w odstępie od 3 do 4 tygodni.

Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu z użyciem lasera są:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • niektóre choroby skóry (takie jak bielactwo czy łuszczyca),
  • cukrzyca,
  • przyjmowanie niektórych leków.

Szybki efekt na długo

Laserowe usuwanie rumienia posiada szereg zalet. Uszkodzone za pomocą światła naczynka wchłaniają się w ciągu około 2 tygodni. Te, których nie udało się zlikwidować, staną się jaśniejsze i będą mniej widoczne. Zabieg daje trwałe efekty, chociaż w przypadku usuwania większych naczyń konieczne jest jego kilkakrotne powtórzenie.

Leczenie rumienia za pomocą lasera jest także bezbolesne i nie wymaga znieczulenia. Nowoczesne urządzenia posiadają specjalne nakładki chłodzące, które koją skórę i redukują dyskomfort. Zabieg nie pozostawia zmian na skórze i nie wymaga rekonwalescencji. Należy jednak pamiętać, by odpowiednio dbać o skórę i zabezpieczać ją za pomocą kremów z wysokim filtrem.

Na koniec warto podkreślić, że laseroterapia pozwala nie tylko pozbyć się widocznych naczynek oraz zredukować rumień, ale także wyrównuje koloryt skóry, zwiększa jej sprężystość, a także wygładza i odświeża cerę. To dlatego laserowe leczenie rumienia jest tak chętnie wybierane przez klientów Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu!

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down