Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Laserowe leczenie rumienia

Kiedy w dzieciństwie nasze policzki się rumieniły z powodu zimna czy zawstydzenia, wszyscy zachwycali się, jakie to urocze. Także w wieku dorosłym zdrowe rumieńce potrafią dodać wiele uroku, jednak rumień spowodowany zmianami naczyniowymi nie jest już taki atrakcyjny. Kobiety często starają się ukryć go pod makijażem, jednak czasem takie zabiegi nie przynoszą oczekiwanych efektów, a już na pewno nie rozwiązują problemu. Na szczęście istnieje sposób by pozbyć się tego powodu kompleksów.

Skąd się bierze rumień?

Rumień na twarzy to czerwone plamy lub plamki o wyraźnie zarysowanych granicach, które są zlokalizowane głównie na nosie, policzkach, brodzie, szyi i tuż pod kośćmi policzkowymi. Może pojawiać się stale w tym samym miejscu lub zmieniać swoje położenie. Pojawienie się rumienia na twarzy może wynikać z różnych powodów: czynników wirusowych, bakteryjnych, chemicznych lub leków takich jak:

  • antybiotyki,
  • tetracykliny,
  • sulfonamidy,
  • salicylany,
  • leki przeciwdrgawkowe,
  • ibuprofen

Jego przyczyną bywają także zmiany hormonalne toczące się w organizmie, promienie UV, zanieczyszczenie środowiska, klimat, nieodpowiednie (na przykład pikantne) jedzenie i stres. Niektórzy rumienią się także pod wpływem silnych emocji, wysiłku fizycznego,

spożycia gorących napojów bądź alkoholu, zadziałania alergenu lub wzrostu ciśnienia tętniczego krwi. Rumień na twarzy być także objawem chorób skóry, takich jak trądzik różowaty, łojotokowe zapalenie skóry lub atopowe zapalenie skóry. Należy także podkreślić, że po 25. roku życia nasza skóra staje się podatna na zaczerwienienia, dlatego warto obserwować zmiany pojawiające się na twarzy i w razie czego odpowiednio reagować.

Jak leczyć rumień?

Niekiedy w leczeniu rumienia na twarzy, który nie ma podłoża chorobowego, zaleca się stosowanie maści, kremów, czy leków doustnych, których działanie widoczne jest często po wielu miesiącach kuracji, a czasem bywają one zwyczajnie nieskuteczne. Zanim dobierze się preparat odpowiedni do cery, skuteczny i taki, który nie zrujnuje portfela, potrafią minąć nawet lata. Do tego leki doustne mają niekiedy wpływ na cały organizm, czego większość z nas chciałaby uniknąć. W naszej Akademii Zdrowia i Urody NaturaMed często spotykamy się z pytaniami o sposoby na leczenia rumienia na twarzy.  Nasi specjaliści zawsze odpowiadają, że najskuteczniejszą i najszybszą metodą jest laseroterapia.

Leczenie rumienia laserem

Leczenie rumienia laserem diodowym polega poddaniu chorej skóry działaniu ciepła. Pod jego wpływem dochodzi do termicznego uszkodzenia nieprawidłowo kurczących się naczyń krwionośnych, a w efekcie ich wchłonięcia. Światło lasera dociera w głąb naczynia i, pod wpływem ciepła, z tkanki odparowuje woda, a ścianki naczynka zapadają się i zostają wchłonięte, po czym zanikają. Co istotne, światło lasera działa dokładnie tam, gdzie chcemy, nie uszkadzając przy tym zdrowej skóry, co czyni zabieg bezpiecznym i małoinwazyjnym. W naszej klinice NaturaMed do usuwania rumienia wykorzystujemy laser diodowy o długości fali 940 nm, laser KTP o mniejszej mocy – 532 nm i laser D60. Jest to urządzenie, które w nieinwazyjny sposób usuwa różnego rodzaju zmiany naczyniowe. Laserowe usuwanie rumienia na rumień twarzy to zabieg całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Nie powoduje też uszkodzenia skóry. Przed każdym tego typu zabiegiem warto jednak skonsultować się z naszymi specjalistami, którzy ocenią zmianę, sprawdzą jej przyczynę oraz doradzą odpowiednie postępowanie.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down