Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Zabieg na rzęsy - wszystko co chcesz wiedzieć

Zabiegi przedłużania oraz zagęszczania rzęs od kilku lat cieszy się stale rosnącą popularnością wśród kobiet. Wybierają go nie tylko panie, które naturalnie mają rzadką i niewyraźną oprawę oka, ale także te, które chcą podkreślić swoją urodę. W profesjonalnym salonie można łatwo i bezboleśnie to zmienić. Specjaliści oferują klientkom szeroką grupę zabiegów, które mają na celu pogrubienie, zagęszczenie i przedłużanie rzęs. Dzięki temu spojrzenie będzie jeszcze bardziej wyraziste, a efekt utrzymuje się nawet kilka tygodni.

Na czym polega zabieg?

Człowiek standardowo posiada od 100 do 250 rzęs na jednym oku. Aby uzyskać bardziej wyraziste spojrzenie i podkreślić swoją urodę kobiety często decydują się na zabieg przedłużania rzęs. Polega on na doklejeniu rzęs syntetycznych wykonanych z poliestru z domieszką jedwabiu do rzęs naturalnych. Oferowane rzęsy różnią się pod wieloma parametrami, dzięki czemu klientka może idealnie dostosować je do swoich oczekiwań. Rzęsy syntetyczne różnią się długością, grubością oraz skrętem. Inną opcją jest stylizacja za pomocą rzęs wykonywanych z włosia norek syberyjskich. Zabieg jest wykonywany w pozycji leżącej, aby doświadczona kosmetyczna miała jak najlepszy ogląd twarzy. Przedłużanie rzęs w profesjonalnym salonie może trwać od 1,5 do 3 godzin i jest całkowicie bezbolesne.

Jakie są sposoby na przedłużanie naturalnych rzęs?

Obecnie salony kosmetyczne oferują wiele sposobów na przedłużenie naturalnych rzęs. Stylizacja 1:1 będzie idealna dla kobiet, które chcą jedynie subtelnie podkreślić swoje oko. Metoda polega na doczepieniu 1 rzęsty syntetycznej do pojedynczej rzęsy klientki. Ten sposób będzie dawał najlepsze rezultaty u pań, które mogą pochwalić się stosunkowo gęstymi rzęsami. Dla osób o nieco rzadszych rzęsach dobrym pomysłem mogą być zabiegi objętościowe - 2d lub 3d. Pozwolą na natychmiastowe osiągnięcie bardziej wyrazistego spojrzenia. Metody objętościowe polegają na doklejeniu dwóch lub trzech rzęs do jednej naturalnej. Obecnie jest to najpopularniejsza metoda wybierana przez większość klientek. W celu uzyskania spektakularnie podkreślonego oka można wybrać także metodę volume russian style 8d.  Przedłużanie rzęs tym sposobem polega na doczepianiu do jednego włoska naturalnego kępki złożonej z kilku lub nawet kilkunastu rzęs syntetycznych.

Czy jest to zabieg dla Ciebie?

Należy pamiętać, że wybór metody ogranicza głównie stan i wytrzymałość rzęs naturalnych.  W trosce o ich zdrowie, w przypadku osłabionych lub cienkich włosków lepiej zdecydować się na lekkie, nieobciążające stylizacje. Doświadczona kosmetyczna z pewnością fachowo oceni stan rzęs, a następnie odpowiednio doradzi, która metoda da najbardziej satysfakcjonujące efekty. Fachowo wykonane przedłużanie rzęs dodaje urody każdej kobiecie. Doceniają go szczególnie panie, które naturalnie mają rzadkie, cienkie i jasne rzęsy. Zabieg świetnie sprawdzi się także wśród osób zapracowanych, które nie chcą poświęcać dużo czasu na poranny makijaż, a lubią mieć zadbany wygląd. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów zakładane rzęsy syntetyczne są odporne na wilgoć. To sprawia, że doskonale nadają się także dla kobiet aktywnych, które często uprawiają sport.

Jakich efektów można się spodziewać?

Odpowiednio wykonany zabieg przedłużania rzęs pozwoli cieszyć się efektem około 3-4 tygodni. Po tym czasie warto ponownie udać się do salonu, aby uzupełnić wypadające rzęsy. Wynika to z naturalnego cyklu życia włosa. Profesjonalna stylizacja rzęs dostosowana do indywidualnych potrzeb i wymagań klientki podkreśli jej urodę. Niezależnie od metody aplikacji, oko będzie miało bardziej wyrazisty wygląd bez konieczności stosowania ciemnego tuszu czy eyelinera. Przedłużanie rzęs umożliwia także optyczne zmienienie wyglądu oczu - można je zbliżyć, oddalić, powiększyć czy otworzyć. Doświadczona kosmetyczka za pomocą dobrze dobranej do potrzeb klientki stylizacji może zamaskować opadającą powiekę, zlikwidować efekt asymetrii twarzy czy odmłodzić wygląd. Modelowanie wyglądu oka mocno zależy od rozkładu długości oraz skrętu rzęs. Warto także uzgodnić ze stylistką kolor - obecnie oprócz klasycznych czarnych rzęs można znaleźć także wiele odcieni brązu, co może dawać bardziej naturalny efekt.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down