Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Przedłużanie rzęs – Twój sposób na hipnotyzujące spojrzenie

Zawsze marzyłaś o uwodzicielskim  spojrzeniu, jednak Twoje naturalne rzęsy nie nadają oku odpowiedniego wyrazu?

Wiele kobiet zmaga się z tym problemem, dlatego obecnie możesz znaleźć mnóstwo zabiegów kosmetycznych, które pomogą Ci uzyskać  efekt, jakiego potrzebujesz. Dowiedz się, na czym polega przedłużanie rzęs i jaki rezultat możesz dzięki niemu uzyskać!

Przedłużanie rzęs – na czym polega ta procedura?

Sam zabieg przedłużania rzęs to prosta procedura, jednak czasochłonna i wymagająca dużej precyzji. W jej przebiegu stosuje się sztuczne włoski, które przyklejane są do naturalnej rzęsy. Ich ilość zależy od wybranego zabiegu. Można zdecydować się na przedłużanie rzęs 1 do 1, co oznacza doczepienie jednego sztucznego włoska do tego naturalnego i zwykle daje bardzo delikatny, czarujący efekt. Możesz jednak sięgnąć po znacznie bardziej spektakularny rezultat, od techniki rzęsy 2D, polegającej na doczepianiu dwóch włókien do jednego naturalnego włoska, poprzez metodę 3D aż po 8D czy nawet 15 D (przedłużanie w stylu Hollywood). Wiele zależy zarówno od efektu, jaki pragniesz uzyskać, jak i  stanu Twoich naturalnych rzęs. W przypadku tych wyjątkowo rzadkich warto zastanowić się nad intensywniejszym zagęszczeniem rzęs, które pozwoli uzyskać uwodzicielski look.

Cała procedura odbywa się z zastosowaniem specjalnego kleju,odpowiednio przebadanego, by nie powodował podrażnień nawet w przypadku oczu wyjątkowo wrażliwych. Profesjonalista zwykle początkowo nanosi go na specjalny materiał, który zapobiega jego wysychaniu, na przykład kamień nefrytu, a dopiero potem nakłada go na włoski.

Przygotowanie do przedłużania rzęs – o czym pamiętać przed zabiegiem?

Przygotowania do zabiegu przedłużania rzęs nie są szczególnie skomplikowane. Warto jednak pamiętać o kilku regułach, które nie tylko ułatwią pracę profesjonalistce, lecz także zwiększą trwałość Twojej nowej ozdoby. Przede wszystkim, na 48 godzin przed planowaną procedurą powstrzymaj się przed nakładaniem na powieki oleistych kosmetyków. Dotyczy to zarówno produktów do makijażu, jak kremowe cienie, jak i płynów dwufazowych czy nawet mleczek do demakijażu.

Pewne obostrzenia obowiązują również w dniu zabiegu. Najlepiej, abyś przyszła na niego bez makijażu. Jeśli jednak nie wyobrażasz sobie wyjścia z domu bez podkreślenia swojej urody, postaraj się nałożyć jak najmniej kosmetyków. Delikatny make-up w zupełności wystarczy na dotarcie do studia, a przy tym z pewnością znacznie ułatwi pracę kosmetyczce.

Jak dbać o oczy po zabiegu przedłużania rzęs?

Po procedurze przedłużania rzęs warto zadbać o swoje oczy w sposób, który pozwoli zachować jej efekty jak najdłużej. Przede wszystkim unikaj spania na brzuchu i pocierania powiek, ponieważ mogłoby to nie tylko zwiększyć wypadanie rzęs, do których przytwierdzone zostały naturalne włoski, lecz także sprawić, że te sztuczne zaczną się łamać, co z pewnością nie wygląda estetycznie. Unikaj również opalania, przynajmniej przez jakiś czas. Wysoka temperatura sprzyja bowiem puszczaniu wiązań kleju stosowanego podczas zabiegu.

Zwróć również uwagę na swój makijaż po przedłużaniu rzęs. Do tej pory byłaś wielką fanką maskary i eyelinera? Teraz nie są Ci już potrzebne. Pamiętaj, że tego typu produkty są nie tylko zbędne, lecz wręcz szkodliwe dla Twojej nowej ozdoby. Po ich zastosowaniu trudno będzie Ci je usunąć, a pozostałości tego typu produktów szybko prowadzą do rozwoju bakterii. W rezultacie może dojść do zapalenia, a nawet grzybicy powiek.

Jak zatem należy dbać o okolice oka po przedłużaniu rzęs? Wystarczy codziennie przemywać je beztłuszczowym płynem lub po prostu zwykłą wodą oraz starannie rozczesywać, na przykład silikonową szczoteczką. Zawsze rób to bardzo ostrożnie, aby zachować efekt jak najdłużej.

Jak często powtarzać przedłużanie rzęs?

Chociaż sama procedura przedłużania rzęs zakłada trwały efekt, oko traci perfekcyjny wygląd wraz z wypadaniem naturalnych włosków, co jest całkowicie normalnym procesem. Przeciętnie rzęsy rosną o 6 do 10 tygodni, by następnie na ich miejscu wyrosły nowe, Dlatego efekt przedłużania waha się od 2 do 3 miesięcy. Po tym czasie procedurę należy powtórzyć.

Ile trwa i ile kosztuje przedłużanie rzęs?

Przedłużanie rzęs to długotrwała procedura. Zależnie od stanu Twoich naturalnych włosków oraz wybranej metody, może ona trwać od 1,5 do nawet 6 godzin. Najlepiej zapytaj swojej kosmetyczki, ile czasu może zająć jej cały zabieg. Sam koszt również może się zmieniać. Najczęściej cena przedłużania rzęs wynosić będzie od 100 do 300 złotych. Zależy to przede wszystkim od typu oraz miejsca zabiegu.

Przedłużanie rzęs to nieskomplikowana, jednak pracochłonna procedura. Jesteś zdecydowana, by zadbać o swoją urodę właśnie w ten sposób? Umów się na konsultację w klinice Natura Med i spełnij swoje marzenia o wachlarzu rzęs!

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down