Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Przedłużanie rzęs - sposób na piękne spojrzenie każdego dnia

Długie, czarne i gęste rzęsy to marzenie wielu kobiet. Jednak, aby je spełnić, wiele z nas codziennie podkręca je zalotką i maluje.

Kosmetyczka pełna jest maskar: wodoodpornych, podkręcających czy pogrubiających. Jednak jest wygodniejszy sposób na piękne spojrzenie już od samego rana - przedłużanie rzęs.

Dla kogo jest przedłużanie rzęs?

Każda kobieta, która nie chce już codziennie malować rzęs, martwić się, czy w trakcie deszczu się nie rozmaże - powinna umówić się na przedłużanie rzęs. Zabieg jest prosty, a jego efekt powinien się utrzymać do 4 - 5 tygodni, tak długo, jak trwa naturalny cykl wzrostu włosa. Przez ten czas zapominamy o zakupach tuszu, rozmazanych oczach, a zamiast malowania możemy w tym czasie wypić spokojnie kawę. Po ok. 1,5 miesiąca lub jak zauważymy ubytki włosków, trzeba udać się do gabinetu na uzupełnienie rzęs.

Metod pogrubiania i przedłużania rzęs jest kilka. Wszystko zależy, czy chcemy, aby rzęsy wyglądały naturalnie czy też szykujemy się na przyjęcie i mamy zamiar olśnić spojrzeniem.

Na przedłużanie rzęs oraz ich uzupełnianie można umówić się w Akademii Zdrowia i Urody Natura Med, w której wykorzystywane są najwyższej jakości produkty Secret Lashes.

Cała procedura przedłużania rzęs jest bezpieczna dla każdego w tym także dla kobiet w ciąży. Zajmuje około 2 godzin i nie niesie ryzyka powikłań.

Aczkolwiek są przeciwskazania do zabiegu przedłużania rzęs. Mianowicie są to: alergia objawiająca się łzawieniem lub pieczeniem oczu, choroby oczu, tj., zapalenie spojówek oraz choroba nowotworowa i stan po chemioterapii.

Metody przedłużania rzęs

Zabieg przedłużania rzęs polega na przyklejeniu sztucznych włosków do naturalnych. Do wyboru są rzęsy o różnej grubości i długości, syntetyczne lub jedwabne. Najważniejszym jest odpowiednie dopasowanie włosków do kondycji naturalnych rzęs oraz oczywiście do okazji.

Metoda 1:1

Sposób przedłużania rzęs 1:1 wybierają panie, które chcą delikatnie wydłużyć rzęsy. Zabieg polega na doklejeniu jednego sztucznego włoska do jednego naturalnego. Dobranie rzęs o odpowiedniej długości i odcieniu powoduje, że oko wydaje się większe, a rzęsy wyglądają bardzo naturalnie.

Metoda objętościowa Volume Russian Style 2d – 8d

Dla Pań o cienkich i rzadkich rzęsach idealna będzie metoda objętościowa. Najbardziej popularny sposób to 2d - czyli do jednego włoska naturalnego dokleja się 2 sztuczne. Analogicznie wykonuje się zabieg 3d.

W tej technologii używa się włosków bardzo cienkich i elastycznych o grubości do 0,10 mm. Powoduje to, że naturalne cebulki nie są bardzo obciążone.

Przy tej metodzie otrzymujemy bardzo gęste i długie rzęsy, a jednocześnie zachowany jest naturalny wygląd oka.

Metodę 8d wybierają artyści sceniczni oraz panie szykujące się na specjalne okazje. Efekt jest bardzo spektakularny: oczy są idealne podkreślone, rzęsy długie i gęste - doskonale widoczne na zdjęciach.

Pielęgnacja oczu po przedłużaniu rzęs

Wiele pań boi się zabiegu przedłużania rzęs z obawy przed zniszczeniem własnych włosków oraz skomplikowaną pielęgnacją.

Nic bardziej mylnego. Profesjonalnie wykonane przedłużanie rzęs nie powinno osłabić naszych własnych.

Jeśli chodzi o pielęgnację, to trzeba zastosować się do kilku prostych reguł, które pozwolą nam cieszyć się pięknymi rzęsami na dłużej. Najważniejsze z nich to powstrzymanie się od nadmiernego pocierania oczu, nieużywanie zalotki - która mogłaby połamać rzęsy, trzeba też uważać z aplikacją tłustych kremów i fluidów w okolicach oczy. Substancje oleiste mogą rozpuścić klej, którym są przymocowane włoski. Oczywiście nie można zapominać o codziennym przemywaniu rzęs wodą lub płynem micelarnych - włoski trzeba bardzo delikatnie oczyścić z zanieczyszczeń.

Większą ostrożność musimy zachować w ciągu 48 godzin od przedłużania rzęs. Jest to spowodowane wiązaniem się kleju, którym są przyklejone włoski. W tym czasie musimy unikać sauny oraz basenu, a także uważać przy myciu głowy, by nie moczyć oczu. Najlepiej jest też spać na wznak i nie wtulać twarzy w poduszkę.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down