Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Opadajacy owal

leczenie opadającego owalu twarzy w Nowym Sączu

Opadający owal - przyczyny

Jedną z najpoważniejszych zmian, do których dochodzi w wyniku starzenia się skóry jest opadający owal twarzy. Jest on spowodowany rozluźnionymi włóknami kolagenowymi, efektami grawitacji. Do opadającego owalu twarzy może dochodzić w wyniku zmian zawartości tkanki tłuszczowej w skórze twarzy oraz redukcji kośćca. 

Wpływ na owal twarzy może być także:

  • zaburzenie gospodarki hormonalnej;
  • uwarunkowania genetyczne;
  • nadmierne poddawanie się kąpielom słonecznym zarówno naturalnym, jak i w solarium;
  • nadużywanie papierosów i alkoholu. 

Opadający owal - objawy 

Poprzez utratę owalu twarzy skóra staje się mniej sprężysta i opada w wyniku siły grawitacji. Rysy twarzy tracą wyrazisty kształt. Policzki opadają przez co kontur twarzy przypomina literę W zamiast V, co przypomina tzw. “chomiki”. 

Aby skóra zachowała sprężystość jak najdłużej powinno się zatem pielęgnować twarz domowymi sposobami, prowadzić zdrowy i aktywny tryb życia, a gdy to nie przynosi rezultatów można skorzystać z nowoczesnych zabiegów medycyny estetycznej. 

Opadający owal twarzy - leczenie 

Zabiegi medycyny estetycznej pomagają w walce z opadającym owalem twarzy. 

Do tradycyjnych metod na pozbycie się utraty owalu twarzy należą:

  • wykorzystujące nici liftingujące;
  • wolumetria - korzysta się z kwasu hialuronowego, a efekty widoczne są niemal od razu i utrzymują się od 12 do 18 miesięcy;
  • zabiegi bazujące na ultradźwiękach, falach radiowych;
  • masaż próżniowy - poprawia on ukrwienie i wygląd skóry. Także ujędrnia i modeluje. Jest w pełni bezpieczny i pozbawiony powikłań;
  • nowatorskie zabiegi przy użyciu lasera.

Istotne jest to, że każdy z zabiegów medycyny estetycznej należy skonsultować ze specjalistą je przeprowadzającym. Czasem dopiero seria zabiegów może przynieść oczekiwane efekty. Dlatego czasami trzeba uzbroić się w cierpliwość. By skuteczność danej metody była zauważalna, diagnoza jest podstawą, a także zaplanowanie terapii dla indywidualnego Pacjenta.

Często zadawane pytania
Ćwiczenia, które skutecznie ujędrniają i podnoszą opadający owal twarzy to m.in. wymawianie na przemian liter U i X. Kolejnym ćwiczenie na opadający owal polega na tym, by usiąść, wyprostować plecy i wyciągać szyję jak najmocniej można, zgiętymi nadgarstkami naciskać pod brodą do góry i jednocześnie skierować głowę w dół.
Na opadający owal twarzy powinno się zadbać o wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych na co dzień i zadbanie o masowanie w celu pobudzenia i lepszego ukrwienia tkanek. Pielęgnacja kosmetykami dopasowanymi do wieku i rodzaju skóry też jest istotna.
Miękki lifting jest skuteczną metodą na podniesienie owalu twarzy. Satysfakcjonujące rezultaty można uzyskać stosując zabieg z użyciem kwasu hialuronowego lub własnego tłuszczu.

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down