Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Łysienie

leczenie łysienia Nowy Sącz

Łysienie - przyczyny

Łysienie jest nie tylko problemem natury estetycznej, ale i przyczynia się w dużej mierze do utraty pewności siebie. Jest to przejściowe lub trwałe gubienie włosów. Może dotyczyć całej powierzchni skóry albo określonego miejsca. Łysieć mogą nie tylko mężczyźni, ale i kobiety. Średnio w ciągu doby tracimy od 60 do 100 włosów. Ma na to wpływ także pora roku, częstotliwość mycia.  

Do łysienia przyczynić się może wiele zmiennych. I tak utratę włosów obserwujemy po przebytej chorobie, przewlekłym stresie, przy niedoborze żelaza, nieodpowiedniej diecie. 

Choroby, które powodować mogą wypadanie włosów:

  • nadczynność/niedoczynność tarczycy;
  • cukrzyca;
  • zaburzenia hormonalne;
  • zatrucia metalami ciężkimi;
  • łuszczyca, grzybica czy łojotokowe zapalenie skóry.

Niektóre leki również mogą przyczyniać się do łysienia.

Łysienie - objawy

Wypadanie włosów nie powinno być powodem do niepokoju. Jest to proces naturalny. Część z nich starzeje się, by zrobić miejsce dla nowych, zdrowych włosów. Lecz, gdy widać, że ilość włosów, które tracimy się zwiększa, to wówczas jest prawdopodobne, że mamy do czynienia z pierwszymi objawami łysienia, któremu należy zapobiegać. 

Łysienie plackowate obejmuje zazwyczaj obszar potylicy i skroni; łysienie androgenowe - jest widoczne na czubku głowy, a czołowe - na linii czoła i skroni. 

Najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest wizyta u dermatologa czy też endokrynologa i rozpoczęcie odpowiedniej kuracji. 

Łysienie - leczenie

Łysieniu można bardzo skutecznie zaradzić w sposób trwały. Oprócz zastosowania kosmetyków aptecznych, masek, czy odżywek warto zastosować kurację małoinwazyjną.

Najpopularniejszą jest bez wątpienia zabieg karboksyterapii. Terapia ta znacznie poprawia ukrwienie skóry głowy i dzięki temu włosy szybciej odbudowują się. Mezoterapia także korzystnie wpływa na regenerację włosa. Tutaj stosuje się specjalnie dobrane koktajle odżywcze. Do ostatecznych metod należy transplantacja włosów. Lecz nie powinniśmy się jej obawiać, gdyż jest mało inwazyjna, daje w pełni naturalny efekt i przede wszystkim - skutecznie przeciwdziała łysieniu.

Często zadawane pytania
Przy łysieniu najczęściej wykonywane jest badanie morfologii krwi, poziomu androgenów, hormonów tarczycy. Dodatkowo lekarz dermatolog może zlecić badanie żelaza, witaminy D, ferrytyny, biotyny i cynku.
Gdy łysienie jest okresowym niedoborem witamin i minerałów, wówczas rozwiązaniem jest suplementacja. Należy wybierać suplementy z odpowiednio dobranym składem, by pobudzić wzrost włosa. Łysieniu można zaradzić w sposób trwały. Oprócz zastosowania kosmetyków aptecznych, masek, czy odżywek pomocna będzie kuracja małoinwazyjna. Zabieg karboksyterapii poprawia ukrwienie skóry głowy i dzięki temu włosy szybciej odbudowują się. Mezoterapia korzystnie wpływa na regenerację włosa. Do ostatecznych metod leczenia łysienia należy transplantacja włosów. Jest mało inwazyjna i pozwala uzyskać naturalny efekt.
Szampony odpowiednie w przypadku łysienia to bogate w kofeinę, keratynę, biotynę i aminokwasy. Powstałe z myślą o włosach ze skłonnością do wypadania i osłabionych.

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down