Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Nici liftingujące – Twój sposób na młody wygląd bez wyrzeczeń

Pragniesz zachować młodzieńcze rysy przez wiele lat? Teraz nie musisz już sięgać po inwazyjne metody, takie jak tradycyjny lifting. Proponujemy delikatną, nowoczesną metodę wygładzania skóry za pomocą wchłanialnych nici liftingujących. Dowiedz się więcej o tej metodzie i poznaj swój sposób na idealny wygląd!

Jak działają nici liftingujące?

Nowoczesne nici liftingujące oddziaływują na skórę twarzy na kilku poziomach. Dzięki swojej wyjątkowej strukturze pozwalają osiągnąć efekt mechanicznego liftingu, łagodnie napinając tkanki, którym brakuje jędrności oraz lekko rozprostowywując zmarszczki i bruzdy. Dodatkowo proponowane przez naszą klinikę Natura Med w Nowym Sączu nici liftingujące po aplikacji ulegają powolnemu rozpuszczeniu o wchłonięciu, stymulując dzięki temu fibroblasty do syntezy kolagenu. Wywołują również pobudzenie procesu angiogenezy, czyli powstawania naczyń włosowatych, dzięki którym Twoja cera otrzyma wystarczającą ilość składników odżywczych.

Kto może skorzystać z nici liftingujących?

Zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących powinien spełnić oczekiwania pacjentów, którzy pragną poprawić owal twarzy, nadać mu wyrazistości. Doskonale sprawdzą się również w przypadku osób uskarżających się na zmarszczki i niewielkie bruzdy, opadające powieki czy drobne asymetrie twarzy, np. w obrębie łuków brwiowych. Procedura ta spodoba się też pragnącym zrewitalizować skórę, nadać jej młodzieńczą świeżość, wzmocnić ją i zagęścić, a także poprawić jędrność i napięcie. Warto przy tym pamiętać, że zabieg nićmi liftingującymi jest odpowiedni dla osób, u których proces starzenia nie jest jeszcze w wysokim stadium zaawansowania.

Przeciwwskazania do zabiegu nićmi liftingującymi

Zabieg nićmi liftingującymi, mimo wielu ogromnych zalet, ma również listę przeciwwskazań do jego wykonania. Należeć do nich będą:

  • okres ciąży i karmienia piersią;
  • nowotwory;
  • choroby autoimmunologiczne;
  • niewyrównana cukrzyca;
  • zaburzenia krzepliwości krwi (w tym również te spowodowane przyjmowaniem leków);
  • gorączka;
  • infekcje organizmu (w tym opryszczka);
  • tendencje do powstawanie bliznowców i keloidów;
  • stany zapalne skóry.

Istotne jest również, aby nie łączyć tej procedury z zabiegami Radiesse, ponieważ powikłaniem może być powstawanie ziarniaków.

Efekty nici liftingujących

Pierwsze rezultaty zastosowania nici liftingujących można zauważyć właściwie natychmiast po przeprowadzeniu zabiegu. Co więcej, zaczynają narastać po około 10-14 dniach, ponieważ właśnie wtedy powinna się rozpocząć stymulacja fibroblastów. Wchłanialne nici rewitalizujące dają wspaniałe efekty przez okres około 1-2 lat. Po tym czasie procedurę można powtórzyć. Pamiętaj, że aby cieszyć się wymarzonym rezultatem, należy zdecydować się na wykonanie usługi przez wysokiej klasy profesjonalistę. W innym wypadku nie tylko nie odczujesz zadowolenia z efektu, lecz także możesz narazić się na nieprzyjemne skutki uboczne, jak: siniaki i krwiaki, obrzęk, zakażenia, ziarniniaki, migracja nici, infekcje, reakcje alergiczne, zaczerwienienie (rumień i pokrzywka), a niekiedy nawet urazy nerwów.

Jak wygląda zabieg nićmi liftingującymi?

Nici liftingujące wprowadzane są pod skórę metodą punktowych nakłuć. Aby uzyskać jak najbardziej naturalny efekt, punkty ich wprowadzenia wybierane są zgodnie z anatomią twarzy pacjenta, według linii napięcia skóry. Najczęściej przed rozpoczęciem procedury na miejsce zabiegowe nakładany jest krem znieczulający, dzięki czemu nakłuwanie, choć odczuwalne, nie jest bolesne. Całość może trwać od 30 do ok. 60 minut. Po wykonaniu zabiegu pacjent może wrócić do domu. Nie jest wymagany okres rekonwalescencji.

Zalecenia przed zabiegiem i po nim

Do zabiegu nićmi liftingującymi należy przygotować się w podobny sposób, jak do innych procedur polegających na wykonywaniu nakłuć. Koniecznie przed procedurą należy odstawić alkohol, aspirynę czy inne substancje rozrzedzające krew. Po zabiegu przez około 2 tygodnie należy unikać przegrzewania twarzy, jej masowania oraz wszelkich zabiegów estetycznych w tym obszarze. Makijaż najczęściej można nałożyć po około 24 godzinach od procedury.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down