Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Mezoterapia - czym jest ten zabieg?

Mezoterapia znana jest od lat i ceniona przez wieki. To słowo wywodzące się od łacińskich słów „meso” i „terapia”. Mezoterapia, co dosłownie oznacza „średnie leczenie”, jest formą leczenia estetycznego. Jest to zabieg wykonywany na środkowej warstwie skóry za pomocą igły jako metoda podobna do akupunktury. Proces wstrzykiwania aminokwasów, minerałów, enzymów i witamin w środkową warstwę skóry za pomocą igieł (czasem samych lub zmieszanych ze sobą) nazywa się właśnie mezoterapią.

Z prawnego punktu widzenia mezoterapię skóry można stosować u wszystkich zdrowych osób powyżej 18. roku życia. Są jednak pacjenci, u których występują schorzenia, w których nie można zastosować mezoterapii lub takie, które uniemożliwiają jej zastosowanie, np. choroby skóry, ciąża czy karmienie piersią.

Mezoterapia ma bardzo szerokie przeznaczenie i obszar zastosowania. Różne czynniki, takie jak stan zdrowia osoby, wiek, cechy fizyczne i potrzeby, to warunki, które zmieniają zawartość, która ma być wstrzyknięta przy zastosowaniu mikroiniekcji. Dlatego zabiegi wykonujemy indywidualnie.

Mezoterapia - jak działa?

Mezoterapia wykonywana jest za pomocą bardzo cienkich igieł wstrzykujących specjalne roztwory w środkową warstwę skóry w odpowiednim miejscu. Zabieg na uszkodzenia skóry i regulację osłabionego krążenia krwi. Zawartość roztworów zależy od obszaru zastosowania, celu aplikacji, wieku osoby i wielu innych czynników, takich jak substancje, których potrzebuje osoba (osobiste witaminy, aminokwasy i minerały).

Jak stosowana jest mezoterapia?

Przed aplikacją mezoterapii wykonuje się badanie. Po zakończeniu można nałożyć krem ​​znieczulający na miejsce aplikacji. W procesie mezoterapii używane są pojedyncze, cienkie igły i głęboko w skórę aplikowany jest krem. Lekarz wykonuje wstrzyknięcie pod kątem w środkową warstwę skóry w miejscu, w którym konieczne jest wykonanie zabiegu. Jeśli nie wystąpią żadne skutki uboczne, pacjent może z łatwością kontynuować wykonywanie codziennych czynności.

Mezoterapia - czy warto?

Mezoterapia to jeden z bardzo popularnych zabiegów estetycznych. Przed zastosowaniem procesu mezoterapii sprawdzane są potrzeby, wiek i stan zdrowia osoby, na podstawie których przygotowywane są odpowiednie substancje takie jak aminokwasy, enzymy, hormony, minerały, witaminy, przeciwutleniacze i kwas hialuronowy. Tak przygotowane substancje nakłada się na skórę tam, gdzie jest to potrzebne w procesie mezoterapii. Substancje te, które są nakładane na tkankę skóry, stymulują struktury zwane kolagenem i elastyną, które utrzymują skórę przy życiu i napinają. e stymulowane struktury przyspieszają krążenie krwi w miejscu zastosowania oraz zapewniają regulację odpowiedzi immunologicznej i krążenia w układzie limfatycznym. Wszystko to razem zapewnia odnowę skóry.

Mezoterapia - jakie są efekty?

Mezoterapia to metoda leczenia, która zapewnia wiele korzyści w zależności od obszaru zastosowania. Likwiduje wiele problemów, takich jak pęknięcia skóry, zmarszczki, plamy posłoneczne, plamy skórne, problemy skórne, cellulit w miejscach, w których jest stosowany. Jest to metoda leczenia stosowana szczególnie u osób z łysieniem. Zapewnia porost włosów w okolicach łysiny. Łagodzi ostry lub przewlekły ból w dowolnej części ciała. Może być szczególnie przydatny w przypadku niektórych problemów naczyniowych i urazów, które występują podczas uprawiania sportu.

Mezoterapia to świetny sposób na to, aby uzyskać piękną skórę oraz pobudzić włosy do porostu. Wykonywany zabieg jest bezpieczny dla naszego organizmu, nie występują po nim powikłania i można go stosować regularnie. Co ciekawe, mezoterapia stosowana regularnie pomaga uniknąć problemów ze skórą i sprawia, że ta starzeje się wolniej. W naszej klinice podczas pierwszej wizyty wykonywany jest dokładny wywiad z pacjentem, aby dostosować terapię do indywidualnych potrzeb.

Sprawdź ofertę naszej Kliniki NaturaMed.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down