Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to metoda wykorzystywana od lat w medycynie. Polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczej bezpośrednio w miejsca zmienione chorobowo. W latach siedemdziesiątych francuski lekarz M. Pistor zaczął wykorzystywać metodę mezoterapii w dziedzinie dermatologii estetycznej. Jest ona doskonałym sposobem zapobiegającym starzeniu się skóry, wypadaniu włosów i powstawaniu cellulitu dzięki dostarczaniu substancji odżywczych za pomocą zastrzyków śródskórnych w odpowiednie miejsca takie jak twarz, szyja, dekolt, skóra owłosiona głowy, pośladki, uda i brzuch.

Zabiegi może wykonywać tylko lekarz manualnie za pomocą odpowiednio dobranej wielkości igły i strzykawki lub też mechanicznie za pomocą specjalnego pistoletu do mezoterapii. W mezoterapii należy sporządzać roztwory do iniekcji, które stanowią zazwyczaj mieszaninę trzech substancji rewitalizujących i regenerujących nazywanych koktajlami. Substancje aktywne powinny być odpowiednio dobrane do rodzaju zabiegu i potrzeb pacjenta.

Wskazania do zabiegu:

  • profilaktyka przeciwstarzeniowa (wydłużanie młodości) – zapobieganie trwałym uszkodzeniom skóry;
  • oznaki starzenia się skóry twarzy (także okolicy oczu), szyi i dekoltu  – pobudzenie metabolizmu komórek skóry, zwiększenie syntezy kolagenu i elastyny, spłycenie zmarszczek, poprawa elastyczności i jędrności skóry;
  • skóra szara, zmęczona, odwodniona, zniszczona działaniem słońca – poprawa nawilżenia i rewitalizacja skóry;
  • zwiotczenia skóry grzbietów rąk i pozostałych partii ciała – poprawa elastyczności i napięcia skóry;
  • rozstępy – to jedna z najskuteczniejszych metod likwidacji rozstępów, także tych w fazie zanikowej (białe rozstępy) – wprowadzanie substancji odbudowujących uszkodzenia skóry bezpośrednio w ubytek;
  • cellulit – poprawa mikrokrążenie oraz przyspieszenie procesów lipolizy (spalania tłuszczów);
  • blizny potrądzikowe i pourazowe – odbudowa włókien kolagenowych;
  • wzmocnienie osłabionych cebulek włosowych i zahamowanie nadmiernego wypadania włosów.

Zapraszamy do naszych gabinetów pacjentów z okolic Krosna, Gorlic oraz Nowego Sącza!

Najczęściej zadawne pytania

Czy są jakieś ograniczenia wiekowe?

Mezoterapia jako metoda lecznicza nie ogranicza się jedynie do profilaktyki antystarzeniowej, na dodatek tylko w okolicy twarzy. Zabieg równie skutecznie likwiduje zarówno kurze łapki wokół oczu, jak i wiotkość skóry dekoltu, ramion, ud lub dłoni. Młodym osobom mezoterapię rekomenduje się  głównie w przypadku redukcji blizn potrądzikowych, cellulitu czy rozstępów. W przypadku tych dwóch ostatnich rezultaty są tym lepsze, im wcześniej rozpocznie się terapię, najlepiej w pierwszej fazie rozwoju cellulitu lub kiedy rozstępy są jeszcze sino-czerwone. Ponadto wskazaniem do mezoterapii w każdym wieku jest wspomagające leczenie w przypadku nadmiernego wypadania włosów.

Ile zabiegów należy wykonać?

Liczba zabiegów zawsze jest kwestią indywidualną. Zwykle jest to jednak od 2 do 4 zabiegów.

Z jakich produktów korzystamy?

Cennik

Nazwa usługiCena
Mezoterapia igłowaod 100 zł

Opinie pacjentek

Od zawsze włosy wypadały mi garściami, szczególnie zimą. Witaminy, drogie preparaty i zabiegi… nic nie pomagało. Skorzystałam z serii zabiegów mezoterapii igłowej w klinice Natura Med w moim rodzinnym mieście. Znów mam gęste, mocne włosy!

KasiaNowy Sącz