Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Kiedy widać efekt mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Dzięki mnogości jej wariantów możliwe jest osiągnięcie rozmaitych, a jednocześnie naturalnych efektów. Dowiedz się więcej na temat zabiegu mezoterapii i sprawdź, jaki rezultat możesz uzyskać.

Co to jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej polegającym na wprowadzaniu do skóry specjalnego preparatu metodą iniekcyjną. Możliwe jest zastosowanie specjalnie opracowanych koktajli odżywczych, a także kwasu hialuronowego czy nawet osocza bogatopłytkowego. Mezoterapię najczęściej przeprowadza się w obrębie twarzy, chociaż dość popularne są zabiegu na obszarze dekoltu, wierzchów dłoni czy owłosionej skóry głowy.

Jakie są efekty mezoterapii?

Jedną z ogromnych zalet mezoterapii igłowej jest uniwersalność tego zabiegu. Z jego pomocą możliwe jest:

 • spowolnienie starzenia się skóry,
 • wygładzenie bruzd i zmarszczek,
 • pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny,
 • zmniejszenie widoczności blizn i rozstępów,
 • regulacja wydzielania sebum,
 • rozjaśnienie przebarwień,
 • wzmocnienie naczyń krwionośnych w skórze,
 • wygładzanie cellulitu,
 • poprawa napięcia i zagęszczenie tkanki,
 • złagodzenie zmian trądzikowych,
 • wzmocnienie i zagęszczenie włosów (w przypadku zabiegów na skórze głowy).

Jedną z wyjątkowo chętnie wybieranych procedur jest wykonanie mezoterapii igłowej osoczem bogatopłytkowym. Preparat ten pozyskiwany jest z krwi pacjenta i zawiera wysokie stężenie czynników wzrostu. Dzięki temu w skórze pacjenta zachodzą naturalne, intensywne procesy regeneracji. Zabieg ten można wykonywać na różnych obszarach ciała. Do pozostałych składników, które można podać podczas zabiegu mezoterapii igłowej należą m.in.: peptydy, kwas hialuronowy, witaminy (zwłaszcza witamina C), flawonoidy (np. rutyna), aminokwasy i minerały. Należy przy tym pamiętać, że choć botoks podawany jest w podobny sposób (metodą iniekcyjną), zabiegi takie nie należą do mezoterapii. Toksyna botulinowa wygładza zmarszczki poprzez unieruchomienie mięśnia, a nie odżywienie tkanek.

Kiedy widać efekty zabiegu?

Pierwsze efekty iniekcji można zauważyć już po pierwszym zabiegu, wkrótce po jego wykonaniu. Należy jednak pamiętać, że zabieg działa odżywczo na warstwę skóry właściwej, a na ostateczne rezultaty należy trochę poczekać, nawet do ok. 5-6 miesięcy od ostatniego podania preparatu z substancjami aktywnymi. Należy bowiem pamiętać, że klasyczna mezoterapia zwykle wymaga przeprowadzenia serii zabiegów. Ich liczba zależeć będzie od zaawansowania problemu, wyglądu skóry przed podaniem preparatu oraz oczekiwań pacjenta. Najlepsze efekty daje powtarzanie zabiegów w optymalnych odstępach co ok. 1-3 tygodnie. Ich liczba wynosi od 3 do 7 powtórzeń. Wyjątkiem jest podanie osocza, które podawane jest zwykle tylko 1 raz.

Jak długo utrzymują się efekty mezoterapii?

Rezultaty mezoterapii są trwałe w przypadku pełnej serii zabiegowej dla blizn, rozstępów czy zmian barwnikowych. W przypadku mezoterapii skóry głowy oraz zabiegów odmładzających rezultaty najczęściej utrzymują się przez ok. 6 do 12 miesięcy. Aby efekty po mezoterapii widoczne były znacznie dłużej, należy przeprowadzać sesje przypominające co ok. 6 miesięcy. Dla jeszcze lepszych rezultatów metodę tę można również łączyć z innymi procedurami z zakresu medycyny estetycznej, jak karboksyterapia czy fotoodmładzanie. Procedury dobiera się w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta.

Jak zachować efekty mezoterapii igłowej?

W przypadku mezoterapii igłowej efekty nasilają się wraz z upływem czasu, jednak mogą one równie szybko zanikać, jeśli nie zadbamy odpowiednio o swoją skórę. Warto zadbać między innymi o swoją dietę, odpowiednią dawkę ruchu oraz higienę snu. Jeżeli interesuje Cię mezoterapia poprawiająca jędrność tkanek i niwelująca zmarszczki, najlepiej będzie też zrezygnować z korzystania z solarium i zadbać o właściwe nawodnienie. Pamiętaj, że choć zabieg polecany jest dla poprawy wyglądu skóry, nie będziesz cieszyć się efektem zbyt długo, jeśli nie wdrożysz naturalnych rozwiązań.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down