Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Ile czasu potrzeba by pozbyć się cellulitu?

Cellulit jest problemem, który dotyka bardzo dużą część kobiet – szacuje się, że może się on pojawiać nawet u ponad 90% pań. Co więcej, jest on trudny do usunięcia i, co gorsza, ma tendencję do nawrotów. Pragniesz pożegnać pomarańczową skórkę i jak najdłużej zachować gładkość ciała? Dowiedz się, jak tego dokonać i jak długo może zająć cały proces.

Czym jest cellulit?

Cellulit to popularna nazwa problemu medycznego nazywanego przez specjalistów lipodystrofią. Polega on na nierównomiernym odkładaniu się tkanki tłuszczowej w określonych obszarach ciała. Powiązany jest również z zastojem płynów ustrojowych, krwi i limfy. Najczęściej dotyczy on ud i pośladków. Istotne jest, że chociaż nadwaga i otyłość z pewnością zwiększają ryzyko pojawienia się tzw. „pomarańczowej skórki”, to z problemem tym mogą zmagać się również osoby szczupłe. Wygląd cellulitu może różnić się w zależności od stopnia zaawansowania zmian. Najczęściej wyróżnia się cztery podstawowe fazy:

  1. dochodzi do niszczenia naczyń krwionośnych, osłabia się krążenie krwi, co prowadzi do zaburzeń przemiany materii. Niewielkie zmiany mogą być widoczne po ściśnięciu skóry;
  2. rozpoczyna się proces formowania grudek, które mogą być widoczne nie tylko po ściśnięciu, lecz także w pozycji stojącej;
  3. grudki ulegają stwardnieniu, widoczne są wyraźniej, niż w fazie drugiej, zwykle jednak znikają podczas leżenia;
  4. twarde, wyraźnie zaznaczone grudki widoczne są w każdej pozycji.

Jak długo trwa usuwanie cellulitu?

Czas potrzebny na pozbycie się cellulitu zależy od wielu czynników, w tym: fazy zaawansowania problemu oraz wybranej metody. Znaczenie będzie mieć również twoja determinacja. Na pojawianie się cellulitu wpływa wiele rzeczy, w tym dieta, aktywność fizyczna i nawyki. Dopiero ich zmiana połączona z dodatkowymi działaniami może przynieść odpowiednie efekty, a także pozwolić ci cieszyć się gładką skórą przez długi czas. Zazwyczaj pierwsze rezultaty działań mających na celu likwidację cellulitu można zobaczyć już w pierwszych tygodniach. Warto też pamiętać, że nie istnieje magiczna metoda, która pozwoli na natychmiastowe usunięcie cellulitu bez szansy na jego powrót. Nawet korzystając z zabiegów medycyny estetycznej musisz wprowadzić zmiany w stylu życia oraz odpowiednią pielęgnację.

Jakie są sposoby na cellulit?

Jako że sam cellulit to problem niezwykle powszechny, wynaleziono już wiele sposobów na radzenie sobie z nim. Należą do nich zarówno metody domowe, jak i profesjonalne, wykonywane jedynie przez specjalistów w gabinetach bądź klinikach. Spośród praktyk domowych wymienić można szczotkowanie na sucho oraz inne metody automasażu oraz odpowiednie ćwiczenia. Szczotkowanie na sucho polega na masowaniu suchej skóry za pomocą specjalnej szczotki z naturalnym włosiem pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego. Ma to na celu pobudzenie krążenia krwi i limfy, co wspomaga wygładzanie skóry. Dodatkową korzyścią jest lepsze wnikanie do tkanki substancji odżywczych zawartych w stosowanych kosmetykach. Taki zabieg warto przeprowadzać np. przed kąpielą. Kolejna metoda, czyli ćwiczenia na cellulit, to między innymi klasyczne przysiady, wypady nóg w tył, wymachy nóg w klęku podpartym, a także podnoszenie bioder w leżeniu na plecach i ze stopami opartymi na ziemi (tzw. mostek biodrowy). Dodatkowo pomocne mogą być biegi, pływanie oraz jazda na rowerze. Spośród metod profesjonalnych wymienić można masaże (zarówno manualne, jak i próżniowe), a także między innymi procedury laserowe, radiofrekwencja, mezoterapia, karboksyterapia, kriolipoliza czy ultradźwięki. Aby wybrać metodę odpowiednią dla siebie, umów się na konsultację ze specjalistą w naszej klinice w Nowym Sączu.

Jak zapobiegać nawrotom cellulitu?

Usuwanie cellulitu, aby było skuteczne i trwałe, powinno mieć wymiar wielotorowy. Dlatego warto zadbać o czynniki takie, jak:

  • dieta – szczególnie należy unikać cukru oraz soli, a także żywności wysokoprzetworzonej;
  • aktywność fizyczna – cellulitowi sprzyja siedzący tryb życia. Dobrym wyborem będzie gimnastyka, jazda na rowerze, biegi czy pływanie, jednak każda aktywność może być pomocna;
  • utrzymywanie prawidłowej masy ciała – osoby z nadmierną masą ciała są bardziej narażone na cellulit;
  • odpowiednie ubrania – te zbyt obcisłe mogą sprzyjać pojawianiu się pomarańczowej skórki;
  • palenie papierosów – wpływa ogólnie negatywnie na stan skóry;
  • wahania wagi – najzdrowsze jest możliwie stałe utrzymywanie masy ciała.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down