Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Cellulit

usuwanie cellulitu w Nowym Sączu

Cellulit - przyczyny

Cellulit to nieprawidłowo rozmieszczona tkanka tłuszczowa. Często problem ten dotyka kobiety nie tylko w wieku dojrzałym, ale i młode. U mężczyzn defekt skórny pojawia się stosunkowo rzadko. 

Do przyczyn występowania cellulitu zalicza się:

 • zaburzenia gospodarki hormonalnej;
 • brak aktywności fizycznej i przeważający, siedzący tryb życia;
 • skłonności do obrzęków;
 • nieodpowiednio zbilansowana dieta i w której dominuje cukier, sól i żywność wysokoprzetworzona;
 • noszenie zbyt dopasowanych ubrań;
 • nadwaga i otyłość;
 • problemy z krążeniem krwi;
 • zaparcia;
 • przyjmowanie posiłków o nieregularnych porach dnia oraz zbyt obfitych.

Cellulit - objawy  

Cellulit często zauważalny jest na udach, biodrach, ramionach czy pośladkach. Skóra jest wówczas pofałdowana, o nierównym kształcie. Widać na niej guzki, zgrubienia. Może się także zdarzyć, że defekt skórny doprowadza do wrażenia ciężkości, skurczów, mrowienia. Skóra przypomina “pomarańczową skórkę”, brakuje jej jędrności i elastyczności. Cellulit można rozróżnić według rodzaju: twardy, miękki, obrzękowy, wodny i tłuszczowy. 

Cellulit - leczenie  

Do skutecznych metod walki z cellulitem zaliczyć należy zastosowanie odpowiedniej diety oraz włączenie do swoich codziennych nawyków aktywności fizycznej.

Gdy tego typu terapia nie doprowadza do oczekiwanych efektów warto skłonić się do zastosowania miejscowych dermokosmetyków. Zawierają one substancje, które niwelują tkankę tłuszczową, zawierają naturalne wyciągi roślinne i związki usprawniające krążenie.

Ostateczną formą zniwelowania cellulitu są zabiegi medycyny estetycznej wykonywane przez specjalistów.

Do szeregu zabiegów redukujących cellulit należą:

 •  karboksyterapia - polega na wprowadzeniu pod skórę odpowiedniej dawki medycznego CO2 przy pomocy igły. Dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych i zwiększenia przepływu krwi. Wówczas stymuluje się produkcja kolagenu.
 • endermologia - służy stymulacji skóry i jej regeneracji. Wygładza nierówności oraz redukuje niechcianą skórkę pomarańczową.
 • masaż antycellulitowy - skutecznie działa nie tylko na cellulit, ale i na obrzęki, poprawia ujędrnienie i elastyczność skóry.     
 • mezoterapia.
Często zadawane pytania
Cellulit jest określeniem na nieprawidłowo rozmieszczoną tkankę tłuszczową, która doprowadza do podskórnych zmian. Może być ona widoczna gołym okiem lub zauważalna dopiero poprzez ściśnięcie skóry.
Rozróżnia się dwa rodzaje cellulitu: wodny - przyczyną jego występowania jest nieprawidłowy przepływ krwi i limfy, co skutkuje zatrzymaniem wody w organizmie. Drugi typ to cellulit tłuszczowy - wówczas na skórze pojawiają się liczne, bolące zagłębienia i grudki.
Cellulit dzieli się na 4 stopnie i tak: 1 - lekki cellulit, który jest widoczny po ściśnięciu skóry; 2 - cellulit bardziej widoczny, kiedy skóra przypomina pomarańczową skórkę; 3 - widoczny, gdy grudki są większe i bolesne; 4- grudki są bardzo duże, a skóra mocno pofałdowana.

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down