Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Usuwanie zmian skórnych – zadbaj o nieskazitelną skórę!

Zawsze marzyłaś, aby Twoja skóra pozostawała bez najmniejszej skazy, jednak obecnie daleko jej do ideału? Brodawki, tłuszczaki czy kurzajki potrafią zepsuć humor, szczególnie przed ważną okazją. Wielkimi krokami zbliża się szczególnie ważny dla Ciebie dzień, a może po prostu masz dość ciągłego maskowania niedostatków ubraniem czy fryzurą?

Poznaj nasze sprawdzone sposoby na usuwanie zmian skórnych!

Dermatochirurgia – co to takiego?

Dermatochirurgia to pojęcie obejmujące diagnostykę i usuwanie większych defektów skórnych, które wymagają głębszej interwencji w tkankę. Dzięki niej pozbędziemy się rozmaitego typu znamion, a także wielu innych problemów, w tym kurzajek czy niektórych blizn. Tego typu zabiegi tradycyjnie wykonuje się za pomocą skalpela, istnieją jednak znacznie nowocześniejsze sposoby. Jedną z najbardziej cenionych jest usuwanie zmian skórnych laserem.

Pamiętaj, że usuwanie zmian skórnych to nie tylko zabieg estetyczny. Pomaga on również zadbać o fizyczny komfort pacjentów, szczególnie jeśli narośl znajduje się w newralgicznym miejscu, np. w obszarze, w którym jest drażniona przez odzież. Co więcej, niektóre zmiany mogą być niebezpieczne, dlatego zawsze należy pokazać je specjaliście.

Usuwanie zmian skórnych na twarzy czy innych częściach ciała, czyli jakich defektów można się pozbyć?

Za sprawą laserowego usuwania zmian skórnych możesz pozbyć się między innymi:

  • kaszaków – występują w różnych rozmiarach, przy czym chirurgicznego usuwania zazwyczaj wymagają wyłącznie te większe;
  • tłuszczaków – miękkie w dotyku, niekiedy całkiem spore zmiany. Najczęściej pojawiają się na rękach lub w okolicy karku, chociaż nie jest to bezwzględną regułą;
  • włókniaków – mogą nie odróżniać się odcieniem od pozostałych partii skóry lub przyjmować nieco kolor brunatny;
  • różnego rodzaju blizn – za pomocą lasera w teorii można usunąć większość ich typów, od przerostowych po zanikowe. Ostateczną decyzję zawsze podejmuje jednak lekarz. Pamiętaj, że niektóre zmiany, jak keloidy, mają skłonność do odrastania;
  • brodawki wirusowe – tzw. kurzajki. Występują one w rozmaitych miejscach na ciele, niekiedy również na twarzy.

Za pomocą lasera usuwać można też np. tatuaże. W naszej klinice stosujemy zaawansowany laser CO2 oraz laser diodowy o długości wiązki 940 nm. Ten najlepszy dla danego przypadku zawsze powinien dobrać specjalista po uprzedniej konsultacji.

Laserowe usuwanie zmian skórnych – na czym to polega?

Usuwanie zmian skórnych z zastosowaniem lasera przebiega wyjątkowo szybko, a, dzięki zastosowanemu znieczuleniu miejscowemu, praktycznie bezboleśnie. Taki zabieg może przeprowadzić jedynie lekarz. Przed jego wykonaniem konieczna jest konsultacja w celu zarówno ustalenia szczegółów zabiegu, jak i określenia, czy sama zmiana może być poważniejszym problemem zdrowotnym. Sama procedura może trwać niekiedy zaledwie kilka minut. Zależy to przede wszystkim od typu i wielkości zmiany. Po usunięciu problemu lekarz przekaże zalecenia pozabiegowe.

Zalecenia po usuwaniu zmian skórnych oraz proces gojenia

Jednym z najważniejszych zaleceń po wykonaniu zabiegu usuwania zmian skórnych z pewnością jest unikanie słońca czy wizyt w solarium przez co najmniej 2 miesiące, dlatego nie zaleca się przeprowadzania procedury latem lub późną wiosną. Pamiętaj też, że po usuwaniu zmian skórnych konieczna jest odpowiednia higiena miejsca pozabiegowego. Należy starannie, regularnie je przemywać, nie kierując jednak we wrażliwe miejsce intensywnego strumienia wody.

Sam główny proces gojenia trwa ok. 4 tygodni. W miejscu wycięcia zmiany najprawdopodobniej pojawi się brązowy strupek, który jednak odpadnie samoistnie. W żadnym wypadku nie należy do zdrapywać. Jeżeli zmiana była wyjątkowo duża, lekarz może założyć w to miejsce opatrunek, koniecznie dobrze przepuszczający powietrze. Odpowiednie pielęgnacja i przestrzeganie zaleceń specjalisty są konieczne zarówno ze względu na bezpieczeństwo pacjenta, jak i ostateczny efekt kosmetyczny.

Laseroterapia – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Chociaż laserowe usuwanie zmian skórnych staje się coraz popularniejsze, nie każdy potrafi wskazać różnice między tym zabiegiem a innymi jego rodzajami. Do najpowszechniej stosowanych zalicza się:

  • metoda konwencjonalna – czyli po prostu wycięcie zmian za pomocą skalpela. Wymaga zakładania szwów;
  • elektrokoagulacja – polega na wypalaniu zmiany za pomocą prądu zmiennego. Po przeprowadzeniu procedury może dojść do zaczerwienienia i/lub obrzęku;
  • laseroterapia – zmiana skórna usuwana jest za pomocą lasera. Cały zabieg odbywa się bezkontaktowo, co zapewnia jego doskonałą sterylność. W jego przebiegu do minimum zostało też ograniczone krwawienie, ponieważ laser powoduje natychmiastową koagulację.

Usuwania zmian skórnych jest proste i właściwie bezbolesne. To właśnie zabieg, którego potrzebujesz? Umów się na wizytę w naszej klinice i ciesz się skórą bez skazy!

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down