Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Usuwanie tatuażu — z pomocą lasera nanosekundowego!

Powodów do usunięcia tatuażu jest wiele — czasem jego projekt okaże się nietrafny, nasuwa na myśl wspomnienia, o których chce się zapomnieć, czy jego wykonanie ma wiele do życzenia. Niekiedy na usuwanie tatuażu decydują się osoby zmieniające swoje preferencje wizerunkowe, również w celach zawodowych. Bez względu na powód, można skorzystać z innowacyjnej technologii, jaką jest laserowe usuwanie tatuażu. Na czym ona polega? Jak przebiega, jak się do niej przygotować i jakich efektów można się spodziewać po poddaniu się takiej procedurze?

Technologia nanosekundowa — sposób na pozbycie się niechcianych tatuaży

Na czym polega laserowe usuwanie tatuażu? Jest to zabieg, do którego przeprowadzenia wykorzystywana jest wspomniana już technologia lasera nanosekundowego. W trakcie całej procedury emitowana jest specjalna wiązka światła o optymalnie dobranych do pacjenta parametrach, która charakteryzuje się zmienną długością. Impulsy światła o wysokiej intensywności docierają do głębszych i płytszych warstw skóry, a następnie dochodzi do ich absorpcji przez znajdujące się w niej barwniki. Mowa tutaj nie tylko o melaninie, ale również o pigmentach wykorzystywanych w trakcie wykonywania tatuażu.

Kiedy dojdzie do kontaktu między wiązką lasera a barwnikiem, następuje proces ich rozpadu na mniejsze cząsteczki, a następnie ich wydalanie z organizmu, przy czym udział ma układ immunologiczny. Wspomniane wyżej parametry to chociażby długość fali, czas trwania pojedynczego impulsu, czy moc lasera. Laserowe usuwanie tatuażu oddziałuje na barwniki i pigmenty, jednak nie prowadzi do uszkodzeń skóry.

Jak wygląda przygotowanie do laserowego usuwania tatuaży i przebieg zabiegu?

Jak długo trwa zabieg usuwania tatuażu? Jak twierdzi lekarz Mirosław Rodak z Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu, proces ten może być złożony i wymagać kilku sesji zabiegowych co około 5-8 tygodni.

Jednak przed przystąpieniem do pierwszego zabiegu konieczne jest zapisanie się na konsultację ze specjalistą, na której pacjent dowiaduje się, czy może zostać zakwalifikowany do tej procedury. Mowa o przeciwwskazaniach, do których zalicza się ciąża i karmienie piersią, cukrzyca, problemy skórne, takie jak łuszczyca i bielactwo, zażywanie leków o działaniu fotouczulającym, czy choroby skóry, do których wlicza się nowotwór i stany zapalne.

Następnie specjalista przechodzi do zapoznania się z tatuażem, który ma zostać usunięty, zastosowanymi w jego wykonaniu barwnikami, również pod kątem ich intensywności, czy głębokości ich aplikacji. Dopiero wtedy można oszacować oczekiwania względem efektów, dobrać metodę i parametry lasera, liczbę sesji, które konieczne są do tego, by osiągnąć zamierzony cel i usunąć tatuaż.

W dniu zabiegu obszar poddawany oddziaływaniu lasera jest dokładnie oczyszczany i dezynfekowany. W razie potrzeby zostaje również aplikowany krem znieczulający. Kolejny krok to skierowanie wiązki lasera na tatuaż. W zależności od wielkości tatuażu cała sesja może zająć od kilku do kilkudziesięciu minut.

Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, wrażliwa na dotyk. Pacjent może odczuwać dolegliwości bólowe, dlatego na powierzchnię poddawaną procedurze nakładany jest żel o działaniu chłodzącym, co minimalizuje niekomfortowe odczucia i łagodzi je. Ze względu na to, iż skóra była poddawana oddziaływaniu lasera, mogą na niej pojawić się również niewielkie strupki. Zdarza się, iż pacjenci odczuwają swędzenie. Nie trzeba jednak obawiać się wyżej wymienionych reakcji organizmu, gdyż są one naturalnym elementem procesu regeneracyjnego skóry i usuwania cząstek barwników.

Czy jest możliwe całkowite pozbycie się tatuażu?

Czy można usunąć tatuaż całkowicie? Wszystko zależy od tego, jakie barwniki zostały zastosowane w czasie jego wykonywania. Niektóre z nich mogą pozostawiać słabo widoczny ślad, który będzie zauważalny przy bliższym przypatrywaniu się. Jeśli interesuje Cię zabieg laserowego usuwania tatuażu i chciałbyś zasięgnąć dodatkowych informacji lub umówić się na wstępną konsultację, możesz zdecydować się na kontakt z Akademią Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu i porozmawiać o tym ze specjalistą.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down