Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Radiofrekwencja czy HIFU w problemie asymetrii policzków

Wśród zabiegów medycyny estetycznej istnieje wiele procedur i metod radzenia sobie z asymetrią policzków. Do dwóch często wymienianych zarówno przez lekarzy, jak i pacjentów, należy metoda HIFU oraz radiofrekwencja mikroigłowa. Czym one są i jakie technologie stosowane są w trakcie tych zabiegów? Czy można jednoznacznie powiedzieć, która z nich lepiej sprawdzi się przy wyżej wymienionym problemie estetycznym?

Skąd bierze się problem niesymetrycznych policzków?

Przyczyn asymetryczności twarzy może być wiele. Wśród nich najczęściej wymienia się kwestie genetyczne, które również mogą wpływać na nierównomierne ubytki tkanki tłuszczowej w okolicy policzków wraz z wiekiem. Asymetria może się pogłębiać i być bardziej zauważalna, co przeszkadza pacjentom i wpływa na ich pewność siebie. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej, który określi skalę problemu, skupi się na ustaleniu jego przyczyny, a także wskaże najlepsze sposoby na przywrócenie symetrii twarzy w obszarze policzków. Najczęściej rozważany jest zabieg metodą HIFU (z ang. High Intensity Focused Ultrasound, czyli skupiona wiązka fal dźwiękowych) albo radiofrekwencja mikroigłowa.

Radiofrekwencja mikroigłowa — czy pomaga na asymetrię policzków?

W trakcie radiofrekwencji mikroigłowej stosowane jest urządzenie, które w równych odstępach doprowadza do nakłuwania tkanek z pomocą mikroigieł. Podczas każdego nakłucia do tkanki transferowana jest wiązka fali elektromagnetycznej, która powoduje podwyższenie temperatury i miejscowe uszkodzenie tkanki. Jest to proces kontrolowany, który od razu pobudza skórę do wzmożonej regeneracji. Ta z kolei wiąże się z intensywniejszą produkcją kolagenu i elastyny. W naskórku zachodzą zatem procesy przebudowy i odnowy. Fale elektromagnetyczne mają działanie liftingujące. W efekcie poprawia się delikatnie kontur twarzy, ponieważ wiotka skóra na policzku ulega lepszemu napięciu i uelastycznieniu. Jest to zatem zabieg, który dzięki działaniu napinającemu może zmniejszyć widoczną asymetrię policzków.

Lifting falami ultradźwiękowymi, czyli metoda HIFU

Zabieg metodą HIFU polega na zastosowaniu fal dźwiękowych o różnej długości. Dzięki temu oddziałują one na tkanki. Również i w tym przypadku dochodzi do pobudzenia naturalnych procesów regeneracji i przebudowy, które mają związek z produkcją włókien kolagenowych i elastyny. Skoncentrowana wiązka ultradźwięków oddziałuje wyłącznie na tkanki na określonej głębokości. Nie powoduje jednak naruszenia naskórka.

Jakie są istotne różnice między zabiegami?

Osoby, u których pojawiła się wyraźna asymetria policzków, mogą zdecydować się na jedną z wyżej wymienionych metod. Jeżeli natomiast występuje u nich lęk przed igłami, prędzej skorzystają z zabiegu z udziałem ultradźwięków.

Różnica pomiędzy zabiegami polega również na rekonwalescencji. W przypadku HIFU skóra będzie delikatnie zaczerwieniona. Jeśli natomiast chodzi o radiofrekwencję, udział igieł może doprowadzić do zaczerwienienia, które utrzymuje się przez kilka dni.

Co więcej, radiofrekwencja ma działanie w dużym stopniu powierzchniowe. Laser natomiast będzie powodował mikrouszkodzenia na zróżnicowanej głębokości w tkankach — w zależności od ustawień.

Wybór zabiegu będzie ponadto zależał od przeciwwskazań i kondycji zdrowotnej pacjenta. Z HIFU nie skorzystają przykładowo pacjenci, którzy chorują na cukrzycę, nowotwory, choroby autoimmunologiczne, neurologiczne i mają skłonność do powstawania bliznowców. Z kolei do radiofrekwencji mikroigłowej nie kwalifikują się osoby, które przechodzą aktywne stany zapalne i infekcje skóry, posiadają metalowe implanty, rozrusznik serca lub leczą się na zapalenie żył i epilepsję.

Który zabieg zastosować?

Podjęcie decyzji odnośnie metody zabiegowej wymaga przeprowadzenia wywiadu medycznego. Lekarz uwzględnia indywidualne predyspozycje pacjenta, jego obecną sytuację zdrowotną i specyfikę problemu przy wyborze odpowiedniej procedury. Jeśli chcesz dowiedzieć się, która metoda będzie najlepsza dla Ciebie, umów się na konsultację w Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down