Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Zmarszczki palacza

usuwanie zmarszczek palacza w Nowym Sączu

Zmarszczki palacza - przyczyny

Zmarszczki palacza to zmarszczki, które powstają wokół ust (szczególnie nad górną wargą). Są spowodowane najczęściej ruchami mimicznymi. 

Do przyczyn występowania zmarszczek palacza należą także:

  • mówienie - to, w jaki sposób układamy usta ma wpływ na powstawanie zmarszczek mimicznych, ale jest to proces występujący później niż np. w przypadku zmarszczek wokół oczu;
  • pozowanie do zdjęć i układanie warg w tzw. “dzióbek”;
  • żucie gumy - proces osłabia mięśnie wokół ust.

Dodatkowo do przyczyn powstawania tego rodzaju zmarszczek można też zaliczyć czynniki zewnętrzne tj. promieniowanie UV, zła dieta czy nieodpowiednia pielęgnacja skóry. 

Zmarszczki palacza - objawy 

Pomimo nazwy zmarszczki palacza nie są widoczne tylko i wyłącznie u osób, które palą nikotynę. Choć u palących ryzyko ich wystąpienia jest podwójne. Jednym z objawów tego rodzaju zmarszczek to starzenie się skóry wokół ust i zbyt intensywnej mimiki przy ruchu warg. Z wiekiem zmarszczki pogłębiają się, ponieważ zanikają tkanka podskórna, mięśniowa i podstawa kostna szczęki i żuchwy, co skutkuje pojawieniem się zmarszczek. Podczas spożywania jedzenia, mówienia czy uśmiechania się także pracują mięśnie i poprzez to pogłębia się proces powstawania zmarszczek palacza - mimicznych.

Zmarszczki palacza - leczenie 

Aby leczyć zmarszczki palacza powinno się głównie pielęgnować skórę dermokosmetykami, które wzmacniają skórę wokół ust i zapobiegają powstawaniu zmarszczek. Pamiętać należy nie tylko o samych wargach, ale i skórze wokół nich.

Ponadto powinno się unikać składania ust w “dzióbek”. Masaż twarzy może mieć również bardzo pozytywny wpływ na zmarszczki palacza.

Gdy te sposoby nie pomagają można skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej. Do nich zaliczamy np. zabiegi przy użyciu lasera, wypełnianie kwasem hialuronowym czy choćby nakłuwanie przy użyciu jadu kiełbasianego. Jaki zabieg zostanie wykonany zależy od indywidualnego przypadku i głębokości zmarszczek mimicznych.   

Często zadawane pytania
Aby zapobiec zmarszczkom palacza, stosuj kosmetyki przeciwstarzeniowe na skórę wokół ust, chroń ten obszar przed słońcem i unikaj palenia.
Zmarszczki palacza są niewielkimi wgłębieniami w skórze wokół ust. Pojawiają się u osób w każdym wieku i mocno postarzają skórę.
Zmarszczki palacza są inaczej nazywane jako “kod kreskowy”. Stąd, iż kod kreskowy to szereg linii, które występują obok siebie.

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down