Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Zmarszczki palacza

usuwanie zmarszczek palacza w Nowym Sączu

Zmarszczki palacza - przyczyny

Zmarszczki palacza to zmarszczki, które powstają wokół ust (szczególnie nad górną wargą). Są spowodowane najczęściej ruchami mimicznymi. 

Do przyczyn występowania zmarszczek palacza należą także:

  • mówienie - to, w jaki sposób układamy usta ma wpływ na powstawanie zmarszczek mimicznych, ale jest to proces występujący później niż np. w przypadku zmarszczek wokół oczu;
  • pozowanie do zdjęć i układanie warg w tzw. “dzióbek”;
  • żucie gumy - proces osłabia mięśnie wokół ust.

Dodatkowo do przyczyn powstawania tego rodzaju zmarszczek można też zaliczyć czynniki zewnętrzne tj. promieniowanie UV, zła dieta czy nieodpowiednia pielęgnacja skóry. 

Zmarszczki palacza - objawy 

Pomimo nazwy zmarszczki palacza nie są widoczne tylko i wyłącznie u osób, które palą nikotynę. Choć u palących ryzyko ich wystąpienia jest podwójne. Jednym z objawów tego rodzaju zmarszczek to starzenie się skóry wokół ust i zbyt intensywnej mimiki przy ruchu warg. Z wiekiem zmarszczki pogłębiają się, ponieważ zanikają tkanka podskórna, mięśniowa i podstawa kostna szczęki i żuchwy, co skutkuje pojawieniem się zmarszczek. Podczas spożywania jedzenia, mówienia czy uśmiechania się także pracują mięśnie i poprzez to pogłębia się proces powstawania zmarszczek palacza - mimicznych.

Zmarszczki palacza - leczenie 

Aby leczyć zmarszczki palacza powinno się głównie pielęgnować skórę dermokosmetykami, które wzmacniają skórę wokół ust i zapobiegają powstawaniu zmarszczek. Pamiętać należy nie tylko o samych wargach, ale i skórze wokół nich.

Ponadto powinno się unikać składania ust w “dzióbek”. Masaż twarzy może mieć również bardzo pozytywny wpływ na zmarszczki palacza.

Gdy te sposoby nie pomagają można skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej. Do nich zaliczamy np. zabiegi przy użyciu lasera, wypełnianie kwasem hialuronowym czy choćby nakłuwanie przy użyciu jadu kiełbasianego. Jaki zabieg zostanie wykonany zależy od indywidualnego przypadku i głębokości zmarszczek mimicznych.   

Często zadawane pytania
Aby zapobiec zmarszczkom palacza, stosuj kosmetyki przeciwstarzeniowe na skórę wokół ust, chroń ten obszar przed słońcem i unikaj palenia.
Zmarszczki palacza są niewielkimi wgłębieniami w skórze wokół ust. Pojawiają się u osób w każdym wieku i mocno postarzają skórę.
Zmarszczki palacza są inaczej nazywane jako “kod kreskowy”. Stąd, iż kod kreskowy to szereg linii, które występują obok siebie.

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down