Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Uśmiech dziąsłowy

leczenie gummy smile - Nowy Sącz

Uśmiech dziąsłowy - przyczyny

Uśmiech dziąsłowy należy do wady estetycznej. Poprzez nią wiele osób odczuwa dyskomfort i nie czuje się pewnymi siebie. A dla wielu z nas szeroki, piękny uśmiech to klucz do sukcesów zawodowych i w życiu prywatnym. Najczęściej gummy smile objawia się we wczesnym dzieciństwie. Do najczęściej wymienianych przyczyn uśmiechu dziąsłowego należą:

  • wady zgryzu;
  • dysproporcja rozwoju szkieletu twarzy;
  • krótsza górna warga;
  • krótkie środkowe siekacze górnej szczęki;
  • górna szczęka jest usytuowana zbyt wysoko;
  • nadpobudliwość górnej wargi.

Uśmiech dziąsłowy - objawy

Gummy smile, czyli inaczej uśmiech dziąsłowy to nadmierna ekspozycja dziąseł podczas uśmiechania się. Przyjęło się, że w trakcie uśmiechu przekracza ona długość 3 milimetrów i jest często powodem kompleksów. 

Na szczęście nowoczesna medycyna skutecznie przeciwdziała uśmiechowi dziąsłowemu, który w dużej mierze może doprowadzać do stanów zapalnych dziąseł. 

Stąd też ważne jest odpowiednio dobrane leczenie lub aparat ortodontyczny.

Korekcja gummy smile jest uzależniona od indywidualnego przypadku.

Uśmiech dziąsłowy - leczenie

Przede wszystkim w przypadku uśmiechu dziąsłowego powinno się dokładnie zbadać Pacjenta i przeanalizować zdjęcia rentgenowskie.

Wówczas można zastosować aparat ortodontyczny lub metody chirurgiczne, botoks.

Aparaty ortodontyczne są skuteczne, ale niestety wiążą się z długotrwałym leczeniem. Natomiast metody chirurgiczne często ingerują w zdrowie Pacjenta.

Dlatego też botoks wydaje się najlepszym, możliwym rozwiązaniem. To procedura skutkująca bardzo dobrymi efektami (widocznymi po kilku dniach i utrzymującymi się przez parę miesięcy). Ma ona na celu to, by górna warga przestała się unosić do góry. Lekarz, podczas korekty podaje preparat w okolicę skrzydełek nosa. Zabieg jest krótkotrwały, a dzięki niemu uśmiech zyskuje nowy wymiar. Ukłucie nie jest bolesne i nie odczuwa się po nim dyskomfortu, ponieważ zazwyczaj przed podaniem toksyny botulinowej, wstrzykiwane jest znieczulenie domiejscowe.   

Często zadawane pytania
Uśmiech dziąsłowy powstaje, gdy podczas uśmiechania się widoczne jest więcej niż 2-3 mm górnej linii dziąseł.
Uśmiech dziąsłowy nazywany jest gummy smile. Objawia się on nadmierną ekspozycją górnej części dziąseł i bywa przyczyną braku pewności siebie.
Najskuteczniejszy zabieg na uśmiech dziąsłowy to leczenie botoksem, czyli toksyną botulinową. Botoks skutkuje rozluźnieniem mięśni nad górną wargą.
Rekomendowane zabiegi

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down