Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Trądzik różowaty

leczenie trądzku różowatego Nowy Sącz

Trądzik różowaty - przyczyny

Do najczęstszych przyczyn występowania przewlekłego stanu zapalnego, jakim jest trądzik różowaty należą przede wszystkim:

  • ekspozycja skóry na działanie słońca;
  • stres;
  • spożywanie używek i ich nadużywanie;
  • spożywanie ostrych potraw;
  • zaburzenia hormonalne, jak np. miesiączkowania;
  • częste korzystanie z saun i basenów, gdzie skóra narażona jest na działanie chloru;
  • zbyt duże przyjmowanie dawek witamin B12 i B6.

Trądzik różowaty - objawy 

Trądzik różowaty należy do chorób, które w dużej mierze dotykają kobiety po 35. roku życia, jednak i u mężczyzn jest ona spotykana. Nie jest to schorzenie w pełni wyleczalne, jednak nasi specjaliści są w stanie tak je złagodzić, by Pacjenci mogli normalnie funkcjonować.

Choroba objawia się poprzez czerwone zmiany zapalne na skórze, a nawet te znaczące w obrębie nosa. 

Trądzik różowaty może mieć formy napadowe, gdy jest niezależnie występujący za sprawą czynników zewnętrznych lub występowania konkretnych stymulatorów.

U blisko połowy osób w przebiegu choroby mogą wystąpić dolegliwości oczne. Do nich należą: nawracające zapalenie spojówek czy brzegów powiek. Może też wystąpić niekorzystna nadwrażliwość na światło dzienne i sztuczne.

W najgorszym przypadku dochodzi do powstania guzów, zniekształcających kształt twarzy.

Trądzik różowaty - leczenie

Aby leczyć objawy trądziku różowatego najczęściej wykorzystuje się nowoczesne metody laseroterapii naczyniowej. Dzięki jej zastosowaniu można w korzystny sposób i na długie miesiące zniwelować objawy i czerpać radość z gładkiej i zdrowej skóry.

Na pewno podstawą jest konsultacja dermatologiczna, by leczenie przyniosło oczekiwane rezultaty.

Leczenie trądziku różowatego może przebiegać także z wykorzystaniem odpowiednio dobranych kremów lub żeli. Mają one na celu pozbycie się zmian zapalnych, czyli grudek i krostek. W aptekach dostępne są takie preparaty, których skład łagodzi objawy trądziku różowatego. 

Do domowych sposobów na leczenie trądziku różowatego zaliczyć można np. zastosowanie rumianku czy zielonej herbaty, które działają przeciwzapalnie i antybakteryjnie.

Często zadawane pytania
Tak, jednym z nich jest zapalenie okołoustne - objaw to grudki w kolorze czerwonym i jasnobrązowym. Innym jest nużyca-demodicosis - gąbczaste zapalenie mieszków włosowych.
W preparatach na trądzik różowaty należy szukać składników pochodzenia naturalnego i aktywnego. Do takich należą: witaminy C, K, B3, PP oraz wyciągi roślinne z rumianku i zielonej herbaty.
Najczęściej na trądzik różowaty chorują kobiety niż mężczyźni. Narażone na zachorowanie są osoby o skłonnościach do cery naczynkowej, o jasnej karnacji i skórze wrażliwej.

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down