Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Rumień

usuwanie rumienia z twarzy w Nowym Sączu

Rumień - przyczyny

Rumień to zaczerwienienie skóry lub błon śluzowych, które znacznie odbiega kolorytem od tkanek zdrowych. Może wystąpić u osób w każdym wieku. Zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Przyczyny rumienia są różnorodne i zaliczamy do nich:

 • choroby tj.: odra, szkarlatyna, stany zapalne skóry;
 • zaburzenia krążenia krwi;
 • reakcje alergiczne - wówczas występuje rumień alergiczny;
 • zabiegi z wykorzystaniem prądu elektrycznego;
 • oparzenia chemiczne, słoneczne;
 • wystawianie skóry twarzy na działanie zbyt niskich temperatur, mrozu i wiatru;
 • stosowanie nieodpowiednich kosmetyków, które podrażniają skórę.

Rumień - objawy 

Do najczęstszych symptomów rumienia należą w dużej mierze charakterystyczne zaczerwienienia skóry. Zmiany o łagodniejszej formie widoczne są w postaci koncentrycznych figur i obrączek, choć też mogą występować jako pęcherze i przebarwienia podeszłe krwią. Najczęściej zauważalny jest na twarzy, dolnych i górnych kończynach, błonach śluzowych i w okolicach narządów płciowych. Rumień może mieć charakter zanikający, ale i trwały.

Rodzaje rumienia:

 • trwały - widoczny często w tym samym miejscu;
 • wielopostaciowy - przybiera postać pęcherzy, wybroczyn, zmian obrączkowych;
 • stwardniały - w postaci guzowatych zmian zapalnych;
 • guzowaty - objawia się jako czerwone, bolesne guzy;
 • zakaźny - ma on najczęściej kształt motyla, choć wystąpić może na powierzchni całego ciała i przybiera wtedy różnorodne formy. 

Rumień - leczenie 

Na samym początku zniwelowania rumienia powinno się skonsultować z dermatologiem, aby poznać źródło problemu i dobrać odpowiednią metodę leczenia. Rumień w postaci łagodniejszej jest możliwy do pokonania z pomocą środków farmakologicznych, które są powszechnie dostępne w aptekach. Lecz, gdy rumień przybiera poważniejszą formę i utrzymuje się długi czas, wówczas nieodzowne mogą okazać się terapie w klinikach medycyny estetycznej. Wykorzystuje się wówczas zabiegi przy użyciu lasera. Skutecznie usuwa on zmiany skórne, by osoba zmagająca się z rumieniem mogła cieszyć się piękną skórą twarzy i jej wyrównanym kolorytem.

Często zadawane pytania
Legendy o skutecznym działaniu kremów są prawdziwe tylko na reklamie. Leczenie musi być skojarzone, pod kierunkiem lekarza medycyny estetycznej lub dermatologa. Dotyczy to rumienia naczyniowego nie spowodowanego inną chorobą. Wtedy należy leczyć chorobę podstawową.
Z powodzeniem można wyleczyć rumień przy pomocy środków kosmetycznych takich jak maści i kremy dostępne w aptekach. Wzmacniają one cienkie naczynia krwionośne i skutecznie je uszczelniają.
W zależności od rodzaju i przyczyny rumienia problemem może zajmować się lekarz medycyny estetycznej, dermatolog, reumatolog lub specjalista chorób zakaźnych.

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down