Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Podwójny podbródek

uswanie podwójnego podbródka w Nowym Sączu

Podwójny podbródek - przyczyny

Drugi podbródek to nie tylko problem, z którym stykają się osoby z nadwagą. U zdrowych, młodych osób również może wystąpić. Pomimo, że stosuje się diety odchudzające probelm podwójnego podbródka trudne może stać się stracenie nadmiaru tłuszczu z okolic podbródka. 

Do przyczyn powstawania drugiego podbródka należą:

  • brak aktywności fizycznej;
  • uwarunkowania genetyczne;
  • wady postawy ciała - poprzez zgarbioną postawę i wciskanie głowy w ramiona, czy spanie na wysokiej poduszce;
  • procesy związane ze starzeniem się organizmu;
  • nieodpowiednia dieta i używki.

Podwójny podbródek - objawy 

Podwójny podbródek to skutek utraty elastyczności i napięcia skóry twarzy lub nadmierne nagromadzenie się tkanki tłuszczowej. Pod brodą powstają wówczas wałki ze skóry, które tworzą drugi podbródek. Nie jest to estetyczna zmiana i często może doprowadzać kobiety i mężczyzn do kompleksów i utraty pewności siebie. Stąd z pomocą mogą przyjść domowe zabiegi, masaże, ćwiczenia oraz zabiegi w klinikach medycyny estetycznej.

Podwójny podbródek - leczenie 

Ćwiczenia i utrzymywanie odpowiedniej postawy ciała mają wpływ na zniwelowanie podwójnego podbródka. Powinno się wtedy unosić wysoko głowę, ściągać ramiona do tyłu i łączyć łopatki, wciągnąć brzuch. Nie bez znaczenia jest także spanie na płaskich poduszkach, by podbródek i szyja nie wiotczały. 

W terapiach przeciw drugiemu podbródkowi stosuje się także kosmetyki pielęgnacyjne, które ujędrniają, napinają i uelastyczniają skórę pod brodą i szyi.

Do terapii medycyny estetycznej w walce z podwójnym podbródkiem zaliczane są:

  • lipoliza ultradźwiękowa z napinaniem skóry HIFU
  • Endermologia Alliance LPG;
  • lipoterapia Aqualyx

W celu redukcji podwójnego podbródka należy na samym początku zasięgnąć porady lekarza lub specjalisty wykonującego dany zabieg.

Często zadawane pytania
Najbardziej skutecznym ćwiczeniem na podwójny podbródek to przede wszystkim utrzymywanie odpowiedniej postawy ciała, czyli prostowanie pleców, unoszenie głowy do góry. Oprócz tego głośna wymowa samogłosek a, e, i, o, u ,e poprawia napięcie mięśni, co prowadzą do pozbycia się podwójnej brody.
By nie martwić się podwójnym podbródkiem ważna jest codzienna pielęgnacja skóry szyi i brody, czyli stosowanie kremów nawilżających. Poza tym można stosować maseczki odżywiające i regenerujące skórę o składzie zawierającym m.in. witaminę E.
Podwójny podbródek bardzo często jest związany z lokalnym nagromadzeniem się tkanki tłuszczowej w tej okolicy. Niekoniecznie jest przypisany osobom otyłym i z nadwagą, a może też występować u osób młodych i szczupłych, co może wynikać z utrzymywania nieprawidłowej postawy, utraty elastyczności skóry i innych
Rekomendowane zabiegi

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down