Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Opadające brwi

podnoszenie brwi Nowy Sącz

Opadające brwi - przyczyny

Opadająca powieka to jeden z najczęstszych schorzeń skóry w okolicach oczu. Patrząc na osoby, które borykają się z tego rodzaju problemem, sprawiają one wrażenie, jakby mrużyły oczy i wyglądają na zmęczone.

Do przyczyn występowania opadających brwi należą m.in.:

  • starzenie się skóry, gdy włókna kolagenowe i elastyna zaczynają zanikać. Wówczas skóra traci na jędrności i elastyczności. 
  • genetyczne uwarunkowania - często tendencja do opadających brwi jest widoczna w najbliższej rodzinie i przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Opadające brwi - objawy 

Objawem schorzenia, jakim jest opadająca powieka to powstanie fałdu skóry na górnej powiece. Wówczas przypomina to efekt na wpół otwartej gałki ocznej. 

Taki przypadek występuje, jeśli mamy nadmiar luźnej skóry na górnej powiece i wtedy staje się ona za bardzo ciężka i wiotka. Może być to dostrzegalne i występować przy jednym oku lub obu.

Ograniczone jest pole widzenia, odczuwa się dyskomfort. Często też nienaturalnie unosi się brwi czy odchyla głowę na boki. 

Ważne jest indywidualne dobranie kuracji do przypadłości danego Pacjenta, by skutecznie przeciwdziałać defektowi estetycznemu. 

Opadające brwi - leczenie 

By skorygować opadające brwi można zastosować poniższe zabiegi medycyny estetycznej:

  • radiofrekwencja mikroigłowa - to działanie na skórę falą elektromagnetyczną, która doprowadza do regeneracji skóry powiek. Trwałym efektem jest zwiększenie napięcia skóry, przez co brwi i powieki unoszą się. 
  • toksyna botulinowa (botoks) - podaje się wtedy preparat w obrębie skroni i czoła. Skutek widać już po tygodniu od aplikacji. Dzięki temu zabiegowi można liczyć na 6-miesięczny efekt. 
  • lifting bez skalpela - aplikowane są nici rozpuszczalne haczykowate unoszące tkanki , a następnie stymulujące kolagen.
  • kwas hialuronowy

Jaki zabieg medycyny estetycznej zostanie przeprowadzony zależy od danego przypadku. Specjalista w leczeniu opadających brwi po konsultacji z Pacjentem powinien dostosować procedurę indywidualnie. 

Często zadawane pytania
Skutecznym ćwiczeniem na opadające brwi może okazać się jest chwycenie brwi palcem wskazującym i kciukiem przy wewnętrznych kącikach oraz nad i pod ich linią. Delikatnie szczypać poprzez przesuwanie palcami od wew. kącików oczu i na zewnątrz.
Opadające brwi można unieść przy pomocy nici PDO, które są wprowadzane w określone okolice twarzy przy pomocy delikatnej igły. Stymulują one proces wytwarzania kolagenu i elastyny.
Tak, można zastosować toksynę botulinową na opadające brwi, który wprowadzany jest podskórnie. Dzięki temu brwi się unoszą, a ich linia koryguje się.

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down