Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Małe usta

powiększanie małych ust w Nowym Sączu

Małe usta - przyczyny

Usta są bez wątpienia centrum naszej twarzy, stąd wiele osób zwraca właśnie na nie swoją uwagę. Nie wszyscy mogą pochwalić się pięknymi, pełnymi ustami. Zdarza się, iż wargi są asymetryczne, gdzie np. dolna lub górna warga jest wąska i mała. Cierpi na tym symetria twarzy. 

Do przyczyn małych ust należą:

  • uwarunkowania natury genetycznej;
  • proces naturalnego starzenia się;
  • urazy mechaniczne;
  • najrzadziej może być to efekt przebytej choroby.

Małe usta - objawy 

Wąskie, cienkie usta mogą być ukształtowane asymetrycznie. Wtedy jedna z warg może być znacząco mniejsza od drugiej i przedstawiać się niekorzystnie. Cierpi na tym estetyka twarzy. Najczęściej taki wygląd ust jest po prostu wynikiem naturalnej urody. Osoba posiadająca małe usta wydaje się innym nieprzyjazna, o zaciętym wyrazie twarzy, co może doprowadzać do ogólnego dyskomfortu psychicznego. Stąd z powodzeniem można wykorzystać najnowocześniejsze rozwiązania medycyny estetycznej, by dokonać odpowiedniej korekty.

Małe usta - leczenie 

Do najbardziej skutecznych i bezpiecznych metod na poprawę małych ust należy bez wątpienia powiększanie ust (za pomocą dokonania iniekcji) oraz wypełnianie kwasem hialuronowym. 

Powiększanie polega na wprowadzeniu preparatu z żelem wypełniającym. Poprzez taki zabieg wargi zyskują na kolorycie, kształcie, a skóra jest ujędrniona i wyraźnie odmłodzona.

Natomiast wypełnienie kwasem hialuronowym jest rodzajem korekty dla zbyt wąskich, cienkich i małych ust. Korzystnie eliminuje także opadające kąciki ust. Tutaj również skóra zyskuje na elastyczności i zostaje odpowiednio wymodelowana. 

Oczywiście przed zastosowaniem danej metody, należy zasięgnąć porady doświadczonego lekarza medycyny estetycznej. Specjalista wykona zabieg z precyzją i należytą delikatnością. Małe usta można zniwelować przy pomocy najwyższej jakości preparatów. Wówczas nie ma ryzyka, że nastąpi jakakolwiek reakcja alergiczna, a kształt i rozmiar ust będzie poprawiony na długi czas.

Często zadawane pytania
Wykonując makijaż na małe usta powinno się wybrać konturówkę o kolorze jak najbardziej zbliżonym do naturalnej barwy warg. Sprawdzą się także kolory nude lub nieco jaśniejsze od barwy ust.
Aby cieszyć się z powiększonych, małych ust powinno się pamiętać o ich odpowiednim nawodnieniu, czyli przyjmowaniu co najmniej 2 l wody dziennie. Zbilansowana dieta oraz kremy zawierające filtry również wpływają korzystnie na małe usta.
Skutecznym zabiegiem na małe usta, który będzie najkorzystniejszy jest wypełnienie przy pomocy kwasu hialuronowego. Sama terapia jest bezbolesna, ale musi być skonsultowana z lekarzem medycyny estetycznej.
Rekomendowane zabiegi

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down