Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Niechciany tatuaż

laserowe usuwanie tatuażu w Nowym Sączu

Niechciany tatuaż - przyczyny

Od jakiegoś czasu kosmetolodzy zauważają wzrost zapotrzebowania na usługę usunięcia tatuażu. Czasem pod wpływem impulsu decydujemy się na upiększenie ciała, a później szukamy skutecznej metody jego usunięcia. 

Do przyczyn niechcianego tatuażu zaliczamy:

  • zbyt impulsywne podejście (najczęściej osób młodych) do decyzji o wykonaniu tatuażu;
  • złe i nie dające oczekiwanego efektu wykonanie tatuażu przez tatuatora;
  • odcień inaczej wyglądał na ilustracji, a inaczej przedstawia się na skórze;
  • nieodpowiednio dobrany pigment do odcienia skóry;
  • zbyt płytkie lub głębokie wprowadzenie pigmentu pod skórę.

Niechciany tatuaż - objawy 

Kiedy poddajemy się zabiegowi tatuowania dochodzi do ingerencji w organizm, ponieważ wprowadza się pod skórę ciało obce, czyli barwnik. 

Do najczęstszych objawów powstających przy niechcianym tatuażu należą przede wszystkim reakcje alergiczne. W pigmentach mogą zawierać się metale za nie odpowiedzialne, czyli m.in. nikiel, kobalt, kadm, chrom czy miedź. 

Gdy tatuażysta zbyt głęboko lub płytko wprowadzi tusz pod skórę może również powstać torbiel lub też skóra może zacząć się łuszczyć, co też doprowadza do dyskomfortu i powikłań. 

Dlatego tak istotną kwestią jest  wybranie studia tatuażu, gdzie mamy pewność, iż tatuaż zostanie wykonany przez profesjonalistę oraz przy użyciu najwyższej jakości pigmentów odpowiadających naszym preferencjom skórnym.

Niechciany tatuaż - leczenie 

Do najpopularniejszych metod radzących sobie z niepożądanym tatuażem są zabiegi laserowe. Specjalistyczne urządzenia wysyłają wiązkę fal o zróżnicowanej długości, które wychwytują barwniki i usuwają je z organizmu. Czasami należy wykonać kilka serii, by całkowicie pozbyć się tatuażu. 

Do innych sposobów na usunięcie tatuażu należą peelingi chemiczne. Kwasy w nich zawarte z dobrym skutkiem pozbywają się barwnika ze skóry.

Warto też skonsultować ze specjalistą zastosowanie zabiegu chirurgicznego, przy czym może on skutkować pojawieniem się nieestetycznych blizn, odbarwień czy podrażnień skóry.  

Często zadawane pytania
Niechciany tatuaż usuwa się poprzez zabieg laserowy. Dochodzi wtedy do rozbicia pigmentu, który zostaje wydalony z organizmu za pomocą fali uderzeniowej.
Najłatwiej jest usunąć ciemne tatuaże, czyli w kolorze czarnym, niebieskim, granatowym. Najwięcej problemów przysparzają pigmenty o barwie zielonej i żółtej.
Proces usunięcia niechcianego tatuażu trwać może od 10 do 60 minut w zależności od jego rozmiarów. Po laserowym usuwaniu pacjent może normalnie funkcjonować.
Rekomendowane zabiegi

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down