Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Miejscowa otyłość

leczenie miejscowej otyłości w Nowym Sączu

Miejscowa otyłość - przyczyny

Lokalne otłuszczenie, czyli inaczej miejscowa otyłość jest nadmiernym gromadzeniem się tkanki tłuszczowej w określonych częściach ciała. Czasem by ją zniwelować nie wystarcza odpowiednio dobrana dieta czy ćwiczenia fizyczne. 

Miejscowe otłuszczenie to wbrew pozorom problem, który dotyka osoby szczupłe, które nie miały do czynienia z nadwagą. Odpowiada za taki stan odmienna budowa tkanki tłuszczowej w danej partii ciała. Lokalne otłuszczenie może występować tak i u kobiet, jak i u mężczyzn.

Miejscowa otyłość - objawy 

W przypadku miejscowego otłuszczenia można zauważyć nagromadzenie tłuszczu w niektórych miejscach na ciele. Są to m.in. okolice brzucha, karku, bioder, ale i także ramion, pach, podbródka, kolan czy ud i pośladków. W przypadku Panów zauważyć można zbyt wiele tkanki tłuszczowej także w okolicach klatki piersiowej.

Miejscowa otyłość - leczenie 

Gdy mamy do czynienia z lokalnym otłuszczeniem tradycyjne metody do jakich należy zastosowanie diet odchudzających i ćwiczenia fizyczne mogą nie wystarczyć, a tłuszcz nie zostanie dostatecznie zniwelowany. Dlatego najskuteczniejszymi metodami walki z miejscową otyłością okazać się mogą zabiegi medycyny estetycznej. 

Do terapii w walce z miejscową otyłością z wykorzystaniem zabiegów medycyny estetycznej należą:

  • rozbijanie tłuszczu za pomocą ultradźwięków, lasera czy światła podczerwieni/falami radiowymi;
  • lipoliza.
  • kriolipoliza.

Należy pamiętać, że wybór metody leczenia zależy w dużej mierze od oceny i zdiagnozowania problemu przez specjalistę w dziedzinie medycyny estetycznej czy lekarza, do którego zwracamy się o pomoc. Ma to na celu uniknięcie powikłań i zminimalizowanie dyskomfortu przy nieodpowiednio dobranej terapii.

Często zadawane pytania
Otyłość miejscowa dotyczy konkretnych partii ciała. Miejsca, w których występuje lokalne otłuszczenie to: podbródek, kolana, karku, uda, pachy, pośladki, ramiona, piersi, biodra, brzuch.
Otyłość miejscowa kobieca - gynoidalna występuje u kobiet o typie figury “gruszka” w okolicach bioder, brzucha i ud. Natomiast otyłość lokalna androidalna u mężczyzn występuje w okolicach brzucha.
Przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem, który sprawdzi, jakie mogą być przyczyny problemu. Dobrym rozwiązaniem może się też okazać wizyta u psychodietetyka czy psychoterapeuty, jeśli miejscowa otyłość doprowadza do poczucia braku pewności siebie i depresji.

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down